категорії: афіша події

«ТаРУТА» їде кусати Калиту до Дрогобича.

теґи: Андрія, Дрогобич, Етно, Калита, ТаРУТА
Початок: 13.12.2008 17:00
Місце: Будинок офіцерів
Адреса: м. Дрогобич, вул. Шевченка, 29.
Предмет події: Свято Калити Кількість відвідувачів: 1

ТаРУТА

12 та 13 грудня у місті Дрогобич місцева «Спілка української молоді» влаштовує традиційне андріївське дійство - Калиту. З давніх давен це свято є одним з найбільш шанованих молодіжних календарних свят. А тому й не дивно, що відродженням цих новітньо-історичних гулянь у Дрогобичі займається саме СУМ. Приєднатися до цього обрядового дійства була запрошена і «Етно-Рок Фундація «ТаРУТА», четверо співаків якої є професійними етно-музикологами. Відзначається це свято ввечері 13 грудня за новим стилем, або ж 30 листопада за старим. Тобто, за старим стилем це відбувалося в ніч напередодні зими.Традиційно саме на Андрія неодружена молодь задумувалася над своїм майбутнім, адже через місяць, після Водохрещ, починалися зимові весілля. Тому більшість калитівських ритуалів та гадань були направлені на те, щоб причарувати судженого або дізнатися, чи відбудеться весілля цієї зими, чи доведеться колодку тягти.Тож не дивно, що люди старшого покоління і досі згадують Калиту, як найвеселіше свято їхньої молодості.

 

Оновлена дрогобицька Калита передбачає: виставку вишиванок від відомих українських майстрів, майстер-клас з випікання калити і традиційних танців, фото-конкурс «пан та пані Калитинські 2008». Все це гості свята зможуть переживати 12 грудня, якщо завітають до Будинку офіцерів, що на вул. Шевченка, 29.

 

У суботу ж, 13 грудня, тобто безпосередньо на Андрія, передбачається презентація фото-творів вітчизняних митців «Українське», виставка автентичних музичних інструментів і майстер-клас із виготовлення ляльок-мотанок. Крім того, цього святкового вечора своїми піснями місцеву публіку тішитимуть: замріяні етно-рокери зі столиці «ТаРУТА», їхні білгород-дністровські колеги по кузні і просто друзі - «Русичі», франківські рок-тримбітарі «Коралі», а також гості з білорусі - гурт «Бан Жвірба». Апофеозом цього дійства стане дискотека у стилі етно-диско від DJ Ruta.

 

 

На події були

Всі
Я був там