«Цар»: 15-ти мільйонний історичний пшик
Режисер: Павло Лунгін
Актори: Анастасія Донцова, Олег Янковський, Олександр Домогаров, Олексій Макаров, Петро Мамонов, Юрій Кузнєцов
Студія: Pavel Lungin Studio, Профит
Прем'єра: 4.11.2009
Павло Лунгін і Петро Мамонов після спільної роботи в «Острові» знову возз'єдналися, зберігши при цьому свої обов'язки. Але на цей раз їх чекав проект куди більш значний, а в помічники Мамонову прийшов Олег Янковський. Та і бюджет виділили за російськими мірками більш, ніж значний – 15 млн. доларів. Сподівання були доволі райдужними, але вже під час перегляду розчарування все сильніше і сильніше давало про себе знати, поки з фінальними титрами не почало волати щосили.
Частково зрозуміло, чому був показаний період опричнини, а не все життя Івана Грізного, але чому даний відрізок його життя (поза сумнівом, дуже важливий і вкрай жорстокий) був так слабко реалізований? «Цар» розділений на 4 частини, кожна з яких відповідає своєму визначеному напрямку. Лише перші 2 частини виглядали цікаво, інші ж сприймалися з муками. А в кінці – так взагалі, Павло Лунгін пішов невідомо куди. Як прописувався сценарій – незрозуміло, адже недоліки в побудові фільму видно неозброєним оком.
Аби фільм виглядав могутньо без батальних сцен – треба було мати в своєму розпорядженні сильну змістову основу, але «Цар» цим похизуватись явно не може. Відтак, вийшло неймовірно затягнуте і малоцікаве полотно, де хоча б кілька батальних сцен змогли б оживити загальний повільний перебіг сюжету. Може, творці картини хотіли нам показати історичний епос без відволікаючих складових (на кшталт величезної битви десь на полі або річці). Ну що ж, тоді це величезна помилка.
Петро Мамонов виглядав вельми переконливо у «Острові», але Іван Грізний з нього пріснуватий. Він не може з'явитися на екрані тим величний і жорстоким царем, яким його описували в різних літописах. Іван Грізний у виконанні Мамонова занадто сильно нагадував персонажа з «Острова», а такого допускати не можна. Трохи рятував стан справ Олег Янковський (який зіграв свою останню роль перед смертю), але гра була швидше хорошою, ніж вражаючою. Так само непогано грав Олександр Домогаров. Інші нічим особливим не запам'яталися, хоча загалом акторські роботи добротні.
Сонне царство під назвою «Цар» дійсно стало розчаруванням, ніяк не виправдавши сподівання. Взаємини Івана Грізного і митрополита Філіппа показані слабко, та і взагалі не особливо проникаєшся тим, що відбувається. Кіно не чіпляє, а навпаки, змушує з'являтися думкам про дострокового припинення перегляду. Нудно і вбого, шановний Павле Лунгін, так знімати не можна.
Вміст: 3
Режисер: 2
Актори: 4
Оператор: 3
Саундтрек: 4
Середня оцінка фільму – 3.2
а що таке "опрічнина"?
Ты спрашиваешь смысл слова или я неправильно перевел его на украинский?)))
зміст поняття :)
Ну это период в истории России при правлении Ивана Грозного, который был более чем жестоким) Людей казнили, имущество отбирали. В общем, беспредел)
дякую, тепер знатиму :)
я не дуже сильна в знанні історії Росії
Пожалуйста))
фільм подивлюсь
хоча б заради Янковського
Отчасти я тоже ради него смотрел)
подивитись варто. я не так критично його сприйняла.
оприччина – перше нквс...
:)
фільм кразще подивитись, якщо хто не бачив. бо відшуки суперечливі аж надто.
ні, не нагадував мамонов героя з "острову". він взагалі крутіше за всіх у фільм зіграв. не знаю, чому було нудно. я подивилась на одному диханні. зачепило. багато роздумів виклиав на тему влада -віра, їх співвідношення, зокрема в Росії.
вважаю чи не найращим російським кіно останніх років 5 так точно. острів мені сподобався знано менше.
Сколько людей – столько и мнений)) В моем круге общения Все-таки больше тех, кто относится к фильму негативно, но ведь это ничего не говорит тем, кому "Царь" понравился)
Мамонов играл замечательно, но не царя Ивана Грозного, по крайней мере такого как мы его воспринимаем, и вряд ли это его вина.
