категорії: афіша події

«Проща до Тараса»

теґи: Канів, Простір свободи, Тарас Шевченко
Початок: 20.05.2012
Закінчення: 20.05.2012
Місце: Тарасова гора
Адреса: Канів, Черкаська область
Предмет події: Проща до Тараса Кількість відвідувачів: 1

20 травня, напередодні 151-ої річниці перепоховання Тараса Шевченка, шанувальники його творчості приїдуть до Канева на «Прощу до Тараса».

Акція, яку п’ятий рік поспіль організовує рух «Простір свободи», покликана об'єднати людей, які хочуть читати і розуміти Шевченка, очищаючи його духовну спадщину від стереотипів і творячи українське майбутнє.

Цьогорічна «Проща до Тараса» покликана, зокрема, привернути увагу до проблеми транспортного сполучення з Каневом. Влада зобов’язана відновити повноцінне автобусне, річкове та залізничне сполучення з містом, популяризувати відвідання Тарасової Гори школярами та студентами.  

О 10:30, піднімаючись на Тарасову гору, учасники проведуть акцію «Слова на шляху» – уздовж усіх сходів буде протягнуто стрічку, на якій люди розмістять аркуші з улюбленими цитатами з творів Шевченка.

З 11:00 до 12:00 всі бажаючі зможуть прочитати улюблений вірш Шевченка біля його могили, а потім – відвідати музей поета.

О 13:00-13:30 біля підніжжя Тарасової гори можна буде зустріти велогрупу учасників акції з Києва та Черкащини, а також узяти участь у старті всеукраїнської підписної кампанії за налагодження нормального транспортного сполучення з Каневом.   На завершення учасників чекає екскурсія Канівським природним заповідником.  

З Києва (Контрактова площа) можна виїхати спеціально замовленим автобусом о 8:00 (виїзд назад від Тарасової гори о 18:00, повернення до Києва о 20:30)

Докладніша інформація та резервування місць в автобусі:
093-5746992 (Тарас Пушкар), 097-9873187 (Тарас Шамайда)

poshta@dobrovol.org

Довідково: «Проща до Тараса» – це спільна дія, суть якої – в оновленні традиції паломництва українців на могилу Тараса Шевченка до дня перепоховання поета – 22 травня. Починаючи з 2008 року вона відбувається щорічно у вихідні напередодні цієї дати. Головним змістом акції є живе читання текстів Шевченка і живе спілкування людей, що приїздять у Канів з усіх кінців країни. Акція є вільною від «офіційних заходів», промов і партійної пропаганди й відбувається на добровільних засадах: кожна група людей чи окрема людина приїздить до Канева власним коштом, оргкомітет забезпечує лише загальну координацію. За задумом, кульмінацією цієї ініціативи має стати травень 2014 року, коли відзначатиметься 200-ліття Шевченка.

Фото з Прощі до Тараса – 2011

 

На події були

Всі
Я був там