категорії: афіша події

Книгарня «Є» презентує «Історію Фінляндії»

теґи: Історія Фінляндії, Барбру Теір, Генрік Мейнандер, Крістер Міккелссон, Наталія Іваничук, книгарня "Є", презентація книги
Початок: 30.11.2009 18:00
Місце: книгарня "Є"
Адреса: Київ, вул. Лисенка, 3
Предмет події: Презентація книжки Кількість відвідувачів: 1

FINLIANDIJA30 листопада о 18:00 Посольство Фінляндії в Україні та Книгарня «Є» запрошують Вас на презентацію українського видання книги «Історія Фінляндії» професора Генрика Мейнандера.

Ранні довідники з історії Фінляндії були написані представниками покоління, що народилося до 1946 року й описували історію країни з досить націоналістичної точки зору. Професор Мейнандер розглядає Фінляндію в більш широкому географічному контексті. Історичні лінії стають тривалими, простежується розвиток від регіону з окремими племенами та частини Шведської Імперії до автономії, потім до створення незалежної держави, а з 1990-х років – в напрямку інтеграції з Європейським Союзом. Хід історії, в якому нації та національна ідентичність народжувалися, а інколи і вмирали, зображується у захоплюючий спосіб. Період шведського панування займає важливе місце в книзі; представлення історії Фінляндії базується на ідеї країни, яка виникла в рамках Шведської Імперії і паралельно з нею.
Цього року Фінляндія разом зі Швецією та Росією відзначили події 1809 року, коли Фінляндія і Швеція були роз’єднані, і з дев’яти провінцій утворилося Велике Фінське Князівство. Ці події 200-літньої давнини нагадують нам про те, як фінська нація була побудована на засадах шведських і російських традицій. Ще один важливий історичний факт: у день презентації, 30 листопада, рівно 70 років тому, розпочалася Зимова війна між Фінляндією і Радянським Союзом.

У презентації візьмуть участь:
Професор Генрик Мейнандер – PhD (Історія), Університет Гельсінкі.
Посол Крістер Міккелссон – Посол Фінляндії в Україні.
Наталія Іваничук – перекладач, Директор Центру країн Північної Європи, Львівський національний університет ім. Івана Франка, представник Літературної агенції «Піраміда».
Директор Барбру Теір, фінська видавнича компанія Söderströms.
Василь Габор – представник літературної агенції «Піраміда».
Модератор – Юрій Макаров.

 

На події були

Всі
Я був там