категорії: репортаж стаття

«Пропала Грамота» в Кам’янці-Подільському: і не тра тут «Цейво»

теґи: Кам'янець-Подільський, Цейво

6 жовтня в прєславному граді Камєнці-Подольскому формація «Пропала Грамота» презентувала свою першу платівку – «Цейво». Доки всі гості міста та його місцеві мешканці боялися починати день з дощем і не вилазили з ліжок (ґенделів, паралельних світів), у приміщенні картинної галереї що на площі Вірменський ринок хлопці з гурту «Пропала Грамота» влаштували в тісному сімейному колі – глядачів, що героїчно, крізь дощі та бурі, прорвалися на перформенс, близько п’ятдесяти чоловік – свято подільського фундаменталу наживо.
Хлопці працюють у поті чола на ниві вітчизняної музики з часів буремних 90-х (1998 року народження) і наорали вже – дай Боже – на добрячу mp3-збірку своїх музичних звершень, але вирішили розпочати хрестовий похід в маси з альбому під сакраментальною назвою «Цейво».

Декорації у приміщенні – старовинні полотна ХVIII-ХІХ ст. на стінах, піаніно, дзеркало – де все відбувалося, дуже гарно резонували з грою на старовинних і сучасних інструментах і козацько-чумацькою тематикою пісень.

Лідер і фронтмен гурту Павло Нечитайло розпочав із ґратуляцій, дякуючи всім причетним до появи платівки – продюсеру Андрію Раднюку, компанії «Наш Формат», своїм мамі, та бабусі, які теж були запрошені до слова.

Після офіційних балачок музиканти запропонували створити тісніше коло, після чого добра третина глядачів всілися прямо на підлогу. Хлопці зіграли кілька пісень, що увійшли в альбом «Цейво», «Приймак», «Кармалюк», також і такі, що у альбом не увійшли – «Чайка». Коли ж дійшла черга до виконання спільних з іншими особами української музики проектів на імпровізованій сцені з’явилися і самі ці особи – лідер легендарного гурту «Вій» Дмитро Добрий Вечір та етно-діва Ніна Гаренецька з гурту «ДахаБраха».

У стінах старовинного будинку гарна музика набула містичного звучання, здавалося, що навіть картини на стінах почнуть розмовляти і кивати ритмічно головами… Чудова музика, добрі люди, вдячні слухачі – як на мене – гарний результат перформенсу.