«Аліса» – моя країна див
Режисер: Тім Бартон
Актори: Джонні Депп, Міа Васіковська, Хелена Бонем Картер
Студія: Roth Films, Team Todd, The Zanuck Company, Walt Disney Pictures
Прем'єра: 11.03.2010
На "Алісу в країні Див" очікували з нетерпінням. Книжка Льюїса Керрола справляє неабияке враження. Проте фільм, як заведено для екранізацій, був трохи іншим, не зовсім керролівським. Стрічка вийшла дуже яскравою та колоритною. Події розгортаються через кільканадцять років, коли Аліса вже доросла. Перед нею постає вибір: жити по-дорослому чи залишитися дитиною і не зрадити собі, своїм мріям? Відповідь на це питання і шукає Аліса впродовж цілого фільму. До речі, зіграла її 19-річна Міа Васіковська. Досить переконливою виглядає її мрійливість, неуважність та спротив проти суспільного "так треба" . Принаймні, пригадуючи, хто б зі знаменитостей міг зіграти цю роль, доходиш до висновку, що Міа підходить і за віком, і за втіленням.
Джонні Деппа я чомусь уявляла в негативній ролі (наприклад, чорного Валета), та Капелюшник мене не розчарував. Його дивакуватість, відвага та навіть романтичність зачепили, думаю, не лише мене. До того ж, зізнаюсь, я навіть очікувала у фіналі стрічки (стереотипне мислення про Голлівуд) поцілунок Аліси та Капелюшника. Та, на щастя, Бог милував. А танок "Брики-дрики" Божевільного Капелюшника дуже потішив.
Надзвичайно реалістично-емоційно зіграла Хелена Бонем Картер злу Чорну Королеву, придворні якої брешуть. Біла ж Королева своєю манірністю та вишуканістю викликала добрі усмішки. А війна між Червоною та Білою Королевами в режисурі Тіма Бартона стає не просто боротьбою добра та зла, а майже простистоянням опозиціонерів до влади.
Дуже дотепними є образи братів-пустунів Крутя-Вертя та Вертя-Крутя, яких переклали галицькою говіркою. Чеширський кіт з'являвся несподівано і, промуркотівши своєю посмішкою слова, хитро зникав в моменти небезпеки. Український дубляж фільму подарував неймовірну насолоду! У дубляжі здивували цікавою, дещо призабутою лексикою : "Ой леле! Лелечко! Викаблучно!..". Тепер хочеться вживати таку і собі.
Отож, де ж ця країна Див? "Вона в мені", – розуміє Аліса. І йде до своєї мрії. А для нас головне – не загубити дива в собі.
непоганий старт ;)
Дякую))) буду старатись ше краще)))
не сумніваюся :)))
Мені теж кіно сподобалося))) навіть пейзажі були рідні, бартівські)))
ти про Рю Барта? не Барта Сімпсона?))
чи про Тіма Бартона?
Про Тіма))) ті пейзажі дуже нагадували "наречену-труп" чи "Кошмар перед Різдвом", особливо дерева. Виждно,то його фішка))
Ет, а мені взагалі не сподобалось. жодної вашої думки не поділяю) навіть про дубляж (за винятком кількох персонажів). кероллівської Алісу майже геть стерли(
так, стерли, на то воно і кіно, тим більше Тіма Бартона)))
Оль, тисни "відповісти", а не "коментувати", інакше не приходить сповіщення, що на коментар відповіли
пс. якраз пишу ту "Кукушку" :)
Тисну))) молодець, так тримати)) а я впала в лінь ггг
а я намагаюся з неї вилазити :)))
так, треба, але, мабуть, вже після свят))
ой, після свят точно не захочеться :)))))) тре просто зараз!
I'm lazy)) I love doing nothing)))
"Книжка Льюїса Керрола справляє неабияке враження. Проте фільм, як заведено для екранізацій, був трохи іншим, не зовсім керролівським."
Хочу, щоб Ви на це звернули більшу увагу. Цей фільм не є екранізацією, це називається "за мотивами...". Ніхто і не хтів екранізувати, ніхто і не претендував на екранізацію, це продовження історії Керола, а не перенесення її з паперу на плівку. Якщо Ви читали книгу і дивилися фільм, то це має видаватися очевидним.
Так, читали))) тому і пишемо, що фільм вийшов не по Керролу, хоч і хтілося)
По Керролу – не по Керролу... Сюжет по Керолу не може бути, бо це продовження. Все інше бути не може по Керролу за визначенням, бо в кожному мистецтві свої засоби художнього вираження.
мені здається, що я не розумію про що Ви...
а я про що ви)
А як на мене трохи затянутий фільм. Трохи розчарувалась. Хммм. Можливо мені варто подивитися в українському перекладі?
Наприклад мене трохи знервознювала Біла королева, вона в мене викликала більше відрази сим Червона королева. Можливо мої особисті вподобання? Бонем-Картер – у мене завжди була в фаворитах.
кому подобаються негативні герої, а кому – позитивні))) Біла королева мене дуже розсмішила своєю манірністю)))