категорії: музика візуалка

«L²»: якщо Люблін помножити на Львів

теґи: Дзиґа, Львів, Люблін, актуальне мистецтво, фестиваль

Із 3 по 5 квітня у Любліні відбувалась масштабна презентація українського мистецького середовища на фестивалі «L2» (помноження культур Любліна та Львова). Приїзд майже сотні українських митців викликав резонанс серед польських культурних кіл та преси. Програма «L2» була максимально розмаїтою: від живопису до виступів діджеїв, від театру до мультимедійних проектів.

Мистецьке об'єднання «Дзиґа», як координатор проекту з української сторони, презентувало тенденції української культури у трьох зрізах: візуальному мистецтві, музиці та театрі.

Найбільший акцент був поставлений на візуальне мистецтво: 166 об'єктів (малярство, інсталяції, мультимедіа, перформанс, фотографія) за участі 20 авторів під загальним куруванням Влодка Кауфмана. 

Початок «L2» став відкриттям для нового люблінського культурного центру «Warsztaty Kultury». Щойно колодка на дверях до галереї була розпиляна віце-мером Любліна Wlodzimierzom Wysocki, митці почали викидати з приміщення картаті «польські» торби на натовп. Глядачі відкривали торби і випускали з них у небо повітряні кульки.

Перформанси та гепенінги влаштовували  Влодко Кауфман,Володимир Топій та мистецька формація «КОМА» (Олексій Хорошко, Мирослав Вайда, Сергій Петлюк, Михайло Барабаш), яка також представила серію інсталяцій.

У престижній галереї «Zachęta» досі триває виставка львівського живопису Володимира Костирка, Юрія Коха та Євгена Равського. Ростислав Котерлін та Олекса Фурдіяка презентували виставку «Без назви», у якій поєднали малярство, видруки та скульптуру. Молоді художники (Німенко, Харкевич, Михайлов, Якубенко, Коломийчук, Горбенко, Саліванов, Сова, Трофименко) привезли епатажну виставку живопису «День у день». Їхні твори у Любліні експонуватимуться ще упродовж місяця.  

Театр презентував Фестиваль аматорського мистецтва «Драбина», а зокрема його минулорічні переможці - театр «Next Step», та Театр Курбаса з виставою «Марко Проклятий, або Східна легенда». 

Музичний блок поєднав джазові концерти середовища «JazzClub. Lviv» («ShockolaD», «DagaDana», «Jazzova Fira») та «нових медіа»  - «ZSUF» і формація львівських діджеїв та віджеїв «RESTart».

Ідея проекту «L2» полягає у створенні нагоди для зустрічі різних творчих середовищ Любліна і Львова. Насамперед це представники «молодого», експериментального, незалежного, альтернативного, сучасного мистецтва та культури. Першим етапом проекту «L2» був триденний виїзд майже ста осіб з Любліна до Львова у листопаді 2008 року. Другим етапом став український мистецький десант до Любліна на початку квітня. Наступними будуть відвідини польськими митцями Львова у середині жовтня 2009 року.

Координатор проекту в Польщі:  Centrum Kultury w Lublinie, filia Warsztaty Kultury.  Координатори проекту в Україні: Мистецьке об’єднання «Дзиґа», ГО «Вірменська,35». 

Більше фоток з фестивалю тут.