Шопен - 2010: концертний тур

теґи: Jazz in Kiev, Дніпропетровськ, Донецьк, Етелла Чуприк, Київ, Львів, Олександра Зайцева, Роман Ревакович, Чернігів, Шопен, Ян Кшиштоф Броя, концертний тур
Початок: 4.03.2010
Закінчення: 26.03.2010
Місце: Обласна Філармонія
Адреса: Львів, вул. Чайковського, 7
Предмет події: концертний тур Кількість відвідувачів: 0

chopintourЗ 4 по 26 березня в Україні триватиме концертний тур «Шопен – 2010». 
Це з перших масштабних заходів в рамках Року Шопена в Україні, під час якого твори видатного композитора виконають українські та польські піаністи: соло та у супроводі симфонічних оркестрів.

Стартує тур у Львові (4 – 7 березня), продовжується у  Чернігові (9 – 12 березня), Києві (14 – 16 березня), Донецьку (17 -20 березня) і завершується у Дніпропетровську (23 – 26 березня).

Проект організовано Польським інститутом у Києві за підтримки Інституту Адама Міцкевича.
Партнер проекту – ROSHEN: Музика справжнього смаку.
Інформаційна підтримка – Jazz in Kiev (в рамках проекту «Класика і Джаз»)

Розклад концертів:

Львів, Обласна філармонія (вул. Чайковського, 7)
4 березня (четвер) – сольний концерт Олександри Зайцевої
5 березня (п'ятниця) – сольний концерт Яна Кшиштофа Брої
6 березня (субота) – сольний концерт Етелли Чуприк
7 березня (неділя) – концерт у супроводі  Симфонічного оркестру львівської філармонії (диригент – Роман Ревакович)
Програма:
Фридерик Шопен
І
Анданте спіанато
Великий блискучий полонез тв. 22 мі-бемоль мажор
Етелла Чуприк – фортепіано
Концерт № 2, тв.21 фа мінор
Oлександра Зайцева – фортепіано
ІІ
Концерт № 1, тв.11 мі мінор
Ян Кшиштоф Броя – фортепіано

Чернігів, Обласний філармонійний центр фестивалів і концертних програм (пр-т Миру, 16)
9 березня (вівторок) – сольний концерт Олександри Зайцевої
10 березня (середа) – сольний концерт Яна Кшиштофа Брої
12 березня (п'ятниця) – концерт у супроводі Симфонічного оркестру Чернігівської філармонії (диригент – Роман Ревакович)
Програма:
Фридерик Шопен
І
Концерт №1 тв.11 мі мінор
Ян Кшиштоф Броя – фортепіано
ІІ
Концерт №2 тв.21 фа мінор
Oлександра Зайцева – фортепіано

Київ, Національна філармонія України (Володимирський узвіз, 2)
14 березня (неділя) – сольний концерт Яна Кшиштофа Брої
16 березня (вівторок) – концерт у супроводі Національного Симфонічного оркестру України (диригент – Роман Ревакович)
Програма:
Фридерик Шопен
І
Концерт № 2 тв.21 фа мінор
ІІ
Концерт № 1 тв.11 мі мінор

Донецьк, Обласна філармонія (вул. Постишева, 117)
17 березня (середа) – сольний концерт Олександри Зайцевої
18 березня (четвер) – сольний концерт Яна Кшиштофа Брої
20 березня (субота) – концерт у супроводі Симфонічного оркестру Донецької філармонії (диригент – Роман Ревакович)
Програма:
Фридерик Шопен
І
Концерт № 1 тв.11 мі мінор
Ян Кшиштоф Броя – фортепіано
ІІ
Концерт № 2 тв.21 фа мінор
Oлександра Зайцева – фортепіано

Дніпропетровськ, Обласна філармонія (вул. Леніна, 6)
23 березня (вівторок) – сольний концерт Олександри Зайцевої
24 березня (середа) – сольний концерт Яна Кшиштофа Брої
26 березня (четвер) – концерт у супроводі Симфонічного оркестру Дніпропетровської філармонії (диригент – Роман Ревакович)
Програма:
Фридерик Шопен
І
Концерт № 1 тв.11 мі мінор
Ян Кшиштоф Броя – фортепіано
ІІ
Концерт № 2 тв.21 фа мінор
Oлександра Зайцева – фортепіано

