У Лондоні на ярмарці продають картини українських художників

теґи: 2013 рік, London Art Fair, Лондонська арт-ярмарка, виставка картин, українські художники

16 січня відкрилася  арт-ярмарка.  London Art Fair– це найстаріший щорічний ярмарок Лондону, на якому провідні галереї Великобританії та інших країн представляють свої проекти актуального мистецтва від початку ХХ століття і до сучасності.

На стенді лондонської галереї Salon Vert будуть представлені і роботи українських художників: "Єгипет. Готель" (2012) київської художниці Марини Скугарєвої, а також її картина "Інтерконтиненталь" (2010, серія "ПБК") та "Китаєць III" (2012, серія "Чужі") Олега Тістола. Кожна робота виставлена в ціновому діапазоні 10-50 тисяч фунтів.

"Те, що український художник потрапив на таку ярмарку – величезний плюс до його репутації та крок уперед в комерційному успіхові, – каже київський арт-менеджер Володимир Кадигроб. – На сьогоднішній день жодна українська галерея не присутня на серйозних арт-ярмарках. Навіть ті, які кажуть, що були на таких вагомих арт-ярмарках як Майямська, Чиказька, насправді виставлялися лише на дотичних малих виставках у рамках цього основнного арт-ярмарку. На ці ярмарки дуже важко потрапити, бо галерея повинна мати як і бездоганну комерційну репутацію, так і участь в некомерційних міжнародних проектах".

"Загалом, це не вперше українські автори потрапляють на міжнародні ярмарки. Нещодавно закінчилася Венська арт-ярмарка. На ній теж виставлялися картини українських митців від московських галерей. Дуже часто вони представляють наших художників", – додає Володимир Кадигроб.

У цьому році Лондонська арт-ярмарок пройде вже в 25-й раз і стане наймасштабнішою за весь час свого існування. Більше 100 галерей буде на основній виставці, і ще 30 в розділі арт-проектів, присвячених молодшим учасникам. У цьому році куратор цієї платформи "арт-проектів" – Прайл Берман (Pryle Behrman). Він зібрав виняткову групу молодих галерей і колективів.

Загальна кількість творів мистецтва, виставлених на ярмарку, перевищує 1000. Основна виставка представить повернення TAG Fine Arts, The Multiple Store і Даніеля Арно, який буде демонструвати нові роботи Тесси Фармер.

Триватиме виставка-ярмарок до 20 січня.

Джерело: Gazeta.ua