категорії: музика інтерв'ю

Олеся Франків, буковинська Едіт Піаф

теґи: Волчица, Едіт Піаф, Олеся Франків, Сторожинець, фолк музика

lesya_frankiv

Подорожуючи нашою великою Батьківщиною, ніколи не знаєш, хто стане твоїм супутником: захмілілий дядько чи приємна освідчена і цікава людина. Так було і напередодні минулих вихідних, коли я подорожував у справах до Львова. Потяг заздалегіть подали на перон нашого чернівецького вокзалу і пасажири почали займати свої місця. Я серед пасажирів плацкартного блоку виявився першим, тож присів за столик біля вікна і почав розглядати прилеглі краєвиди. Через декілька хвилин надійшли і мої майбутні супутниці – жінка з донькою. Вони виявились досить комунікабельними і приємними співрозмовницями, тож незабаром між нами точилась жвава розмова на різні теми. Це були молода буковинська співачка зі Сторожинця Олеся Франків та її мати Стелла, які саме подорожували на черговий конкурс молодих талантів. Вони розповіли, що виявили співочий дар Олесі і почали його розвивати, коли дівчині було вже 13 років. Однак, незважаючи на це, за досить короткий проміжок часу юна співачка досягла значних результатів: отримала декілька Гран-прі та призових місць різноманітних фестивалів як в Україні, так і за кордоном, відзняла 8 кліпів і записала власні пісні, серед яких найвідомішою наразі є «Волчица» В. Тюльпанова. В її репертуар входять пісні на 8 мовах: українській, російській, польській, болгарській, англійській, французькій, молдовській та німецькій. Кліпи часто показують на місцевих телеканалах.

Поділились мої супутниці і деякими деталями «кухні» нашої естради. Так, наприклад, нещодавно на прохання однієї починаючої журналістки, Олеся дала інтерв'ю чернівецькій газеті «Погляд». Однак, коли стаття вийшла друком, вони були неприємно вражені деякими моментами з неї. Там було сказано, що Олеся «зневажає ... народні проекти, типу «Фабрики зірок». Сама ж дівчина стверджує, що не казала такого, та й слово «зневажає» не входить до її повсякденного лексикону. Також журналістка була настільки «уважною», що назвала Етьєна Леві, професора з вокалу Софійської консерваторії, доцентом Львівської музичної консерваторії. Звернення за роз'ясненнями до газети результату не дали. Та це й не дивно – чого не зробиш для гучного заголовку і збільшення продажу.

 Інший цікавий випадок трапився, коли батьки Олесі запросили знімальну групу з Чернівців до себе додому для зйомок чергового кліпу. Хлопці спочатку були досить скептично налаштовані щодо співочого таланту Олесі. Однак, коли почалась робота над записом матеріалу, їхня думка кардинально помінялась. Як виявилось, це досить непоодинока практика, коли заможні батьки замовляють кліпи зі своїми чадами для власного задоволення. І наявність чи відсутність голосу у дитини не є вирішальним фактором у цьому питанні. У XXI столітті за сучасних технічних засобів співака можна зробити з кожного. От лише питання, що потім робити з тими горе-співаками, коли, наприклад, відмовить фонограма?

Наостанок пропоную переглянути декілька відеоробіт Олесі Франків:

Олеся Франків – Нема неба

 Олеся Франків – Волчица

 

 

 Олеся Франків – Show Must Go On

 

 

 Олеся Франків – Padam, padam, padam...