Програма сольних концертів:
ЕТЕЛЛА ЧУПРИК /Україна/, фортепіано
Фридерик ШОПЕН
I
Великий блискучий вальс №2 тв.34 №1 Ля-бемоль мажор
Вальс №5 тв.42, Ля-бемоль мажор
Вальс №8 тв.64 №3, Ля-бемоль мажор
Полонез-фантазія тв.61 Ля-бемоль мажор
Колискова тв.57, Ре-бемоль мажор
II
Рондо тв.16, Мі-бемоль мажор
Етюди тв.10, №3, №7, №10, №11, №12
Етюди тв.25, №2, №5, №6, №10, №11, №12
Мазурка тв.17 №4 ля мінор
Мазурка тв.56 №3 до мінор
Мазурка тв.63 №3 до-дієз мінор
Ноктюрн тв.48 №1 до мінор
Ноктюрн тв.55 №2 Мі-бемоль мажор

ОЛЕКСАНДРА ЗАЙЦЕВА /Україна/, фортепіано
Фридерик Шопен
І
Скерцо тв.20 сі мінор
Скерцо тв.31 сі-бемоль мінор
Скерцо тв.39 до-дієз мінор
Скерцо тв.54 Мі мажор
ІІ
Соната тв.58 сі мінор
ЯН КШИШТОФ БРОЯ /Польща/, фортепіано
Фридерик Шопен
І
Балада тв. 52 фа мінор
Баркарола тв. 60, Фа-дієз мажор
Ноктюрн тв. 62, №1 Сі мажор
Ноктюрн тв. 62, №2 Мі мажор
ІІ
24 Прелюдії тв. 28

У ч а с н и к и  т у р у:

Ян Кшиштоф Броя
Народився у Варшаві у 1972 році. Призер численних міжнародних фортепіанних конкурсів. У 1999 році отримав 1 премію на Міжнародному конкурсі імені Чюрльоніса у Вільнюсі (Литва); також отримував нагороди на міжнародних конкурсах у: Ханау, Німеччина (1999),  Брауншвайзі, Німеччина (1991), Бухаресті, Румунія (1995) і Пасадені, США (2002). Навчався музиці у Західній Німеччині 1984-1992рр. у Вольфганга Хесса у Франкфурті-на-Майні. Згодом навчався у Варшавський музичній академії імені Фридерика Шопена у класі Яна Екера. Закінчив Академію у 1998 році з відзнакою. Записи Брої знаходяться у фондах американського, німецького, французького, польського та литовського радіо та телебачення. Як соліст він виступає з концертами в Польщі та закордоном, співпрацює з відомими оркестрами та диригентами, бере участь у міжнародних фестивалях. Серед знаменитих диригентів, з якими грав Броя – Ліджія Амадіо, Крістіан Армінг, Ян Кренц, Єжи Максимюк, Марчін Наленч -Неселовський, Карлос Пайта, Мартінас Сташкус, Зиґмунт Рихерт та Антоні Віт. Він також виступав із Анджеєм Бауером – одним з найвизначніших європейських віолончелістів сьогодення. Броя концертував у більшості європейських країн, а також у Японії, США, Бразилії та  на XXI Міжнародному фортепіанному фестивалі у Букараманга, Колумбія (де також був членом журі). Працював як музичний консультант на зйомках оскароносного фільму Романа Поланського «Піаніст». Як соліст брав участь у записі саундреку до нового фільму Анджея Вайди «Татарак». Після сольних виступів у Варшавській філармонії у сезоні 2002/2003, найвпливовіший польський музичний часопис Ruch Muzyczny (29.06.2003) порівнював його зі славетними піаністами ХХ століття і називав його одним з найвидатніших польських музикантів. 2010 року його запис Четвертої концертної симфонії Кароля Шимановського з Симфонічним Оркестром Національної Філармонії у Варшаві під керівництвом Антоні Віта для фірми Nanos отримав номінацію на премію Grammy.

Етелла Чуприк
Розпочала грати на фортепіано у трирічному віці, а в п'ять років виступила зі своїм першим концертом з творів Шуберта і Шопена. Після закінчення Музичного училища у 1986 р. поступила до Львівської консерваторії ім. М. Лисенка. 1988 року на Конкурсі ім. М. Лисенка отримала І Премію, 1990 р. отримала ІІІ Премію на Конкурсі ім. С. Рахманінова у Москві, а також була лауреатом багатьох різних конкурсів і стипендіатом Асоціації Ріхарда Вагнера в Байройті. Піаністка є також членом журі Конкурсу ім. М. Лисенка і від 1996 р. віце-президентом Асоціації українських піаністів. Гастролювала з симфонічними оркестрами в Європі і виступала з такими диригентами як Джансуг Кахідзе, Федір Глущенко, Володимир Сіренко, Андраш Лізеті, Єжи Сальваторскі, Богуслав Мадей, Владімір Понькін, Роберт Кеніг та ін. В її репертуарі близько 300 сольних творів і понад двадцять концертів для фортепіано з оркестром. Здійснила записи 13 компакт-дисків. Діапазон програм Етелли Чуприк сягає від Д.Скарлатті до К.Дебюссі, від Л.ван Бетховена до С.Рахманінова, від М.Лисенка до В.Балея. Заслужена артистка України.

