«Промова короля»: Король сказав. Слово «Оскару»
Режисер: Том Хупер
Актори: Джеффрі Раш, Колін Фьорт, Хелена Бонем Картер
Студія: Bedlam Productions, See Saw Films
Прем'єра: 20.02.2011
Що нам може сказати король далекої Британії? Та ще й з серйозними вадами мовлення. Та ще й давно покійний. Як не дивно, сказати він може дуже багато. Про те, що гідним правителем може бути навіть той, хто королем бути не мав і не збирався. Що король – звичайна людина. Недосконала й боягузлива, але налаштована на подолання труднощів і перешкод. Він скаже, що й кожен з нас зуміє не гірше.
Біографічна драма «Промова короля» (або ж «Король говорить») збирає дедалі більше прихильників у всьому світі. Фільм встиг отримати кілька нагород на відомих кінофестивалях, зокрема «Золотий глобус» дістався Коліну Фьорту за кращу драматичну чоловічу роль. А в номінаціях на «Оскар», церемонія вручення якого відбудеться в неділю, фільм лідирує – їх аж 12. На дві менше, ніж у «Титаніка» 1998 року та на три більше, ніж у минулорічного «Аватара». Що ж скаже про «Промову короля» Американська кіноакадемія й скільки віддасть нагород – дізнаємось 27 лютого.
«Промова короля» переносить глядачів 1930-ті, в уривок життя англійського короля Георга VI, батька нинішньої королеви Єлизавети ІІ. Заїкуватий принц Альберт, Берті для рідні, все життя бореться з власним дефектом мовлення. Нервове заїкання лікують найкращі логопеди імперії, але від їхніх методів принцу не стає краще. Кожна його промова закінчується новою моральною травмою. Турботлива дружина принца знаходить логопеда, що лікує нетрадиційно – Лайнела Лога. Лайнел береться допомогти принцові, лікуючи не симптом, а причину. Так принц Берті знаходить кращого друга й вчиться переборювати власну нерішучість, невпевненість в собі та страх. Принц-заїка поволі перетворюється на короля, що став для своєї держави не просто символом боротьби з нацистами, але й постаттю, що стала символом боротьби з власними недоліками, страхом, боягузтвом.
Акторський склад та гра у кіно – найвищої якості. Кожен жест, міміка акторів якнайкраще передають емоції, атмосферу фільму. Колін Фьорт зіграв дуже майстерно – його гра не стала несподіванкою, але ще раз підтвердила, що це справді актор, гідний поваги й визнання. Хелена Бонем Картер ідеально втілила образ дружини Берті. Любляча, лагідна й водночас сильна й благородна. А найбільше вражає логопед Лайнел Лог в прекрасному виконанні Джеффрі Раша. Персонаж настільки харизматичний та цікавий, що з перших кадрів проникаєшся до нього довірою й симпатією.
Кіно приємне, легке й доступне. Типово англійське й дуже якісне. В ньому зовсім немає динаміки, проте діалоги й міміка приковують увагу до кожного кадру. «Промова короля» лишає по собі теплі враження, а ще – надихає і додає впевненості у собі.
Оскар теж своє слово сказав =)
Колін the best!!!
КОЛІН THE BEST!))
от і фан-клуб Коліна зібрався :)))
Непоганий кінофільм.Думаю в орігіналі подивитися.
в оригіналі, мабуть, буде ще цікавіше. хоча в українському дубляжі були свої родзинки, особливо з нецензурними слівцями :) в дубляжі їх дуже врізноманітнили :)
Мені теж дууужеее сподобався фільм:) Особливо захопилася логопедом Лайнелом:) Протягом усього кіно він вражав стриманістю, освіченюстю, умінням тримати марку. Як достойно він поводився з "його високістю", як розставив пріоритети! А як провокував! Дратував, виводив із себе, сидячки на королівському троні:)) Усе це, як на мене, прояв зразкової сили духу, внутрішнього стержня, що завжди робить людину помітною, змушує її поважати (недаремно сам король прийшов додому до Логу вибачатися:) І я все хвилювалася, аби вміння і старання цього неповторного лікаря оцінили по заслузі. Ура! Кінець фільму чудовий! Добро перемогло зло:)))
просто не коментар, а міні-рецензія :)
в оригіналі фільм просто чудовий, чудово звучить)
не сумніваюся :)))
Нарешті "Оскар" для Коліна Фьорта!!! Ура!!! Він заслужив!
підтримую, він справді хороший актор :)
Я вболівала за нього. Він найправдивіший містер Дарсі:)
о так, містер Дарсі! дуже кльовий :)))