категорії: музика інтерв'ю

«Напролом» у вогонь: рок-гурт «Моноліт» зняв новий кліп (відео)

теґи: Моноліт, відеокліп, музика, напролом, рок

«Напролом» – новий кліп гурту «Моноліт»Що роблять усі рок-гурти, яким є не тільки що заспівати, а й що показати? Правильно, знімають відеокліпи. Цілком закономірно, що і в цьому з часом вдосконалюють свою майстерність. Нове відео рок-гурту «Моноліт», судячи з коментарів, якраз і є наслідком  такого вдосконалення. Як це робилось, і чому так вийшло – краще спитати у того, хто безпосередньо причетний до цього. Не в кого іншого, як у лідера групи «Моноліт» Костянтина Гордейчука.

 

Де ви знімали цей відеокліп?

Знімали у Шостці, у повністю зруйнованому приміщенні, що колись було цехом із виробництва асфальту. Ми не впевнені, але, здається, так. Шостка відома своєю промисловістю, заводів багато. Спочатку хотіли знімати у зруйнованій будівлі заводу хімічних реактивів, потім на території виробничого комплексу «Свема» – він майже весь у руїнах. Але виникли проблеми з дозволом. Всі думали, що якщо ми – крутий гурт, то маємо всім направо й наліво роздавати гроші. Врешті-решт я всіх послав і вирішив шукати інші варіанти. Знайшли ось цю будівлю, вона нам підійшла навіть більше, ніж попередні варіанти.

 

Хто дав вам дозвіл розпалювати вогонь у тій будівлі?

Нікого ми не питали – ні взагалі щодо зйомок, так і щодо вогню. Якби почали розпитувати – ще б 3 роки чекали на дозвіл. Знімали у вихідні, ночами. А зайнятися там не було чому – самі стіни й каміння.

 

«Напролом» – новий кліп гурту «Моноліт»За чий рахунок знімався кліп?

За гроші, які група зробила концертною діяльністю. Ніяких спонсорів чи меценатів.

 

Чому втілювали саме таку ідею? Що для вас самих означає те, що ви показуєте у відео?

Ідею продиктовано духом самої пісні. Вона – дуже драйвова і динамічна, як у музиці й аранжуванні, так і за текстом. Хотілося весь цей драйв передати. На сценарій вплинуло й те, що ми як група – дуже сценічні й харизматичні. Нехай це звучить нескромно, але це факт. Я це хотів підкреслити кліпом, так само, як і цим підкреслити сам кліп. Іншими словами, – коли люди дивляться наші виступи, вони думають: «Чорт, оце круто! Яка подача, який драйв – справжнє шоу!» Ось таке відео ми хотіли. Вогнем навколо показати вогонь, що є в нас всередині. Від сюжетної лінії я відмовився зразу. Цей кліп зроблено на ефектах, харизмі, динаміці. А сюжетні ми ще будемо знімати.

 

«Напролом» – новий кліп гурту «Моноліт»Скільки ви працювали над створенням кліпу – від задуму до кінцевого результату?

Три місяці підготовки: обмірковування ідей, попередні варіанти сценарію, підготовка обладнання для зйомок – майже все самі робили, від шестиметрового знімального крану до піротехніки. Пошук, оглядання та вибір приміщення, переговори щодо дозволів на їхнє використання, щодо світла, генератора – електрики там не було. Ми знімали на круту відеокамеру, яка коштує понад 5 тисяч євро – з цим нам допоміг центральний телеканал Шостки «Телеком Сервіс», де оператором працює наш звукорежисер і піротехнік Віктор Єрмаков. До речі, це він знімав нам кліп.

Далі – три доби дуже важких зйомок. Знімати вогняні ефекти виявилось не так просто, як здавалось – весь час закінчувався бензин, не вистачало грамотного технічного персоналу. Дуже гудів генератор, тому ми майже не чули музики. А ще було дико холодно. Не все вийшло так, як було задумано спочатку. Доводилось багато імпровізувати, ризикувати, шукати нові рішення. Коли відзняли – ще місяць монтували. Всього – понад 4 місяці.

 

Що б ви самі хотіли сказати про це відео?

Якщо чесно, я був впевнений, що у нас все вийде, і вийде круто. Попри те, що кінцевий результат дещо відрізняється від того, як ми це уявляли спочатку, вийшло ще краще. Для нас цей кліп дуже символічний – це була перша пісня нашого авторства, яку ми зробили й стали грати на концертах. І кліп «Напролом» – наш перший кліп, який ми повністю зробили самі. Приємно, що вийшло непогано.

 

«Напролом» – новий кліп гурту «Моноліт»Чим знімання цього відео відрізнялось від попередніх?

Це наш другий професійний кліп, але перший – знятий нами самими. Студія «25-й кадр» – наша відеостудія. Цей кліп став моїм режисерським дебютом. Багато ідей подавав наш оператор Віктор. Постановку кадрів та піротехнічних ефектів ми робили удвох. Монтували – також. Продюсуванням та організаційними питаннями займався я, а Вітя дуже нестандартно і грамотно все зняв. Не боявся ризикувати, використовував нестандартні операторські прийоми.

Перше професійне відео на пісню «Ангел во тьме» минулого року нам знімала луганська студія «Hot Jam». Вони спеціалізуються на кліпах, мають цілу схему.

Ще ми маємо два непрофесійні кліпи. Той, що на пісню «Моноліт», теж наш Вітя робив. Змонтовано з частин концертних відео і мого інтерв’ю. Зараз це все виглядає сиро, але 2005 року здавалося вражаючим – як для рівня нашої групи. І на пісню «Напролом», але в іншому, раніше записаному варіанті. У цьому відео – кадри зі студійної роботи. Воно просте, але досі багатьом подобається.

 

А є вже ідеї на наступний кліп?

Ідей багато, і сюжетних замальовок – також. Скажу тільки, що місце для зйомок наступного кліпу ми вже знайшли. Так що чекайте.

 

Як завжди, багато із найцікавішого лишається або поза кадром, або у спогадах учасників процесу. Перше – дивіться на фото. А друге вдалося випитати у власників спогадів. По-перше, на створення вогняних ефектів витратили понад 100 літрів пального. Кості трохи підпалили волосся – що видно і на відео. А ударник Сергій примудрився зламати палички – тоді, коли грав не зовсім по-справжньому.

А от і сам кліп, який за тиждень зібрав більше тисячі переглядів:

 

 

Фото: Олексій Ніколаєв