«Дивні химерики...» Оксани Лущевської - різдвяний казко-детектив
«Cпадали перші сутінки, коли автомобіль в’їхав до села. Дорога була геть засипана пухким, сріблястим снігом, тому їхати було нелегко...» Так починається захоплюючий різдвяний казко-детектив молодої, але дуже талановитої письменниці Оксани Лущевської. Маленька дівчинка, приїжджає в засніжене село й умить потрапляє до феєричної пригоди з чарівними ляльками, шкодливими, але веселими химериками й справжнісіньким вертепом. Її сміливі друзі допомагають розгадати їй таємницю старовинної бабусиної скриньки, долаючи дивовижні пригоди.
Українські народні звичаї, традиції, колорит, пісні-вірші – усе це дуже добре вливається в сучасну детективну повість. Малюнки художниці Інги Леві додають книзі особливого шарму, їх хочеться розглядати, по них хочеться проводити пальцями, хочеться намалювати так само, бо все здається таким простим і водночас дуже-дуже гарним.
Книга про Різдво, проте там немає виразного релігійного насичення. Акцент зміщений зі свята на традиції святкування в українському побуті. У книзі зовсім немає моралізаторства, вона радше розважає й у такій формі знайомить із культурним надбанням України.
Описані в повісті образи й епізоди дуже добре перегукуються з читацькими відчуттями: адже більшість дітей, особливо міських, завжди вважають село на свята, а тим паче бабусину скриню, чимось таким казково-незвичайним... Тому кожна деталь, змальована письменницею, створює особливі декорації, в яких вигадка перетворюється на реальність, а реальність – на сон. Книга написана для дітей віком 6-12 років. У ній немає чіткої дівчачої чи хлопчачої прив’язки – у гурті головних героїв і хлопчики, і дівчатка.
З оформленням «Грані-Т», як завжди, не підвели. Мова в авторки дуже автентична, кольорова, я би сказала. Щодо одруківок – на всю книжку я знайшла лише 4.
Є хіба такий недолік: після прочитання хочеться ще:)