Виставка присвячена 100-літньому ювілею Василя Івановича Свиди

Початок: 14.11.2013
Місце: НМУНДМ
Адреса: м. Київ, вул. Лаврська, 9, корп. 2.
Предмет події: Виставка Василя Івановича Свиди (1913 – 1989) Кількість відвідувачів: 0

14 листопада 2013 р. у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відкривається виставка, присвячена 100-літньому ювілею Василя Івановича Свиди (1913 – 1989) – народного художника України, лауреата Державної (нині Національної) премії України імені Тараса Шевченка.

Талановитий скульптор народився у гірському селі Пацканьово сучасного Ужгородського району Закарпатської області у багатодітній родині. Після закінчення Ясінянської чотирирічної школи з художньої обробки дерева працював у приватних різьбярських майстернях. Збереглися зразки іконостасного різьблення, виконанані В. Свидою за власними проектами для місцевих церков. Але найдовше довелося йому працювати у церковно-реставраційній майстерні у м. Брно в Чехії.

На Батьківщину В. І. Свида повернувся у 1945 р. З того часу почав займатися скульптурним різьбленням, прагнення до якого підтримали у ньому відомі закарпатські художники – Йосип Бокшай, Адальберт Ерделі, Андрій Коцка та інші, разом з якими він брав участь у багатьох виставках як в Україні, так і за її межами. Для Василя Івановича Свиди дерево назавжди залишилося найважливішим матеріалом, в якому він втілював свої задуми, хоча працював також і з глиною (теракота, майоліка, фарфор). Сцени з життя гуцулів, спогади дитинства про гірські полонини та кошари пастухів, відтворення певних історичних подій, що відбувалися за життя художника або у минулі часи були улюбленими темами митця.

На виставці будуть представлені твори В. І. Свиди, виконані в дереві та майоліці з колекцій Національного музею українського народного декоративного мистецтва, Національного художнього музею України, Закарпатського обласного художнього музею імені Йосипа Бокшая та приватних зібрань.

 

http://www.ukrmuzey.com/ckeditor_assets/pictures/166/content____________-______.jpg

 
Я був там