«Фонтан» Ароновськи: Про вічне
Режисер: Дарен Ароновськи
Актори: Еллен Берстін, Рейчел Вейс, Х'ю Джекман
Студія: Warner Bros.
Прем'єра: 22.11.2006
Від того моменту, як я вимкнула Windows Media Player Classic на своєму комп’ютері, минуло п’ятнадцять хвилин, а з очей досі течуть сльози. Мозок в цей час судомно намагається осягнути, що ж сталося. Я подивилась «Фонтан».
Майстерність Ароновськи нагадує коробку з конструктором «Лєго»: ніби і кубики весь час одні й ті самі, а щоразу можна скласти геть різні речі. У «Фонтані» неперевершений саундтрек, попри те, що Клінта Мансела ми вже чули в «Реквіємі за мрією». Коли в кадрі вперше з’являється Еллен Берстін, починаєш боятися, що знов побачиш її в образі старої наркоманки. Проте саундтрек аж ніяк не набридає і не створює враження повторення, а Берстін просто вкотре доводить свою акторську майстерність – буквально на другій її появі на екрані розумієш, що перед тобою абсолютно новий образ. Але це деталі. Є ще одна риса, яка продовжує аналогію із кубиками дитячого конструктора - перегляд фільму вимагає вольових зусиль та деякого напруження мозкових звивин. Це – якість та неповторний почерк робіт Ароновські, який упізнається одразу.
Про що «Фонтан»? Вже трейлер ділить його на три окремі сюжетні лінії, які насправді є ідеальними доповненнями одна одної. Ця стрічка - про трагічне кохання? Про пошуки вічного життя? Про потойбічний світ? І так, і ні.
«Фонтан» - фільм про вічне. В усіх його сенсах: вічне кохання поза просторами і часами, вічна невирішеність питання потойбічного світу, вічний пошук, знову ж таки, вічного життя.
Здавалося б, ці теми уже давно розкриті цілком і повністю, і повернення до них не принесе глядачеві нічого нового. Проте «Фонтан» - чи не найуспішніше спростування цього переконання.
Що є вічне життя? За фільмом – це лише звільнення від страху перед смертю. Це звільнення від постійного ризику, який притаманний нашому, невічному життю – ризику не встигнути, весь час гнатися за примарами, забуваючи про те, що поруч завжди є хтось, кому потрібні не твої досягнення, а ти. Це ризик весь час бігти по життєвому колу, де постійно відчуваєш невблаганний брак часу, де ти постійно опиняєшся за крок від мети. І коли ти вириваєшся з цього кола, ти обов’язково щось втрачаєш. Так само, як Томмі, який прагнучи бути ближчим до дружини, саме через це її і втратив.
Що є вічне життя? Це життя на вмираючій зірці, такій же самотній, як і ти. Ти хоч і пориинаєш у вічність, та все одно залишаєшся в колі, все одно малюєш ці кола, віддаючи данину не тому, що в тебе є, а тому, що втратив, через бажання із цих кіл вирватись. Так само, як Том, що знайшовши шлях до вічності, намагається знайти шлях до спокою.
Що є вічне життя? Усього лише таємниця, дійти до якої треба через сотні смертей, хоча долею того, хто шукає, має стати зовсім протилежне. Це лише міфічний вихід із усіх кутів, в які тебе загнало твоє нікчемне невічне життя. Це лише твій вибір між мудрістю та марнославством і жадібністю, бо для вічності потрібна мудрість, і якщо ти обираєш марнославство із жадібністю, то вічне життя тебе, як це не парадоксально, - вбиває. Так само, як Томаса, що дійшовши до своєї мети, мудрість віднайти так і не зміг.
«Фонтан» вражає. Вражає настільки, що абсолютно неважливими здаються ті факти, що ролі Х’ю Джекмана і Рейчел Вейс мали грати Бред Пітт та Кейт Бланшет і через це бюджет стрічки зменшився у цілих два рази. І критика, що стверджує, що «Арановськи просто зробив ефектну річ, яка лише підсумовує усі міфи та легенди, пов’язані з життям та смертю, а не проаналізував цю тему на новому рівні», здається просто безглуздою.
