категорії: візуалка новина

Реборни: купіть собі дитину – недорого

теґи: ляльковий світ, реборни

lady&teddy 2012

Родзинкою цьогорічного фестивалю «Ляльковий світ»: Lady&Teddy, що триває у Львівському Палаці Мистецтв, стали ляльки-реборни київських майстринь. Стенд, а радше візочки навколо нього та  їхні «мешканці», що гіперреалістично нагадують справжніх дітей, за словами організаторів викликали найнеочікуваніші емоції: від страху та обурення до захоплення та проявів материнських інстинктів.

Реборни – різновид авторської колекційної ляльки, що не так давно прийшов в Україну. І одразу сколихнув не одну дискусію щодо їх надто реалістичного вигляду та призначення. Хтось називає це чудом, хтось – збоченням.  Образи реборнів, що створюють майстри – найрізноманітніші – від щойно народжених до кількамісячних малюків. Усі деталі – це виключно ручна робота, а матеріали для їх створення підбирають так, аби у кінцевому результаті лялю було і справді не відрізнити від реального немовляти.  На дотик реборни мають наче справжню шкіру, натуральні волоски майстри по-одному вживляють у голівку і вії, а на шкірі можна роздивитись кожну складочку, жилки і кров’янисті підтьоки характерні для новонароджених…

lady&teddy 2012

Втім як стверджують закордонні майстри, за бажанням замовника штучних немовлят можна удосконалити. Наприклад, реборни можуть заплющувати та відкривати очі, якщо прикласти вухо до тільця можна почути биття серця і відчути правдиве тепло маленького організму. ..

– Усе починається зі скульптора, який робить модель, – розповіла організатор і ідейник «Лялькового світу» Ірина Сорокіна. – З неї роблять лімітовану серію вінілових відлитків. Кожна частина тіла – окремо. Відтак згодом майстри можуть придбати ручки-ніжки у потрібному русі, попи, голови з певним виразом обличчя, які стануть основою їхнього майбутнього реборна.  Далі – справа рук майстра, години з пензликом в руках, підбір гаджетів….

Ціна такого «набору» близько 200 доларів. Хоча в нетрях інтернету на аукціонах можна знайти широкий спектр цін. Наприклад, очка можна купити від 5 до 30 євро, усе залежить від скла та їх правдоподібності. Загалом ж ляльки-реборни, які організатори привезли до Львова коштували в середньому від двох до семи тисяч гривень. За словами, Ірини Сорокіної, одне мавпеня (окрім малят у експозиції були ще й дві мавпочки-реборни) уже знайшло домівку. Маленьку мавпочку придбала молода сім’я: мама, тато та донечка. 

lady&teddy 2012

Втім як зауважують автори реборнів, ці лялі є радше колекціонерським артефактом аніж дитячою забавкою. Яке ж тоді насправді призначення цих лялькових створінь? В кожному кутку світу – воно своє і особливе.  У Великобританії найчастіше купують реборни бізнес-вумен, в яких категорично немає часу на  власних дітей, а материнський інстинкт треба якось вгамовувати. У США покупцями стають жінки, які не можуть мати власних дітей або їхні діти вже давно виросли, а вони ніяк цього не переживуть. Траплялись і випадки, коли майстрам замовляли копію дитини, яку мати народила мертвою на восьмому місяці вагітності…

Та купуючи таке чудо, що пронизливо заглядає вам у вічі з візка, варто пам’ятати одне, що реборни хоч і виглядають як діти – ними не є. Не плачуть, не хворіють, не вимагають уваги, а найважливіше не дорослішають, а значить на завжди залишаються лиш крихітними для когось солодкими а для когось бридкими ляльковими створіннями.  

 

ФОТОГАЛЕРЕЯ >>