«Промова короля»: Король сказав. Слово «Оскару»

теґи: Біографія, Колін Фьорт, Оскар, англійське кіно, драма, кіномистецтво

Кадр з фільму «Промова короля»Що нам може сказати король далекої Британії? Та ще й з серйозними вадами мовлення. Та ще й давно покійний. Як не дивно, сказати він може дуже багато. Про те, що гідним правителем може бути навіть той, хто королем бути не мав і не збирався. Що король – звичайна людина. Недосконала й боягузлива, але налаштована на подолання труднощів і перешкод. Він скаже, що й кожен з нас зуміє не гірше.

Біографічна драма «Промова короля» (або ж «Король говорить») збирає дедалі більше прихильників у всьому світі. Фільм встиг отримати кілька нагород на відомих кінофестивалях, зокрема «Золотий глобус» дістався Коліну Фьорту за кращу драматичну чоловічу роль. А в ноКадр з фільму «Промова короля»мінаціях на «Оскар», церемонія вручення якого відбудеться в неділю, фільм лідирує – їх аж 12. На дві менше, ніж у «Титаніка» 1998 року та на три більше, ніж у минулорічного «Аватара». Що ж скаже про «Промову короля» Американська кіноакадемія й скільки віддасть нагород – дізнаємось 27 лютого.

«Промова короля» переносить глядачів 1930-ті, в уривок життя англійського короля Георга VI, батька нинішньої королеви Єлизавети ІІ. Заїкуватий принц Альберт, Берті для рідні, все життя бореться з власним дефектом мовлення. Нервове заїкання лікують найкращі логопеди імперії, але від їхніх методів принцу не стає краще. Кожна йогКадр з фільму «Промова короля»о промова закінчується новою моральною травмою. Турботлива дружина принца знаходить логопеда, що лікує нетрадиційно – Лайнела Лога. Лайнел береться допомогти принцові, лікуючи не симптом, а причину. Так принц Берті знаходить кращого друга й вчиться переборювати власну нерішучість, невпевненість в собі та страх. Принц-заїка поволі перетворюється на короля, що став для своєї держави не просто символом боротьби з нацистами, але й постаттю, що стала символом боротьби з власними недоліками, страхом, боягузтвом.

Акторський склад та гра у кіно – найвищої якості. Кожен жест, міміка акторів якнайкраще передають емоції, атмосферу фільму. Колін Фьорт зіграв дуже майстерно – його гра не стала несподіванкою, але ще раз підтвердила, що це справді актор, гідний поваги й визнання. Хелена Бонем Картер ідеально втілила образ дружини Берті. Любляча, лагідна й воКадр з фільму «Промова короля»дночас сильна й благородна. А найбільше вражає логопед Лайнел Лог в прекрасному виконанні Джеффрі Раша. Персонаж настільки харизматичний та цікавий, що з перших кадрів проникаєшся до нього довірою й симпатією.

Кіно приємне, легке й доступне. Типово англійське й дуже якісне. В ньому зовсім немає динаміки, проте діалоги й міміка приковують увагу до кожного кадру. «Промова короля» лишає по собі теплі враження, а ще – надихає і додає впевненості у собі.