«Чорний лебідь»: хто мій ворог?

теґи: Black Swan, Барбара Херші, Вайнона Райдер, Венсан Кассель, Даррен Аронофскі, Лебедине озеро, Міла Куніс, Наталі Портман, Чорний лебідь, балет, драма, танці, триллер

Black SwanНайгірший ворог людини — сама людина. Її мозок і свідомість, роз’їдені сумнівами у собі та оточуючому світі, пошуками досконалості – ідеальних стосунків, ідеального житла, ідеальної роботи. Постійне прагнення в усьому (чи хоча б у чомусь) бути кращим за інших. Це як інстинкт самозбереження: або я кращий, або мене не існує.

Особливогостро це прагнення проявляється, якщо ти живеш у нетрях балетних джунглів, як героїня Наталі Портман, де кожна твоя помилка — це перемога конкуретнів. Балет, балет, балет, постійні виснажливі заняття, дієти і нарешті потім захоплене: «Ти стільки працювала!», «Ти найкраща!», «Ти це заслужила!». Безкінечне бажання отримати роль всього свого життя — станцювати королеву-лебідь. І раптом: «Я сумніваюся, чи зможеш ти виконати цю партію»... Black Swan

Як? Людина, що слухняно витрачала все своє життя на балет, не годиться? Людина, що найстаранніше займалася до сьомого поту, не зможе зіграти чорного лебедя? І раптом з’являється інша балерина. Порушниця режимів і правил, що постійно спізнюється, але прекрасно відчуває роль і передає це своїми рухами. Результат – шалене нервове напруження, одержимість роллю і викривлення дійсності.

Людина змінюється до невпізнаваності, бачить видіння, відчуває змови в кожному погляді, перешіптуванні чи навіть мовчанні, одержимо знищуючи будь-яку загрозу на своєму шляху. І все це заради уявного самозбереження, коли «Я найкраща!».

Black SwanПрем’єра вдалася! Виконання геніальне! Внутрішній чорний лебідь переміг...