«Сім душ»: Ніколи не пізно виправити свої помилки

теґи: Віл Сміт, драма
Назва фільму: Сім душ / Seven Pounds
Режисер: Габріеле Муччино
Актори: Вуді Харрельсон, Віл Сміт, Майкл Ілі, Розаріо Доусон
Студія: Columbia Pictures
Прем'єра: 19.12.2008

Черговий фільм від дуету Муччино-Сміт очікували дуже багато любителів кіно, і їх очікування, як виявилось, були не даремні. Усього лише два роки пройшло з часу випуску їхньої минулої спільної роботи, тому спогади про фільм «У погоні за щастям» залишилися практично свіжими. Порівнювати нинішню й минулу роботу немає рації, вони різні абсолютно за всіма показниками, хіба що однаково якісні.

«Сім душ» із самого початку дає зрозуміти, що нас очікує перегляд аж ніяк не веселого фільму, а знайомство із першокласним представником жанру «драма». Сюжет дещо затягнутий, але в той же час насичений різними подіями й несподіваними поворотами в житті головного героя (наприкінці фільму глядач це відчує сповна). Але фільм не являється суцільною трагедією, чітко виражена й продумана любовна лінія додає потрібних фарб.

Фільм здатний підштовхнути кіноглядачів до роздумів про свої помилки, яких кожен з нас припускався. На прикладі героя Віла Сміта ми бачимо, як людина виправдовується в першу чергу перед самим собою, зробивши певні висновки. Нехай його вчинки трохи страшні й мало хто здатний зважитись на подібне, але ж отут згадується наявність у кожному з нас сили волі, просто дуже багато людей цю силу засовують куди подалі, не бажаючи в майбутньому навіть згадувати про її наявність...

Віл Сміт разом з Розаріо Доусон наповнили фільм трагізмом, романтизмом і живими переживаннями.  Ніхто з них не соромився пустити сльозу при нагоді, не боявся додати кожній сцені трохи сентиментальності, й унаслідок їхньої майстерної й копіткої праці всі епізоди вийшли дуже життєподібними. Актори, що зіграли епізодичні ролі, впоралися із завданнями відмінно, але  з їхнього числа хочеться виділити Вуді Харрельсона. Він зі своєї нетривалої ролі витиснув максимум, завдяки чому його персонаж стає таким, якого легко запам'ятати.

На запитання «Чи буде третій спільний проект від Габріеле Муччино і Віла Сміта?» зараз відповісти досить складно. Але її напевно також зустрінуть із прихильністю. Адже своїми роботами вони довели, що якісні драми завжди можуть бути у пошані, головне - ідею підібрати не заїжджену й реалізувати її на рівні не нижчому, ніж в «У погоні за щастям» і «Семи душах».