«Місія «Різдвяний порятунок»: повчальний і теплий мульт-екшн

теґи: Артут, Різдво, Санта, Санта-Клаус, місія Різдво, соні
Назва фільму: Місія Різдвяний порятунок
Режисер: Сара Сміт
Актори: Джей МакЕвой, Х'ю Лоррі
Студія: Sony
Прем'єра: 22.12.2011

Місія: Різдвяний порятунокАрмія ельфів професійно доставляє різдвяні презенти. Але випадково Санта Клаус опиняється у надзвичайній небезпеці: він – на межі свого викриття, адже прокинувся маленький хлопчик. Сотні ельфів на полярному колі в кращих традиціях шпигунсько-пригодницьких фільмів скеровують допоміжні сили спецназу і рятують Санту від хлопчикових очей. Ось такою непростою і технічною виглядає посада сучасного Санти. 

Місія: Різдвяний порятунокСімейка Санта-Клаусів – дід, тато і два сини, розвозить 2 мільярди подарунків протягом Різдвяної ночі по всьому світі. Такі неймовірні показники завдячують новому різдвяному «зорельоту», що літає з швидкістю 10000 км/год,  продуманій логістиці і супер-сучасному дата-центру Санти. Але, як воно буває, невеличкий збій системи – і один-єдиний подарунок не потрапив під ялинку маленької дівчинки. Дорослим не зрозуміти цієї проблеми. То й що? Це ж лише один пакуночок! Головне, що два мільярди дітей будуть щасливі. Тому дух Різдва від засилля гаджетизації та аналітизації рятує Артур, найменший син Санти, який ну просто не міг уявити, як це маленька дівчинка вранці не побачить омріяного рожевого велосипеда? Як може одна дитина бути на Різдво нещасною? Для чого тоді взагалі Санта? Ось і з’являються, нарешті, олені, сани, чарівний порошок і наш герой зі своїм дідусем (Сантою у відставці) вирушають у найдивовижнішу мандрівку-відрядження, яку, мабуть, коли-небудь бачили глядачі.

Відхід від класичних догматів зображення професії Санти у цьому мультику виконаний зі смаком та з душею, і майстерно. Суміш різнокаліберних жартів, невигадана мораль та спростування узагальненого щастя на прикладі однієї дівчинки і її велосипеда додають творінню мультиплікаторів виховувальних  та ідилічних ноток, які якраз-якраз пасують до Різдвяної казки-містерії-свята!

До речі, мультик суворо рекомендовано не лише для дітей.