«Напролом» у вогонь: рок-гурт «Моноліт» зняв новий кліп (відео)
Що роблять усі рок-гурти, яким є не тільки що заспівати, а й що показати? Правильно, знімають відеокліпи. Цілком закономірно, що і в цьому з часом вдосконалюють свою майстерність. Нове відео рок-гурту «Моноліт», судячи з коментарів, якраз і є наслідком такого вдосконалення. Як це робилось, і чому так вийшло – краще спитати у того, хто безпосередньо причетний до цього. Не в кого іншого, як у лідера групи «Моноліт» Костянтина Гордейчука.
Де ви знімали цей відеокліп?
Знімали у Шостці, у повністю зруйнованому приміщенні, що колись було цехом із виробництва асфальту. Ми не впевнені, але, здається, так. Шостка відома своєю промисловістю, заводів багато. Спочатку хотіли знімати у зруйнованій будівлі заводу хімічних реактивів, потім на території виробничого комплексу «Свема» – він майже весь у руїнах. Але виникли проблеми з дозволом. Всі думали, що якщо ми – крутий гурт, то маємо всім направо й наліво роздавати гроші. Врешті-решт я всіх послав і вирішив шукати інші варіанти. Знайшли ось цю будівлю, вона нам підійшла навіть більше, ніж попередні варіанти.
Хто дав вам дозвіл розпалювати вогонь у тій будівлі?
Нікого ми не питали – ні взагалі щодо зйомок, так і щодо вогню. Якби почали розпитувати – ще б 3 роки чекали на дозвіл. Знімали у вихідні, ночами. А зайнятися там не було чому – самі стіни й каміння.
За гроші, які група зробила концертною діяльністю. Ніяких спонсорів чи меценатів.
Чому втілювали саме таку ідею? Що для вас самих означає те, що ви показуєте у відео?
Ідею продиктовано духом самої пісні. Вона – дуже драйвова і динамічна, як у музиці й аранжуванні, так і за текстом. Хотілося весь цей драйв передати. На сценарій вплинуло й те, що ми як група – дуже сценічні й харизматичні. Нехай це звучить нескромно, але це факт. Я це хотів підкреслити кліпом, так само, як і цим підкреслити сам кліп. Іншими словами, – коли люди дивляться наші виступи, вони думають: «Чорт, оце круто! Яка подача, який драйв – справжнє шоу!» Ось таке відео ми хотіли. Вогнем навколо показати вогонь, що є в нас всередині. Від сюжетної лінії я відмовився зразу. Цей кліп зроблено на ефектах, харизмі, динаміці. А сюжетні ми ще будемо знімати.
Скільки ви працювали над створенням кліпу – від задуму до кінцевого результату?
Три місяці підготовки: обмірковування ідей, попередні варіанти сценарію, підготовка обладнання для зйомок – майже все самі робили, від шестиметрового знімального крану до піротехніки. Пошук, оглядання та вибір приміщення, переговори щодо дозволів на їхнє використання, щодо світла, генератора – електрики там не було. Ми знімали на круту відеокамеру, яка коштує понад 5 тисяч євро – з цим нам допоміг центральний телеканал Шостки «Телеком Сервіс», де оператором працює наш звукорежисер і піротехнік Віктор Єрмаков. До речі, це він знімав нам кліп.
Далі – три доби дуже важких зйомок. Знімати вогняні ефекти виявилось не так просто, як здавалось – весь час закінчувався бензин, не вистачало грамотного технічного персоналу. Дуже гудів генератор, тому ми майже не чули музики. А ще було дико холодно. Не все вийшло так, як було задумано спочатку. Доводилось багато імпровізувати, ризикувати, шукати нові рішення. Коли відзняли – ще місяць монтували. Всього – понад 4 місяці.
Що б ви самі хотіли сказати про це відео?
Якщо чесно, я був впевнений, що у нас все вийде, і вийде круто. Попри те, що кінцевий результат дещо відрізняється від того, як ми це уявляли спочатку, вийшло ще краще. Для нас цей кліп дуже символічний – це була перша пісня нашого авторства, яку ми зробили й стали грати на концертах. І кліп «Напролом» – наш перший кліп, який ми повністю зробили самі. Приємно, що вийшло непогано.
Чим знімання цього відео відрізнялось від попередніх?
Це наш другий професійний кліп, але перший – знятий нами самими. Студія «25-й кадр» – наша відеостудія. Цей кліп став моїм режисерським дебютом. Багато ідей подавав наш оператор Віктор. Постановку кадрів та піротехнічних ефектів ми робили удвох. Монтували – також. Продюсуванням та організаційними питаннями займався я, а Вітя дуже нестандартно і грамотно все зняв. Не боявся ризикувати, використовував нестандартні операторські прийоми.