Олександра Зайцева
Початкову освіту здобула у Львівській середній спеціальній музичній школі ім.С.Крушельницької (клас Мутман О.О. та Крих-Угляр М.Ю.). Згодом навчалась у Національній Музичній Академії України ім.П.Чайковського в класі Снєгірьова О.М. та аспірантурі в класі Рябова І.М. Лауреат багатьох Міжнародних конкурсів, зокрема: пам'яті Артура Рубінштейна (Польща), ім.Антоніна Дворжака (Чехія), Рим 96 (Італія) та інші. У складі фортепіанного дуету з Дмитром Таванцем переможець міжнародних конкурсів CMF (Франція, 2002), ім.Ф.Шуберта (Чехія, 2005), V Міжнародного конкурсу «Фортепіано у шість рук» в м.Марктобердорф (Німеччина), Міжнародного конкурсу фортепіанних дуетів в м.Каунас (Литва). Учасник багатьох фестивалів таких як Tavaszi Festival (Будапешт, Угорщина), «Copenhagen Summer Festival» (Копенгаген, Данія), Musica Antiqua (Бельгія), «Регіна та Володимир Горовиць in Memoriam" (Гран-прі та приз Vox Populi), "Віртуози" (Львів), «Київ мюзік фест», «Музичні прем'єри сезону» (Київ), «Форум музики молодих» (Київ), Фестиваль музики композиторів Криму (Керч). Гастролі по Україні та багатьох країнах світу: Чехії, Польщі, Угорщині, Росії, Франції, Німеччині, Данії, Нідерланди, Ірані як з сольними програмами, у складі фортепіанного дуету, так і з камерними та симфонічними оркестрами. Виступала з такими диригентами як Валерій Матюхін, Ігор Палкін, Ігор Каждан, Олександр Долинський, Ярема Колесса, Юрій Бервецький, Вікторія Рацюк, Томас Мандл, Роберт Ян Вінстін та інші. Записала компакт-диск з творів Франца Шуберта для фортепіано в чотири руки у м.Берлін. Записала концерти для фортепіано з оркестром Г.Шретера та П.Девіса у рамках проекту записів американської музики на замовлення компанії ERM Media. Здійснила ряд записів на Українському радіо та телебаченні. Організатор міжнародного фестивалю камерної музики «Chamber music session» (Київ), який отримав нагороду «Вибір 2007» як кращий проект року за версією журнала «Афіша».Викладає на кафедрі спеціального фортепіано у Національній Музичній Академії України ім.П.Чайковського.

Роман Ревакович – диригент та композитор.
Закінчив Музичну Академію ім. Ф. Шопена у Варшаві за спеціальністю «теорія музики», а згодом – диригентський факультет у класі Б. Мадея. Також вивчав композицію у класі М. Борковського. Тривалий час був пов'язаний з хоровим мистецтвом. Керував чоловічим хором «Журавлі», з яким гастролював у США, Канаді, Західній Європі та Україні. Займався староцерковною музикою – візантійськими хоралами, які виконував створений ним камерний хор «Irmos».   Нещодавно заснував Камерни хор «Cappella Corale Varsaviana», з яким реалізував ряд коцертів польської музики. Співпрацює також з симфонічними та камерними оркестрами Польщі, України, Білорусі і Росії. Особливою сферою зацікавлення Романа Реваковича є сучасна музика. У 1995 році у Львові разом з композиторами Львівської організації НСКУ заснував Фестиваль Сучасної Музики «Контрасти», на якому було вперше виконано твори Ігоря Щербакова, Юрія Ланюка та Едварда Селецького, а також вперше в Україні прозвучала музика Вітольда Лютославського, Кшиштофа Пендерецького, Зиґмунда Краузе, Анджея Нікодемовіча, Арво Пярта. Неодноразово виступав на фестивалях сучасної музики у Польщі та за кордоном. У 2009 диригував Польським оркестром Sinfonia Iuventus підчас концертного туру в Польщі та Україні, в якому виконувалися твори молодих українських композиторів замовлених Польським Інститутом у Києві – Світлани Азарової, Золтана Алмаші, Марії Олійник,  Богдана Сегіна, Любави Сидоренко, Богдани Фроляк, Михайла Шведа, Олександра Шимка. Засновник та голова Фонду «Pro Musica Viva», який займається популяризацією та підтримкою різноманітних музичних ініціатив. У 2010 році отримав творчу стипендію мера Варшави.

 
Я був там