категорії: фото новина

«Коралі» - колись найсокровенніше, нині – простір для мастацтва.

теґи: Коралі, Львів, галерея

 КораліУ Львові з’явилася нова мистецька галерея. Зрадивши традиції розташування арт-місць у межах старого міста, новоспечена галерея «Коралі» оселилася «по інший бік Полтви» на вулиці Менцинського, 5, і стала потрійним подарунком до циклу новорічно-різдвяних свят. Адже по-перше – це відкриття нового арт-поля, де вже починаючи з цього тижня відбуватимуться мистецькі лекції, майстер класи, покази фільмів тощо, по-друге – це відкриття першої виставки «№1» та третє відкриття –  фестиваль «Різдво в Коралях».

За словами співвласників галереї «Коралі», якими є письменниця Христина Лукащук та художник Нестор Бордун назва галереї очевидна, позаяк у давнину коралі несли певне сакральне значення для жінки, яка, до слова, у мистецтві відіграє одну з головних ролей. Коралі були тим найціннішим, що, перш за все, намагалися зберегти і передати з покоління у покоління…

Коралі

 За деякими джерелами під час війни у цих просторих приміщеннях була руїна, яку по закінченню війни відновлювали. Звідти і трофейні металеві балки над головою… Приміщення відновлювалося, як бомбосховище. Згодом функціювало, як склади та підвали, нині ж це сховище мистецтва, площею у 250 квадратних метрів.

 - Ми позиціонуємо себе, як галерея, яка займатиметься fine art, хоча це достатньо умовний показник і радше американське визначення, – розповів куратор «Коралів» Нестор Бордун. –  Ми займатимемось фігуративним мистецтвом, менше звертатимемо увагу на перфоменси і інсталяції, не знайдеться місця для епатажу. Ми намагатимемось не забувати про старе слово мастацтво, тобто вміння творити, відтак не останню роль для нас відіграє майстерність. Це не модна тенденція, але для нас вона цікава. І перша виставка має ознайомчий характер. Мені хотілося зустрітися з усіма знайомими, але не в їхніх майстернях, а в полі галереї і подивитися, познайомити їх з новими виставковими площа та розпізнати їх наміри. Експозицій «№1» – це понад сотня робіт від 26 іменитих митців не лише Львова, а й цілої України. Серед присутніх модний Сергій Савченко, Ніна та Сергій Резніченки, Анна Атоян, Анна Булкіна, Оля Кваша, Ольга Пильник, працьовитий Євген Піцикевич, Євген Григор’єв – певне відкриття, Костя Ісиков, який рідко виставляється у Львові, а насправді дуже відомий в Україні і за кордоном, Валера Губенін – маловідомий, але надзвичайно цікавий художник і мабуть найбільш епатажний серед усіх присутніх…

Коралі

Що ж до «Різдва в Коралях» то ця фестивальна експозиція гармонійно переплелася з основною виставкою. Основною темою мистецького фесту стала альтернативна ялинка. Майже два десятки майстрів знайшли свій спосіб втілити за допомогою найрізноманітніших матеріалів форму і настрій святкового деревця, таким чином створивши альтернативу традиційній зеленій красуні, яких з кожним роком на свята стає все менше у лісах…

 Однією з учасниць фестивалю є Дар'я Зав'ялова, художник по костюмах першого українського театру для дітей та юнацтва, яка представила ялинку, так би мовити по слідах, вистави «Олівер Твіст», створену з тих, самих матеріалів, що й костюми до вистави….