«Фонтан» - стрічка кольору бронзи з усіма можливими відливами золота. І, як металеві дорогоцінні стародавні прикраси, неймовірно важка. Але надзвичайно варта того, щоб зрозуміти її.
смотрела. пару месяцев назад. не можу сказать, что в восторге... не особо люблю подобные фильмы...
Приєднуюся до Ваших знаків запитань
скоро обов'яково перегляну, підозрюю,вражень буде немерено!
після такого тексту мушу то подивитися.
ви певно вже знаєте, але про всяк випадок скажу: арановський буде в києві 29, якщо не помиляюся, березня. представлятиме прем'єру рестлера
ухти, не знала, ядкую
тобто дякую))
мені в розсилці прийшла інфа про це. мо вам кудись її скинути? там преска і допремєрний показ.
давайте
http://materynka.sumno.com/news/2009/03/25/aranofski-pryjizzhaje-do-kyjeva-pokazaty-vsim-svog/
};-> так а, може, одразу в афішу?;)))
http://materynka.sumno.com/news/2009/03/25/aranofski-pryjizzhaje-do-kyjeva-pokazaty-vsim-svog/
але я чогось думала, що такі прес-релізи на сумно розміщують якось централізовано. бо я отримала цю інфу ще минулого тижня і дуже здивувалася, що про неї тут ніхто не знає
Отличное кино) Впрочем у Аронофски плохих фильмов нет)
мої груди у нестямних схлипах. це ж треба так уміло передати імідж Сермяжної Матері? конвульсивність аморфного першобуття крізь паралелограмм їства "цІВІЛізованої2 людини?? Висновок:must have, must see, must cry, дорогеньки.
майн грудирен зинд плакаль эз велл! статья не о чем, шо по чем хоккей с мячом)) болтология и графотрахоманство, засим иду дрогирен майн клитар, вся в сльозах, йисно, грустно, и во веки каков, каминъ!
мокроты поддайте мокроты
в фонтане слез все кривятся роты,
и бороды мокреют в ваших лонах,
тону тону, на ваших склонах!
Фільм дійсно неабиякий. Признаюся – улюблений. І я теж плакав в кінці. Як дівчисько, як тюхтій, але стриматися не можна було, було заборонено стримуватися. І це добре, що він вас так зачепив, але рецензія вкрай не сподобалася. Таке враження, що вам просто потрібна була нагода висказатися, що ви й з успіхом зробили. Суцільні огульні філосовствування на тему "що є вічне життя". Якщо ви є прихильником Араноффскі (а це ваша друга рецензія на його фільми, якщо не помиляюся), то соромно не знати, що Менселл працює з Ароноффскі в усіх стрічках – він писав саундтрек і для Пі, і для студентських робіт режисера, ба навіть сам знімався в епізодах. Спитаю навіть більше – чи розривали всіх би так фільми Даррена, якби не ця крейзонута музика? Сумніваюся. 50% кінів – це заслуга Клінта. Згадайте, як в "Реквіємі" з перших секунд починає розривати від тої пронизливої мелодії, хоча на екрані нічого особливого не відбувається. А тут Менсел вийшов на новий рівень: він вдало маніпулює засобами пост-року, кожного разу відтягуючи кульмінацію, що не можна вже дочекатися фінальної сцени, де нарешті ця проста мелодія залунає голосно й переможно. Саундтрек можна і треба слухати окремо – кайф неземний. Та й при всій моїй любові до Пітта і Бленшетт, наврядчи вони б "зробили" цей фільм кращим. Якщо не навпаки. Ви от краще про Рестлера напишіть)
дякую за конструктивну критику
дуже сподобався. досить прості речі подані – ну дуже красиво.