категорії: театр фото новина

Театр ім. Леся Курбаса протестує проти злиднів

теґи: Львів, Львівський академічний театр ім.Л. Курбаса, відкриття сезону, пікет

У п’ятницю, 12 серпня, Львівський академічний театр ім. Леся Курбаса відкрив новий 24-й сезон… акцією протесту під вікнами мерії. За чотири роки від часу здобуття театром звання академічного «курбасівці» наситились обіцянками влади щодо збільшення фінансування і вирішили діяти рішуче. Нині колектив одного із найвідоміших театрів України перебуває на межі бідності. Адже коли зарплату видають грамотами – вижити і справді важко.

– Різниця у зарплатах між національним театром і академічним велика, – розповідає актор Національного театру ім. І. Франка у Києві та Львівського академічного театру ім. Л. Курбаса Андрій Водічев. – Якщо актор другої категорії у нацтеатрі отримує шість тисяч, першої – сім і вище, то у театрі ім. Л. Курбаса – це суми 1200, 1600, 1800 гривень. Влада підштовхує акторів займатися не професійною діяльністю, а обслуговуванням туристів.

За словами керівника Львівського академічного театру ім. Л. Курбаса Олексія Кравчука, на прикладі «курбасівців» демонструється ставлення держави до культури у країні загалом. У 2007 році Львівський театр ім. Леся Курбаса отримав довгоочікуваний статус академічного. Для «курбасівців» цей статус означає визнання театру як школи, яка володіє власною акторською методологією, яка за понад двадцять років випустила в світ не один десяток талановитих акторів. Цей статус означає ще й покращення фінансового становища театру. Проте колектив театру з того часу лише безрезультатно бореться за підвищення фінансування. У відповідь упродовж років отримує лише обіцянки.

Після того, як Міністерством культури і туризму України театру ім. Курбаса було надано статусу академічного, міська рада зобов’язалась взяти на себе відповідне фінансування з місцевого бюджету. Театром було надано до міської ради відповідний кошторис, складений згідно з наказом Міністерства культури та мистецтв України та Постановою Кабінету міністрів України «Про впорядкування оплати праці працівників державних академічних театрів». Проте театр отримав відмову. Зарплата, яка була до отримання статусу, така й залишилася. Після неодноразових перемовин з міською владою наприкінці 2010 року театру було обіцяно підняття зарплат з нового року (усі розрахунки були погоджені), проте вже на початку 2011 року у фінансуванні знову відмовили. Наприкінці червня 2011 р., перед початком відпустки у театрі, колективу вкотре пообіцяли вищу зарплату, і вкотре обіцянки не дотримали. Відтак, новий сезон «курбасівці» вирішили розпочати з акції протесту.

курбас
курбас
курбас
курбас
курбас
курбас
курбас
курбас
курбас
курбас
 
Сторінки: 212next
    Ctrl →