«З вищої волі»: історія нестандартного кохання

теґи: Амір Чамдін, Ніна Перссон, артхаус

«З вищої волі»Цей фільм - кінодебют молодого та талановитого турецького режисера Аміра Чамдіна, який, власне, і зіграв головну чоловічу роль.

Дія відбувається влітку 1975 року у Стокгольмі. У місті кілька днів поспіль тримається страшна спека, незвична для північної країни. Турецький емігрант Хуан працює у овочевому магазині зі своїм братом та друзями. Незабаром має приїхати його дружина, з цього приводу шведська емігрантська служба от-от має надати їм квартиру. Після роботи брати вдома здійснюють певний ритуал - надувають матрац, готують їсти та сідають дивитися американську класику, від якої обидва в захваті. Цей епізод видається дуже гармонійним, сімейним, добрим. Після цього Хуан йде до Макдональдсу, де всю ніч працює прибиральником. Все в його житті одноманітне, щодня повторюються одні й ті самі події.

Але одного сонячного ранку на зупинці він помічає дівчину - вишукано вдягнена, вона граційно палить та інтригуюче кліпає великими очима з довжелезними віями. З цього моменту стає очевидним, що щось у житті Хуана піде не за планом.

«З вищої волі»Починається неймовірна романтична пригода двох розгублених молодих людей з різних світів. Вона - дівчина з Фінляндії, чуттєва, приваблива, загадкова, співає у гурті та час від часу непритомніє. Він - сором'язливий, працелюбний та зразковий хлопчина з Туреччини. Але вони швидко стають приятелями: разом гуляють нічним Стокгольмом, валяються на галявині, святкують День Народження Хуана.

Проте, їхня історія кохання не є очевидною та стандартною. В цьому фільмі ви не побачите жодного поцілунку або пристрасних обійм. Впродовж усієї картини відчувається якийсь солодкий сум, бо зрозуміло, що їхнє кохання неможливе і приречене.

Це надзвичайно легкий, повітряний фільм, пронизаний ніжністю. Чарівна вокалістка шведського гурту The Cardigans Ніна Перссон навряд чи зможе залишити когось байдужим. До слова, на Гетеборзькому кінофестивалі 2006-го року картина «З вищої волі» отримала відзнаку Nordic Vision Award за кращу операторську роботу. Чорнобіла, смішна, романтична стрічка із неперевершеним саундтреком у виконанні Ніни та віянням хіппі може поповнити вашу колекцію артхаусного кіно.