Мне фильм понравился. Может просто как все большего ждал после "Острова"
В моем представлении Иван Грозный совершенно иной)
Я не дивився і не збираюсь. Лунгін – це такий собі Бекмамбєтов, що постійно пхнеться у Тарковські-Сокурови. Як наслідок – таке враження, ніби Юра Шатунов подався у металісти. На щастя маю так багато добрих фільмів, що погані дивитись немає часу.
Выверенная позиция)
у цьому фільми і не стояло завдання показати Івана 4 лише "величним і жорстоким", а показати його особою в якій поєднується риси маньяка і, водночас, риси віруючої людини із деякими порухами у сферу добрих людських стосунків.---це основний психологічний конфлікт, який і хотів показати лунгін. його метою не була буквальна історичність.
Его целью должно было показать достойное кино, чего он не сделал.
згодна :)
ну, після такої рецензії кіно переходить у розряд першочергового. не те щоб я зовсім не вірив автору, але шоб настільки все погано було. словом, подивлюсь – поговоримо ;)
Ждем-с)
А мені фільм содобався, вражень купа від перегляду, так фільм не ідеальний далеко і по сюжету, і по якості. Але він вартий перегляду, просто є люди які дуже негативно налаштовані щодо російського кінематографу, то ж діло смаку) Акторський склад чудовий і повністю виправдав мої очікування, тож можуть знімати коли захочуть, враховуючи що фільм відзнятий за 3 місяці для пострадянського кінематографу це швидко і чудово.
Я не спорю, я негативно настроен к российскому кинематографу, но это скорее из-за того, что слишком много ширпотреба выпускается, а если же мне фильм нравится (как, например, "Остров" того же Лунгина), то я отнесусь к нему положительно, чего в случае с "Царем" нет.
Спасибо автору, срочно бегу смотреть 15 миллионный исторический пшик:))))) и проводить опрос в СВОЁМ КРУГУ ОБЩЕНИЯ:)))))
Пожалуйста!:)
Если вас не зацепил этот фильм, вы либо находитесь на таком недостижимом уровне развития что не понятно, зачем вам писать рецензии здесь, либо вы ...сами продолжите. Уверен, Вы, сможете.
В фильме много ляпов передёргиваней и т.д., но говорить что он скучный и разочаровывающий... (дополните сами, у меня литературно не получается). Честно говоря фильм делает своё дело, он заставляет людей ДУМАТЬ, чувствовать, сопереживать, принимать решения. Понятно что ВАС и ВАШЕ ОКРУЖЕНИЕ не коснулись эти низкие эмоции; сострадания, страха, любви. (Как много любви в этом фильме, неужели вы не чувствовали её, неужели вы не понимаете, как автор сильно любит своего зрителя, как он переживает за него, как важно ему донести свои мысли. Даже через такую форму) Я был удивлён увидев, что половина зрителей (простите, половина табуна), не вскочила по обычаю со своих мест спеша к выходу, толкая друг друга в проходах, боясь встретится глазами с другими людьми, потерять понимание, случайно расплескать его, перевести на неловкие ужимки, и обязательную социальную вежливость.
И как они морщились при звуках оглушительно противной мебельной музыки звучавшей в холле, настолько не соответствующей внутреннему содержанию людей выходящих из зала, ворующей волшебство…
Умных строить из себя надо, пожалуйста.
Если кино вам понравилось я ничего против не имею, но так же стоит уважать мнение других. Видел я в своей жизни кино куда краше и куда более чувственное. Складывается такое ощущение, что абсолютно всем "Царь" безумно понравился аж до колик, а вот мне, эдакому без чувственному негодяю – нет.
дуже влучно, дякую:)
це я до емоцій "хм" :)
)))
фільм чудовий. з такою обмеженою свідомістю дивно ше як вам Мамонов доктора з Иглы не нагадав.
які батальні сцени? для чого? ви абсолютно не врубілісь в фільм.
тре було йти на 2012 як і решта табуну.
Пожалуй твои упреки на попкорновость моих вкусов не оправданы) Если бы я сравнивал Мамонова с персонажем из Иглы тогда бы и предъявляя претензии, а работа в "Острове" была совсем не давно и параллели очень видно (говорю за себя). А если кино нудное, да еще и к тому же мало эффектное в содержании то батальные сцены не помешают никак, тем более для той эпохи можно было все красиво снять, и заметь, я не прошу новых Трансформеров. Кстати, те кто шел на "Царя", тоже своего рода табун, который купился на подделку.
хороше кіно
Почти))