Концертний тур оркестру Sinfonia Iuventus
Місце: Національна філармонія України
Адреса: Київ, Володимирський узвіз, 2
Предмет події: Кількість відвідувачів: 0
Польський Інститут у Києві
Польський оркестр Sinfonia Iuventus
Фонд Pro Musica Viva
Міністерство Культури та Національної Спадщини Польщі
Міністерство культури і туризму України
запрошують на
КОНЦЕРТНИЙ ТУР ОРКЕСТРУ SINFONIA IUVENTUS
26 квітня, неділя, 19:00
Національна філармонія України
Володимирський узвіз, 2, Київ
Польський оркестр Sinfonia Iuventus (з лат. симфонія молодості) було створено 2007 року наказом Міністра Культури та Національної Спадщини Польщі за ініціативи Єжи Семкова - польського диригента світового рівня, який за свою довгу творчу біографію співпрацював із найкращими оркестрами Росії, Польщі, Данії, Італії та Сполучених Штатів. Основна мета цієї ініціативи - створення умов для мистецького дебюту та професійного зростання молодого покоління польських музикантів, які могли б відточувати свою виконавську майстерність під керівництвом найкращих польських диригентів, серед них Єжи Семков, Ян Кренц та Антоні Віт. До складу оркестру входять молоді (до 30 років) талановиті музиканти з усієї Польщі. Як показав дворічний досвід існування оркестру, ідея його створення виправдала себе. Завдяки своїй відкритості до нової музики та бажанням безперервно вдосконалюватися Sinfonia Iuventus конкурує із відомим польським оркестрами.
Програма концертів складається із восьми творів молодих українських композиторів, стипендіатів програми Gaude Polonia. Gaude Polonia – це стипендіальна програма Польського Міністерства культури для митців і перекладачів із сусідніх східних країн, які протягом півроку вивчають найкращий польський досвід у своїй галузі. 2007 року Польський Інститут у Києві виступив із ініціативою об'єднати стипендіатів у спільному польсько - українському проекті, який би «втілив» досвід, отриманий під час перебування на програмі. Чотирьом молодим композиторам, обраним польсько-українською експертною комісією: Богдану Сегіну, Богдані Фроляк, Михайлу Шведу та Олександру Шимку було запропоновано написати камерний твір. Натхненням для написання твору став обраний композиторами вірш польського поета. Прем’єри музичних творів успішно
відбулися у квітні 2008 року у Національній філармонії України в рамках фестивалю «Прем’єри сезону». 2008 року вже інші чотири молоді композитори - Світлана Азарова, Марія Олійник, Золтан Алмаші та Любава Сидоренко - написали музичні твори за мотивами польської поезії.
У проекті «Між словом і звуком» цього року не лише збільшився склад учасників, але й розширилася географія проекту. Концерти, у яких прозвучать серед іншого чотири прем’єрні виконання, пройдуть у трьох польських та чотирьох українських містах.
Диригуватиме оркестром польський диригент Роман Ревакович - співзасновник Фестивалю сучасної музики «Контрасти», секретар Товариства ім. Вітольда Лютославського, голова Фонду «Pro Musica Viva».
Солістки – відомі польські сопрано Марта Боберська та Аґата Зубель.
Марта Боберська працює в різних стилях: від оперного співу до сучасної музики, зокрема серед іншого бере участь у записі саундтреків для художніх фільмів. Співачка співпрацює із оперними театрами Польщі, Франції, Литви та інших країн. Марта Боберська - володарка багатьох польських та світових нагород за вокальну майстерність.
Аґата Зубель – композитор та вокалістка, яка, не зважаючи на молодий вік є одним із провідних «голосів» Польщі (2005 року вона отримала престижну нагороду «Paszport Polityki» за надзвичайні вокальні інтерпретації, сценічний образ та вміння гармонійно поєднувати творчість і вокальну майстерність).
У проекті «Між словом і звуком « поезія органічно переплітається із музикою, а юна енергія музикантів та композиторів поєднується із досвідом та майстерністю солісток та диригента.
Зустрічайте весну із живою сучасною музикою!
Програма:
І відділення
ЛЮБАВА СИДОРЕНКО Chamber music (Камерна музика)
(за поезією Віслави Шимборської), 2009
МИХАЙЛО ШВЕД «Więc w tej ciszy ukryty ja – liść...» (У цій тиші схований я – листок…)
(текст Кароля Войтили), 2007
СВІТЛАНА АЗАРОВА Поза контекстом
(за поезією Богдана Задури), 2008
ОЛЕКСАНДР ШИМКО Hymn Samotności (Гімн Самотності)(текст Галини Посвятовскої), 2007
ІІ відділення
БОГДАНА ФРОЛЯК Jak modlitwa (Як молитва)
(текст Адама Заґаєвського), 2007
МАРІЯ ОЛІЙНИК До просторів віддалених
(за поезією Юліуша Словацького), 2009
БОГДАН СЕГІН «..., tymczasem to lipiec jakże (okrutnie) piękny ...»
(Це липень, бачиш, такий (жорстоко) красивий…)
(текст Марти Подґурнік), 2007
ЗОЛТАН АЛМАШІ Листок несуть все далі води пінні…
(за поезією Чеслава Мілоша), 2008
Я тримаю свічку по свому світлому і чистому першому в житті коханню до композиторки-трансвеститки Оленки Серової. Воно ЗРАДИЛО мені перед самим нашим весіллям у львівській кнайпі, на яке я вже зоорганізував всю гей-тусовку Галичини. Замість того, шоб бути мені вірною, воно забралося до Дунайського лиману в Ольвію, де злигалося з пяними, брудними, чорними археологами, щовечора даючи їм свою пружну кишку.
Після такого знущання над моїм світлим почуттям я скасовую наше весілля і вертаю до своєї старої дружини в її помешкання у Львові по вул. Ю. Липи 43, кв. 14. Де у повнім розпачі буду писати свої геніальні псалми для відомих українських хорів і не тільки.
З композиторкою-трансвеститкою Оленою Серовою віднині я буду мати лише професійні стосунки і час від часу, як приспічить дам їй можливість потренувати свою пружну кишку в інтимних стосунках зі мною.
Автор попереднього посту – не Богдан Сегін, а інтернет-троль, псєвдожурналістка Олександра Тимощук!!!
Вже більше року мене, мою родину, близьких та друзів інформаційно тероризує одна київська псевдо-журналістка Олександра Тимощук.
Звертаюся до всіх з проханням – допоможіть "вбити інтернет-троля", яким є ця особа!
Останнім часом цей троль (О. Тимощук) знову досить сильно активізував свою діяльність в глобальній павутині.
Тож прошу Вас – якщо раптом натрапите в інтернеті на інформацію, яка дискредитує мене, моїх близьких, рідних та друзів – не вірте їй, не піддавайтеся провокаціям і не встрявайте у дискусії на форумах чи у коментарях до різноманітних статей.
Зі свого боку можу лише одне сказати – мені дуже шкода цю людину, яка ллє різний бруд через інтернет (і не тільки) на мене, на моїх рідних, близьких і друзів. Вона нещасна і убога духом, а таких людей можна тільки пожаліти і поспівчувати їм!