10-й Mercury-Fest: парад двійників та перевантаження сцени

теґи: Бочка, crack, ДZД, Hot Pants, mercury-fest, YouCrane, друге сонце

Фредді Меркьюрі народився 5го вересня, але, враховуючи те, яка це була людина, всі погоджуються, що відзначати його День Народження варто частіше ніж один раз на рік. З цього приводу і відбувся 29го вересня у Бочці на Подолі Меркьюрі-фест, що вже 10й рік поспіль проводиться київськими шанувальниками гурту Queen.

Концертний зал арт-пабу вмістив цього дня хіба не свій максимум. При чому публіка зібралась досить різнокольорова: фанів Queen без зусилль можна знайти серед представників будь-якої професії, національності чи вікової категорії. Ті, хто проявив трохи уяви, та вдягнувся в оригінальне вечірнє вбрання, мали змогу отримати знижку на вхідний білет – цей факт також збільшив кількість яскравих персонажів на вечірці.

Без особливих прелюдій фест відразу набрав темп з виходом на сцену гурту Hot Pants, що розпочав з композиції Flash. Вокаліст – не обділений шармом дядько в картузі, продемонстрував гарне володіння неординарним голосом, а інші учасники колективу створили достойний супровід. Звільнили сцену хлопці, відмінно розігрівши клуб піснею I Want It All.

Продовжили веселощі етно-поп-рокери Друге Сонце. Своєрідній інтерпретації піддались хіти Love Of My Life, Who Wants To Live Forever та інші – приємний жіночий вокал та скрипка додали оригінального звучання цим пісням.

ДЗД або День Зищиты Детей – учасник першого київського Меркьюрі-фесту, а також неодноразовий гість цього свята. Don`t stop me now, I want to break free, Dreamers Ball та Dear Friends були відіграні з настроєм та драйвом.

Далі на сцені відбувся справжній театральний перформанс. Представники фан-клубу, перевтілившись у своїх купирів, виконали під мінус One vision і Tie your mother down. Інтерпретація вийшла досить правдоподібною: враження, що на роль Брайана і Фредді проводили кастинг – двійники вийшли дуже натуральні.

Наступними грали організатори Меркьюрі-фесту гурт The Crack. Кожного року Креки знаходять нові і нові способи трактування композицій Queen, для чого запрошуються різноманітні музиканти в кількостях, які може обмежити хіба що розмір сцени. Для допомоги у виконанні перших пісень до гурту долучився Влад Юшка – артистичний і голосистий хлопець, з яким The Crack вижали максимум з Radio GaGa, Under Pressure та Spread Your Wings. Пізніше до компанії приєдналась зваблива піаністка, а з Radio GaGa зробив справжню цукерку електронщик. Для Bohemian Rhapsody та Bicycle Race організатори не полінились зібрати життєрадісну компанію з десяти чоловік під назвою PROSTOHOR. Виконання данних пісень вийшло не ідеальним, хоча і дуже веселим, але враховуючи складність реалізації цього сміливого задуму можно багато чого пробачити – навіть Queen не ризикували життям залучаючи на концертах хор.

Останній сет фесту зіграли YouCrane. Окрім Фредді хлопці згадали обділеного увагою Брайана Мея, виконавши його пісню 39. А на завершення, разом з вокалісткою ДЗД покалали крапку бойовиком Show must go on.

За таку вечірку на День Народження вусатому дядьку точно не було б соромно. Згадуючи концерт 30го червня на Майдані, особисто я б з радістю замінив Адама Ламберта на будь-кого з вокалістів цьогорічного Меркьюрі-фесту, тому що ця компанія справді розбирається як передати на сцені світогляд та емоції старого Фредді.

Текст – Артем Гек

Фото – Артем Гек та Ірина Ключнікова www.bochka.ua