«Аліса» – моя країна див

теґи: «Аліса», Аліса в країні Див, Джонні Депп, Льюїс Керролл, Тім Бартон, екранізації

Аліса в країні Чудес / Alice In WonderlandНа "Алісу в країні Див" очікували з нетерпінням. Книжка Льюїса Керрола справляє неабияке враження. Проте фільм, як заведено для екранізацій, був трохи іншим, не зовсім керролівським. Стрічка вийшла дуже яскравою та колоритною. Події розгортаються через кільканадцять років, коли Аліса вже доросла. Перед нею  постає вибір: жити по-дорослому чи залишитися дитиною і не зрадити собі, своїм мріям? Відповідь на це питання і шукає  Аліса впродовж цілого фільму. До речі, зіграла її 19-річна Міа Васіковська. Досить переконливою виглядає її мрійливість, неуважність та спротив проти суспільного "так треба" . Принаймні, пригадуючи, хто б зі знаменитостей міг зіграти цю роль, доходиш до висновку, що Міа підходить і за віком, і за втіленням.

Джонні Деппа я чомусь уявляла в негативній ролі (наприклад, чорного Валета), та Капелюшник мене не розчарував. Його дивакуватість, відвага та навіть романтичність зачепили, думаю, нАліса в країні Чудес / Alice In Wonderlandе лише мене. До того ж, зізнаюсь, я навіть очікувала у фіналі стрічки (стереотипне мислення про Голлівуд) поцілунок Аліси та Капелюшника. Та, на щастя, Бог милував.  А танок "Брики-дрики" Божевільного Капелюшника дуже потішив.

Надзвичайно реалістично-емоційно зіграла Хелена Бонем Картер злу Чорну Королеву, придворні якої брешуть. Біла ж Королева своєю манірністю та вишуканістю викликала добрі  усмішки. А війна між  Червоною та Білою Королевами в режисурі Тіма Бартона стає не просто боротьбою добра та зла, а майже простистоянням опозиціонерів до влади.

Дуже дотепними є образи братів-Аліса в країні Чудес / Alice In Wonderlandпустунів Крутя-Вертя та Вертя-Крутя, яких переклали галицькою говіркою. Чеширський кіт з'являвся несподівано і, промуркотівши своєю посмішкою слова, хитро зникав в моменти небезпеки. Український дубляж фільму подарував неймовірну насолоду! У дубляжі здивували цікавою, дещо призабутою лексикою : "Ой леле! Лелечко! Викаблучно!..". Тепер хочеться вживати таку і собі.

Отож, де ж ця країна Див? "Вона в мені", – розуміє Аліса. І йде до своєї мрії. А для нас головне – не загубити дива в собі.