Соціальна мережа: Фейсбукни мені!

теґи: The Social Network, facebook, Брайан Бартер, Девід Фінчер, Джастін Тімберлейк, Джессі Айзенберг, Ендрю Гарфілд, Ермі Хаммер, Макс Мінгелла, Марк Цукерберг, Руні Мара, Соціальна мережа, Біографія, драма

 Соціальна мережаДнями мене витягли до кінотеатру. На «Соціальну мережу» йти не надто хотілося, але що поробиш, коли «соціум» хоче видовищ?!

Особливих видовищ не вийшло: ні спецефектів (і правда, які спецефекти у фільмі-біографії?), ні яскравих кольорів, ні захоплюючого дух сюжету. Але посміятися за бажання можна. Місцями... («Мене два метри, сто кіло... і нас таких два!»)

Казали, ніби кіно інтелектуальне. Але що такого інтелектуального може бути у витівках п’яних студентів особисто для мене — загадка. Навіть якщо вони при цьому примудряються зСоціальна мережааробити мільйони і мільярди. Так і бачу, як надивившись кіна, підлітки, що вважають себе невизнаними комп’ютерними геніями, кидаються до компів, заливають пивом клавіатуру і створюють рейтинги найгарніших/найстрашніших. Правда, дуже інтелектуально?

Ех, «вашу бы энергию, да в мирных целях»... Дерева саджати, землю копати, будувати будинки. Та кого подібне може зацікавити? Значно краще на швидкість зламувати якийсь сервер, випиваючи склянку алкоголю після кожної помилки. Це, судячи з кожного третього епізоду фільму, дуже стимулює розумову діяльність (не шоколадом же мозок труїти врешті-решт)!

Соціальна мережаА потім одного «чудового» ранку прокинемося і скажемо, що усі друзі – трикляті зрадники, котрим від тебе потрібні тільки гроші чи авторське право на ТВОЮ мегарозробку. І байдуже, що друзів, власне, давно не лишилося. Байдуже, що кохана дівчина назвала мерзотником і пішла. Байдуже до всього і всіх, головне – що твоє дітище лишилося виключно ТВОЇМ.

Загалом, фільм цікавий, трохи кумедний, трохи сумний... Але яка віСоціальна мережад нього користь? Подивитися, як живуть мільйонери? Навчитися плювати на усіх і більше пити? Чи остаточно відучитися від прогулянок на свіжому повітрі і зникнути в безмежних інтернет-просторах? А чи варто?

P.S.: Правду кажучи, по поверненні додому страшенно закортіло з кимось подружитися... на фейсбуці.

2010-11-18