категорії: афіша події

Вечір словенської літератури

теґи: «Дні словенської культури в Україні», Мілан Єсіх, Сузана Тратник, Яні Вірк, книгарня "Є", словенська література
Початок: 28.10.2009 18:00
Місце: книгарня "Є"
Адреса: Львів, просп. Свободи, 7
Предмет події: «Дні словенської культури в Україні» Кількість відвідувачів: 0

28 жовтня о 18:00 книгарня «Є» запрошує на вечір словенської літератури за участі Сузани Тратник, Мілана Єсіха та Яні Вірка, котрий відбудеться у рамках «Днів словенської культури в Україні».

Організатори «Днів словенської культури в Україні» запрошують усіх поціновувачів літератури на зустріч із відомими словенськими письменниками. Для львів’ян читатимуть Мілан Єсіх, Сузана Тратник та Яні Вірк. Музичний супровід здійснюватиме відомий словенський фольк-виконавець Владо Креслін. Модератор вечора – Наталія Хороз, асистент Львівського національного університету імені Івана Франка, викладач хорватської мови. Переклад українською мовою здійснюватиме Інга Ярова.

Мілан Єсіх народився 1950 р. в Любляні. Вивчав порівняльне літературознавство на філософському факультеті Люблянського університету. Видав вісім поетичних збірок, переклав понад сорок п’єс і драм письменників світового рівня (Шекспіра, Чехова і Булгакова та ін). Створив близько тридцяти радіо- та телевізійних п’єс. Творча діяльність Мілана Єсіха була неодноразово відзначена різними нагородами, однією з яких є Прешернова нагорода (1986). Зараз займається головно поетичною творчістю та перекладами з англійської й російської мов.

Письменник, поет, перекладач і редактор Яні Вірк народився 1962 р. в Любляні. Завершив студії порівняльного літературознавства і німецької мови на філософському факультеті Люблянського університету. Він видав п’ять поетичних збірок, романи «Рахель» (1989), «1895, землетрус» (1995, 2004), «Остання Сергієва спокуса» (1996), та ін. книгу есе «На межі дійсності» (1994) В 1999 р. отримав національну Прешернову нагороду.

Сузана Тратник (1963) здобула освіту соціолога та завершила магістерські студії з антропології стáтей. Мешкає та працює в Любляні. Проза Сузани Тратник, починаючи від збірок оповідань і роману «Моє ім’я Дам’ян» (про складнощі статевої ідентифікації) постійно розвивається і присвячена одній тематиці – боротьбі за меншин і меншостей – тих, що мають іншу життєву і статеву орієнтацію і тих, на яких суспільство здебільшого базується. Сузана Тратник говорить від імені меншостей, виявляючи при цьому чуйність і чудове володіння мовою.

Владо Креслін розпочинав музичну кар`єру в студентські роки як співак у рок-групі. Пізніше довгий час продовжував виконувати фольк-рокові композиції у колективі «Beltinška Banda». Сьогодні Владо Креслін – один з найвідоміших на батьківщині та поза її межами музикантів і композиторів, чия творчість спрямована на збереження фольклорної спадщини Словенії.

Організатори проекту «Дні словенської культури в Україні»: Студентський видавничий дім, Міністерство культури Республіки Словенії, Громадське товариство книги Республіки Словенії, Кінематографічне товариство Республіки Словенії, Посольство Республіки Словенії у Києві, Почесне консульство Республіки Словенії у Львові, Філософський факультет у Любляні, Центр словенської мови як другої/іноземної, кафедра слов’янської філології Львівського національного університету імені Івана Франка, кафедра слов’янської філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

 
Я був там