категорії: музика стаття

Японська голограма Хатцун Міку дає масштабні концерти

теґи: Голограма, Хатцун Міку, концерт

32231d27Думаю, ніхто б не зрадів, якби дізнався, що на концерті улюбленого артиста, з оголошенням «жива музика», цей артист насправді відкривав би рот (ну, і закривав би теж) під фонограму. Таке, на жаль, трапляється часто-густо. Але що б ви сказали, якби замість реальної людини на сцені танцювало і «співало» б зображення улюбленого артиста, тобто голограма? Тут вже хто знає, як відреагувала б публіка. Поки що реальних артистів ніхто не показує у вигляді об'ємних зображень, а от анімаційні персонажі уже на повну розгорнулись на сцені.

10 листопада 2010 року відбувся перший концерт, головною зіркою якого була Хатцун Міку (Hatsune Miku) — анімашна співачка у вигляді голограми з синтезованим голосом (за допомогою програми Vocaloid Synthesizing Technology від Yamaha). Так, голосова технологія використовує деякі «центрові» елементи спектру голосу реальної людини, синтезуючи на основі цього слова і цілі фрази. 

Те, що можна бачити на ролику, розміщеному нижче, є тривимірним зображенням, що синхронно рухається в такт голосу, синтезованому за допомогою Vocaloid Synthesizing Technology. Ось цю голограму і назвали Хатцун Міку. Ця «співачка» є винаходом компанії Crypton Future Media, яка зовсім недавно стала давати «живі концерти» за участю цієї голограми. Як бачимо, глядачі поводяться так само, як і на концерті реальної зірки — всім дуже-дуже подобається.

 

 

Варто зазначити, що якась естрадна виконавиця на ім'я Майлі Сайрус (Miley Cyrus), підписала контракт з компанією Crypton Future Media. Предмет договору простий — впродовж 40 виступів цієї співачки, які будуть дані в 40 містах світу, компанія Crypton Future Media демонструватиме голограми Сайрус, які і співатимуть її голосом. Лише на одному з концертів виконавиця з'явиться живцем, і час і місце появи триматиметься в секреті. Чесно кажучи, не уявляю, хто піде на такі «підставні» концерти, та ще незрозуміло кого. Хоча, швидше за все, заради цікавості люди підуть.

Другий концерт Хатцуне Міку відбувся 9 березня 2011 року в Токіо, близько 2500 глядачів прийшло подивитись на «живий виступ» голограми.

Наостанок пропоную Вам переглянути національний гімн України у виконанні Хатцун Міку.

 

Джерело: CNet