категорії: музика новина

Фестиваль «Jazz in Kiev 2009» дарує різноманіття музичного вибору

теґи: Jazz in Kiev, Олексій Коган, анонс, джаз, фестиваль

Jazz in Kiev 2009Цієї осені вдруге відбудеться грандіозна музична подія, котру з нетерпінням чекають прихильники якісної музики – Міжнародний джазовий фестиваль «Jazz in Kiev 2009».

16, 17, та 18 жовтня, в Міжнародному Центрі Культури і Мистецтв буде представлена захоплююча музична програма, за участі таких неперевершених майстрів джазу, як Bester Quartet (Польща), Mike Stern Band зі спеціальним гостем Randy Brecker та Dave Weckl & Chris Minh Doky, Steve Gadd and Friends, Spyro Gyra (всі США), а також українські музиканти – квінтет «Дудко» і музичний проект Святослава Вакарчука «Вночі».

Польский квартет з Кракова Bester Quartet, використовує академічні та народні инструменти. Поєднання елементів класичної музики, джазової імпровизації, та народного звучання. Ансамбль гастролював в багатьох країнах, записав 6 альбомів.

big_500_SternМайк Стерн, гітарист з унікальною технікою виконання, володар звання «Кращий джазовий гітарист світу» (за версією журналу Guitar Player), володар премії «Греммі», він дуже тонко вміє поєднувати рок і класику. Виступає зі своїм квартетом Mike Stern Band з 1994 року. В цьому гурті практично постійно грають такі знаменитості, як Дейв Уекл, Деніс Чемберс, Боб Малах. На фестивалі «Jazz in Kiev» Mike Stern Band виступатиме разом з трубачем Ренді Брекером,  барабанщиком Дейвом Веклом, та контрабасистом Крісом Мін Докі.

Не часто трапляється нагода послухати гурт, лідером якого є... барабанщик. Віртуоз Стів Гедд, котрий свого часу співпрацював з Діззі Гіллеспі, Чіком Коріа, Джо Романо і Френком Пуллара, представить Steve Gadd and Friends.

big_500_VakarchukІм’я Дениса Дудко, лідера квінтету «Дудко», та учасника гурту «Океан Ельзи» не потребує представлення. Але мало кому відоме джазова сторона його обдарування. Випускник джазового відділення Харковськогодержавного університетумистецтв ім. І. П. Котляревского, за спеціальністю джазового контрабаса і бас-гітари. В минулому участник джазових гуртів «Четверо» та Сxід-Side.

За тридцять років існування через Spyro Gyra пройшло 11 музикантів – ціла футбольна команда. Гурт вільно і з задоволенням імпровізує в рамках ритм-н-блюзу, поп-джазу та етнічних мелодій.

У багатьох виникає питання щодо «канонічної джазовості» одного з учасників фестивалю – Святослава Вакарчука, котрий представить програму «Вночі» в оновленому звучанні. А організатори і не стверджують, що це джаз. Це, скоріше, спроба пропаганди джазу, як явища, котре виходить за рамки стереотипного уявлення про нього. Врешті решт, запрошувати «позаформатних» зірок, це є світова фестивальна практика. Згадайте «не дуже джазову» композицію Smoke On The Water, історія написання якої тісно пов’язана з джазовим фестивалем в Монтрьо. Взагалі то, твердження про те, що программа джазових фестивалів має бути «суто» джазовою – настільки ж абсурдна, як і те, що, напроиклад, ніхто, окрім темношкірих не може грати джаз. Якщо вірити багатьом музичним критикам, саме слово «jazz» на лексиконі поневолених америкою негрів означає приємну інтимну справу, якій більшість воліють віддаватись ВНОЧІ... Тож, як бачимо, сольний проект Святослава Вакарчука за своєю суттю дуже гармонізує поруч з видатними джазменами.

big_500_Spyro«Я б дуже хотів, аби на «Jazz in Kiev» ми об’єднали публіку, аби ми бачили в залі людей, які виросли на «Бітлз» і «Лед Зеппелін», так само, як і людей, які виросли на Чарлі Паркері чи Телоніусі Монку. Я впевнений, що на концерті буде багато прихильників «Океану Ельзи», і я хотів би, щоб вони прониклися цією новою для них атмосферою. Якщо ж після фестивалю, після нашого виступу, сто чоловік, які раніше не слухали джаз, почали б його слухати, я вважав би, що наше завдання виконано» – Святослав Вакарчук

За словами організаторів фестивалю, не зважаючи на деякі друднощі, другий фестиваль влаштовувати простіше. Бо на основі вражень, котрі отримали музиканти, які вистипали минулого року, «Jazz in Kiev 2009» заслужив певний статус організаційної якості. Так, напроиклад, гурт NewTangoOrquestraвидав «живий» альбом «The Kiev Concert» на основі запису свого концерту під час минулорічного фестивалю, вважаючи його найкращим виступом в своєму турне минулої осені.

steve_gadd_spyro_big1_2009Окрім основної триденної концертної програми, в рамках фестивалю буде проведено ряд інших цікавих подій, так чи інакше пов’язаних з джазом.

28 вересня о 20:00 в Культурно-освітньому центрі «Майстер-Клас» (вул. І. Мазепи, 34) відбудеться концерт-пролог Міжнародного джазового фестивалю «Jazz in Kiev 2009». З програмою «Anhelli» виступить тріо відомого польського піаніста Влодека Павліка.

Також відбудуться вечори джазового кінематографа з Леонідом Гольдштейном, та всеукраїнський конкурс джазової фотографії, участь у якому вже підтвердили провідні фотохудожники країни.

Докладна інформація про фестиваль на сайті www.jazzinkiev.com.