Сестри Тельнюк – незвичний неформат. Нова МП3 збірня вже у продажу!

    Чи існує на нашому музичному ринку щось окрім неформату та попси? Чи є щось зовсім незвичне, що і «золотою серединою» не назвеш, що просто стоїть осторонь? Так, є! Беззаперечно таку музику в Україні  створюють Сестри Тельнюк. Це щось унікальне, оскільки те, що роблять Сестри не вимірюється умовною шкалою попса-неформат.        Багато написано про Сестер Тельнюк, але, на жаль, в основному за кордоном. Не «продається» в нас така музика, оскільки українське суспільство трошки нездорове впродовж останніх 15 років. Сестер називають «останнім бастіоном української поезії в музиці у просторі сучасної українською пісні». Так воно і є, вірші, які кладуть на музику Сестри ні з чим не порівняєш, оскільки Тельнюк по-правді використовують справжню, не спаплюжену поезію! Це феномен, про який не можна не говорити. У той час, коли Україну захоплює саме ШОУ-бізнес, в якому не має місця для високої музики, Сестри не стоять на місці й замість того, щоб пробиватися на завалений російською попсою та українською пародією музичний теле-радіопростір, вони займаються записом нових й нових альбомів та гастролюють по всій Америці та Канаді. Ось нещодавно на нашому ринку з‘явився ще один їхній диск. Цього разу це МП3 збірня, до якої увійшли усі альбоми Сестер з записами з 1986 року, коли Сестри вперше почали співати разом. А вивів їх у люди київський композитор, аранжувальник та звукорежисер Олександр Мельник, коли на «Червоній руті-89» в місті Чернівці вони стали дипломантами. А уже через два роки на студії «Кобза» був записаний перший альбом, який йменувався «Мить», складений в основному з пісень Мельника. На другій «Червоній руті» в Запоріжжі Сестри піднялися вже на третє місце. Цікаво, що тоді дівчат сприйняли як поп-співачок, тому нагорода здобута саме в цій номінації.

        Далі більше – три роки знадобилося Сестрам для запису нового альбому в незвичному стилі нью-ейдж. Назву альбому дала пісня на слова Тичини «Арфами..» (після перевипуску альбому, диск став йменуватися «Леся та Галя»). Отже, диск вийшов в лютому 1994 року, але тоді Сестри власне і зрозуміли, що Україні такий продукт не потрібен і суспільству ще рости й рости до високого мистецтва, тому вихід цього альбому можна ознаменувати як нову епоху в творчості співунок, оскільки вони вирішили просувати свої творіння в діаспорі. Того ж року прийшло визнання і на Батьківщині - пісня «Скрипка» стала першою в хіт-параді «12 мінус 2». Уже наступного року Сестри зустріли композитора Івана Демиденка, з яким розпочали новий проект, що втілився в життя у відцифрованому вигляді лише 1999 року виходом альбому «Тиша і грім». Того ж року сестри віднайшли гурт, з яким співпрацюють і зараз. Йдеться про київський рок-авангардний «Всяк випадок», керівником якого є Олег Путятін. Гурт займається інструментальним супроводом Сестер.

        Восени 2000-го вийшов черговий CD «Live in Canada» - концертні записи були зроблені в листопаді - грудні попереднього року під час гастролей. На початку 2001-го сестри дебютували в театральній виставі «Український Буржуазний Націоналіст» до якої написали «звукову доріжку». Записи з травневої київської прем’єри спектаклю лейбл «Атлантік» видав в лютому 2002-го на компакті «У.Б.Н. Пісні з вистави». В 2005-му «Атлантік» випустив подвійний збірник «Вибране. Сестри Тельнюк».

        Слово в творчості Сестер Тельнюк відіграє провідну роль, оскільки майстрині взялися за, здавалося б, нікому не потрібну справу – просування справжнього українського слова. Недарма Сестер називають «дисидентами української музики». З музичної точки зору – це рок та «Adult Alternative», з точки зору слова – це неперевершені вірші Василя Стуса, Станіслава Тельнюка - батька співунок, Богдана-Ігора Антонича, Василя Симоненка, Павла Тичини (ще не червоного), Лесі Українки, Ліни Костенко, а також безліч власних текстів.
Як вже згадувалося, музичне товариство безліч разів гастролювали в Канаді (1990, 1993, 1994, 1999, 2002, 2003, 2004) та США (2002, 2003, 2004). Також Сестри відвідали сусідні Росію (1991, 1994) та Польщу (1995)  й навіть Англію (1993, 1995) та Ірландію (1993, 1995). До речі, говорячи про здобутки Сестер, не можна не згадати те, що вони переможницi Республіканського Конкурсу «Нові імена» (1987), як вже згадувалося, Лауреати фестивалю «Червона Рута» (1989, 1991), Лауреати премії iм. Василя Стуса (1998). Наразі співунки співпрацюють з музичною студією звукозапису «Комора».

        Виступи Сестер Тельнюк – це своєрiднi лiтературно-музичнi композиції, синтез поезії та співу. Вони завжди мають вибудувану драматургію i чітко окреслене коло образів: митець i суспільство, внутрішня свобода як необхідна умова творчості, пошуки самототожностi, сенсу буття, жінка i чоловік, кохання: На концертах Галі й Лесі слухач поринає у дивну атмосферу. Він наче присутній на якомусь езотеричному дiйствi для втаємничених, i водночас почувається ніби в колі добрих приятелів. Це з ним особисто ведуть свій тонкий i щирий діалог Сестри Тельнюк.

        Тож, справа, зроблена музичними видавцями МП3-рекордс на систематизацію та популяризацію справжньої української музики заслуговує на пошану й підтримку з боку споживачів у розмірі 15-20 гривень за цілу мультимедійну колекцію.