«Stelsi» – електронна музика українського зразка на mp3

«Stelsi» – мало назвати плодовитими, вони мегатрудоголіки, коли деякі гурти за десять років можуть записати лише кілька повноцінних альбомів, ці електронники вже в перший рік свого існування мали записаний «Limited edition» та синґл «Фенікс». Тоді – це були просто досить звичні семпли, просто склеєні докупи українськими електронниками-початківцями, зараз гурт представляє абсолютно іншу музику, стиль якої конкретно не визначиш, - це стиль цього гурту, як основоположника українського електро-фолку.
Наразі склад гурту має такий вигляд: Олексій Кухарський (вокал), Юрій Зарубайко (клавіші), Олександр Веренінов (гітара), Сергій Щепкін «Dj Sergeyeff» (ді-джеінг, семплінг), Тарас Піц (газета, фото, відео, п`янка, гулянка, танці, співи і т.д.).
Гурт не раз брав участь у різноманітних Європейських топах, зокрема у Нідерландах та Німеччині, де видавався один із альбомів гурту. Схоже, це увійшло вже в правило – ні року без альбому, оскільки за 6 років існування гурт має 6 альбомів і ось пішов сьомий – і сьомий альбом – підсумок усієї творчості. Чого тепер чекати від «Stelsi» – знову змін? Навряд чи, оскільки за свідченнями хлопців, їхньою метою якраз і був останній альбом «Там…» 2005 року, де гурт максимально наблизився до «національного електро-техно».

Щоб стати відомим в Україні, необхідно завоювати популярність за її межами – смішно, але факт. Прикладів занадто багато, як серед музичних команд, так і серед літераторів, це незламна система, незламна через одну просту причину – існує досить сильний бар’єр для справжньої музики, як на радіо, так і на ТБ, причому, не дивлячись на кількість слухачів того чи іншого гурту, усі ці «культурницькі» канали та радіостанції мають приблизно однакову політику – незламну. До речі, гурт має синґл «Ющенко Так», мабуть, саме тоді стався перелом у творчості гурту – тоді з’явилися тексти – тоді ж додалися і українські мотиви.
Наразі я знаю ще кілька подібних гуртів, можливо, наслідників «Стелсі», може й ні, але те, що у цієї відносно молодої команди поки що немає конкуренції – очевидно. Звісно, одразу виникає запитання, а, може, немає попиту? Та ні, попит є, але, як я вже зазначав, умови на нашому ринку «окупаційного режиму», як колись написав Жадан, а проспівав «Мертвий Півень», тож, залишається тільки чекати прориву – прориву української музики та музики загалом на радіо та телебаченні, яке наразі заповнене дешевим продуктом, переважно мігруючим із сусідньої держави.

Синґли:
- Фенікс (2000)
- Jay Beat (2001)
- Sweet (2001)
- DJ Zарубайко (2001)
- Тобі (2002)
- Чернівці (2002)
- Game (2003)
- Christmas (2003)
- Модель (2003)
- Прибульці (2004)
- Лорелай (2004)
- Небелунг (2004)
- Ющенко Так (2004)
- Мрія (2005)
- Там на горі (2006)
Альбоми:
- Стелсі (2000)
- Суцільна синт-етика (2001)
- Сонцесхід (2002)
- Модель (2003)
- Aliens (2004)
- Там… (2005)