Назва сайту: ТНМК
Адреса:
http://www.tnmk.com.ua/Рік створення:2006
Дізайнер: Микола Апостол
Позиції, що розглядаються:
Художність та креативність ******
Дизайн сайту ТНМК вирізняє чітко витриманий стиль. Для кожної сторінки зроблено окреме якісне фото групи - з фотосесіями в ТНМК, схоже все гаразд.). Виразні експресивні фото контрастують з мінімалістичною манерою подання інформації. До того вони надто статичні та стилізовані під "Чікаґо 30-х". Власно, із художністю в сайта краще, ніж із креативнстю - дизайнерський задум дещо академічний.
Адекватність (наскільки відповідає предмету висвітлення) *****
На пеший погляд сайт великою мірою відповідає естетиці ТНМК (тим більше розливу 2006-го року): чорно-білий стиль, експресивний блиск, гострота, технологізм. Певна сухість та стриманість у манері подання інформаціїї також, якоюсь мірою, характерні для об'єкту висвітлення. Але завзяття, стьоб та кураж, властиві ТНМК не знаходять відображення у дизайні сайту. Тому... оригінал залишається значно яскравішим за свій віртуально-інформаційний відбиток.
Інформативність (повнота інформації, наявність іншомовних версій) *******
Сайт надає широку інформацію про діяльність групи, її історію, містить велику кількість статей , інтерв'ю, фоторепортажів, та авторських версій статей Фоззі для різних видань. Дуже повно та різнобічно висвітлено основні "продукти" ТНМК - пісні, диски, відеокліпи, зокрема - повна відеодобірка ТНМК на YouTube. Досить розлого викладено історію групи, натомість, тексти щодо кожного з музикантів навпаки, дещо ЗАлаконічні. Всі три (укр., рус., та eng.) версії сайта інформативні.
Актуальність (наскільки регулярно оновлюється, відбиває стан об'єкту розгляду в реальному часі) *******
Тут оцінка беззастережно-максимальна. Свіжість інформації та її об'єм вражають. Висвітлюються і плани групи й найрізноманітніши події, які щойно відбуваються із ТНМК. Трохи затримується інформація у англійський версії, але... причини зрозумілі і це не критично. Якби ми могли використовувати бонуси за іншими, крім креативності та культурологічної цінності позиціями, то їх би отримали і цей пункт, і попередній й наступний.
Юзабіліті (інтуїтивність та зручність навігації, прозорість структури, ерґономічність та дружність інтерфейсу) - *******
Не варто витрачати слова на цілком зрозумілі речі: сайт досконало структурований і за всіма пунктами цієї позиції робота Миколи Апостола заслуговує на найвищі оцінки. Критично важливими є інтеграція до YouTube та використання RSS. Пара некритичних зауважень, точніше - побажань:
Відсутня звична можливість повернутися на "Головну" сторінку. Це дещо дезорієнтує.
Варто було б врахувати особливості сучасних браузерів і додати сайту індивідуальний фавікон. Це допоможе легко знаходити його серед числених закладок Google Chrome чи Safari.
Іноваційність ******
Сайт виглядав надзвичайно технологічним ще чотири рокі тому, залишається таким і зараз. Його функціональне озброєння викликає безумовну повагу і сьогодні. Важливим є використання новітніх інформаційних сервісів. Єдине, чого хотілося б додати, то це пошуку більшої індивідуалізації, підкреслення неповторних якостей гурту. Така настанова додала б неординарності проекту, стимулювала б цікаві знахідки. Це - ненайсильніший бік проекту в цілому. Сайт часом виглядає дещо передбачуваним та академічним.
Культурологічна цінність *****
ТНМК є визнаним лідером українському хіп-хопу, та одниєю з найбільш плідних, стабільних та успішних рок-груп України. Тексти Фоззі стають об'єктом наукових досліджень, фактом літератури, вивчаються як певна художня даність. Натомість сайт не надто сприяє позиціонуванню ТНМК під цим кутом зору. Він здатен полегшити роботу "профільних" медіа, є платформою для згуртування фанів, надає можливість е-шопінгу, але не дуже здатний допомогти визначити місце групи в сучасній молодіжній культурі та більш широкому культурологічному контексті. Він залишається сайтом для фанів та журналістів у той час, як група цю роль вже, певною мірою, переросла.
Бонус - ******* (може бути використаний тільки до двох найважливіших позицій рейтинґу "Художність"та "Культурологічна цінність") - не використаний.
Так, "ТНМК" Миколи Апостола - класний сайт класної групи. На багатьох конкурсах веб-дизайну він би отримав найвищіі оцінки по більшості позицій, як, власно, сталося і тут при розгляді з позиційі традиційних критеріїв. Але ж... u@rt - це "сни про дещо більше" (с) БГ. Отже...
...сайт "ТНМК" визнається кращім сайтом квітня, (ТА-ДАМММ!!) але нагадує собою, що нема меж досконалості!)
Загальний бал ...43* із 49* можливих.
Наважився рецензувати першим, хоча ризик наловити помідорів великий. Але хтось же повинен починати.
Отже тримайте "перший млинець... Конґо")
ПиСи
Бонусів, насправді я вирішив не нараховувати. Але форма із проігнорованими бонусами не хоче зберегатися.
Отже бонусну зірочку прошу вважати "технічною". Тобто такою, що виставлена примусово.))
Деталізованість твоєї рецензії може відлякати любителів виражатись лаконічно :))) Але погляди на цей сайт у нас розійшлись.
Тепер, на щастя, ти полегшив завдання для спартанців.)
Класно, що погляди розійшлись.
Про "відбувальщину", великою мірою згоден.
Під юзабіліті ми, схоже, різні речі маємо на увазі. Не виключаю, що ти блищій до правди за мене.
Щодо креативності (в мене +художність) то візуально сайт досить ефектний та стильний. Але надто гламурно-попсовий (див. пункт "відбувальщіна"). Він справді досить далекий від ТНМК, але то вже до...
..."Адекватності" за яку ти чомусь поставив високий (як для твоєї рецензії) бал.
Щодо іноваційності, я все ж врахував, що сайт 2006-го року.
Головно – вітаю, що конкурс, нарешті, реально стартував!
Креативність неактуальна. Можливо колись це було круто, зараз сприймається некруто. Тому так і оцінив.
А адекватність. Може я по своєму зрозумів цей критерій. Інформація відповідає предмету висвітлення :) Графіка може трохи з запізненням, але відповідає ;)
Деякі характеристики складні для оцінки :)
Ви просто чудовий гурт.
гм а сайт то не працює