Перше професійне відео на пісню «Ангел во тьме» минулого року нам знімала луганська студія «Hot Jam». Вони спеціалізуються на кліпах, мають цілу схему.
Ще ми маємо два непрофесійні кліпи. Той, що на пісню «Моноліт», теж наш Вітя робив. Змонтовано з частин концертних відео і мого інтерв’ю. Зараз це все виглядає сиро, але 2005 року здавалося вражаючим – як для рівня нашої групи. І на пісню «Напролом», але в іншому, раніше записаному варіанті. У цьому відео – кадри зі студійної роботи. Воно просте, але досі багатьом подобається.
А є вже ідеї на наступний кліп?
Ідей багато, і сюжетних замальовок – також. Скажу тільки, що місце для зйомок наступного кліпу ми вже знайшли. Так що чекайте.
Як завжди, багато із найцікавішого лишається або поза кадром, або у спогадах учасників процесу. Перше – дивіться на фото. А друге вдалося випитати у власників спогадів. По-перше, на створення вогняних ефектів витратили понад 100 літрів пального. Кості трохи підпалили волосся – що видно і на відео. А ударник Сергій примудрився зламати палички – тоді, коли грав не зовсім по-справжньому.
А от і сам кліп, який за тиждень зібрав більше тисячі переглядів:
ох, яке це фантастичне відео))) хлопці молодці, вже кілька днів час до часу переглядаю, потішили страшенно))) так тримати.
До речі, ця фотосесія робилась одночасно зі зніманням того відео.
Я їм перекажу :))
А-РІ-ЙА!
Богдане, ти собі не уявляєш скільки всього було до Арії, тому вибивай із себе обиватєля))
два роки тому Моноліт в GBOB рвався ) від сміху плякало все журі :) пройшло два роки, а нічого оригінального так і не з'явилося в їх музиці.
пиздець)))), то ось чому ти називаєш це Арією))) Відео супер-класне, я вже писала, що серця усіх українських мановеристів стрибають від радощів. Хай ростуть, бо є куди. Святі горшків не ліплять, на одного трудягу завжди знайдеться десяток знавців "як треба".))
та при чому тут "як треба", як треба мало хто каже як раз, а от як НЕ треба – багато :) і я серед них.
Не треба вішати ярликів, це перше. Особливо, якщо окрім російських ортистів катма, що навішати. А друге те, що якщо там колись на якомусь псевдо-батлі, хтось невдало виступив і хтось, як наслідок, десь там і колись сміявся... абсолютно не ліпиться до теперішньої супер-класної, (як на українську метал-сцену), відео-роботи музикантів. Треба завжди іти вперед, старатись і працювати.
так так років 20 тому від такого би шаленіли :))))
молодці, молодці, серця моноверистів* защемило))) і текст хороший, що для українських металевих гуртів велика дивина. Молодці, словом. ))
Як предтавник метал-індустрії можу сказати, що кліп досить достойний. Та головне не спинятись і всамодосконалюватись. Молодці)
Як на мене, дуже заїжджено і ідея і зьомка, банально, пафосно, навіть смішно іноді. Особисто я вважаю, якщо робити щось, то робити якісно. А це самомнєніє мене вбиває: «Чорт, оце круто! Яка подача, який драйв – справжнє шоу!». Це не круто, це смішно. Звичайно зараз всі фанати почнуть захищати свого кумира, звинуватять мене в заздрості та не розумінні. Якийсь попс.
Нет, не будем. Просто скажем – иди на хуй! Критик, блядь нашелся!!! Твоё мнение вообще никого не ебёт, уёбок!!!!
ну зачем ты так? человек высказал мение. мне нравится музыка ребят, но зачем сразу так срываться на людей с другим мнением? можно уважать и принимать чужое тоже...
+1
Культура ))
Навіщо взагалі сваритись? В музиці як у їжі-товарищів нема.
Я ніколи не була прихильником стілю у якому грає Моноліт, але коли воні гають наживо, їх завжди приємно слухати. А те, що вони роблять на сцені-це і є справжнє шоу! Кращого я щє не бачила, принаймні у виконанні українських гуртів.
Що до кліпу-дуже динамічно та видовищно. Так, пафосно-але це металічний рок, тут так і потрібно! Так, ідея не нова-але зараз взагалі мало хто видає на гора оригінальний продукт, і далеко не завжди він цікавій. Знято та змонтованоl достатньо професійно, для першої самостійної роботи дуже непогано.
Взагалі хлопці молодці! Робіть свою справу та нікого не слухайте!
Як на мене, то у Кості просто вокал не для цієї музики імхо.
Як для самостійної роботи то непогано, але для чогось більшого не піде.
До речі, щодо шоу на сцені: багато груп його роблять лише тому, що шоу запам"ятають більше, ніж 15-хвилинний запил соло в темпі 230.