категорії: репортаж

Антонич ожив в молодому Франківську

теґи: Антонич-фест

На початку жовтня стартував фестиваль «Антонич-Фест», приурочений до Дня народження Богдана-Ігоря Антонича. Власне 5 жовтня 2009 року Україна святкувала 100-річчя з дня народження одного з найкращих своїх поетів, який, однак все ще залишається маловідомим. З метою популяризації творчості Антонича і проводиться «Антонич-Фест», який об'єднує ряд акцій, які здійснюються за ініціативою городян кожного конкретного міста України.

В Івано-Франківську «Антонич-Фест» успішно стартував 29 вересня і триває досі. Однією з найцікавіших акцій були читання поезій Антонича у міських маршрутках. За словами учасників, молодих франківських поетів і митців, обиралися маршрути в різних напрямках. Час читань не співпадав з годинами-пік. Спочатку хлопці ознайомлювали пасажирів з біографією Богдана-Ігоря Антонича в кількох словах, а потім читали поезії. Один з організаторів дійства Роман Малиновський стверджує, що реакція франківчан на такий незвичний захід була найрізноманітнішою: деякі мовчки слухали, деякі плескали, деякі не відпускали і просили зачитати ще щось. Також відбулися читання віршів під акомпанемент місцевого симфонічного квартету на «сотці" і писання віршів на бруківці. Для останньої акції відбиралися влучні і лаконічні вирази з поезії, які мають піднімати настрій городянам під час прогулянки містом. Днями почалася робота над розмальовуванням кам'яного паркана у внутрішньому дворику «Химери». До цього тематичного ілюстрування долучились Мирослав Яремак, Ярема Стецик зі своїми учнями і молодий франківський художник Святослав Хоменко, відомий своєю мультиплікаційною графікою. Невдовзі матимемо змогу оцінити цей стріт-арт. Також поезії Антонича лунали і в радіопросторі – молодь декламувала їх на різних франківських радіостанціях. У планах організаторів фестивалю залучити також сучасних рок-виконавців: деякі з них вже працюють над музикою на вірші поета.

В рамках святкування 100-річчя з дня народження Антонича пройшли й інші заходи. 1 жовтня в «Химері» відбулася презентація довгоочікуваного повного зібрання творів поета («Літопис»), під час якої з'ясувалося, що в місті є палкі прихильники творчості і дослідники життєвого шляху поета.

Організаторами цих акцій виступила ГО «Галицька інтеліґенція» та Благодійна громадська фундація ім. Короля Юрія, за підтримки арт-кафе клубу "Химера".

4 жовтня КМЦ «Є» влаштував вуличні акції і театралізовані літературні читання, організовані студентами філології Прикарпатського університету. Цього дня молодь читала поезію Антонича під супровід скрипки і гітари.

Також відбувся флеш-моб, організований на честь дня народження поета. Кілька десятків молодих людей влаштували оригінальні читання поезії Антонича за допомогою повітряних кульок. Учасники флеш-мобу написали на кожній кульці по літері, відтак просто на «сотці" вибудували уривки з віршів поета. Цікаво те, що поезію на кульках можна було читати з декількох ракурсів, в тому числі і згори. Так що цю акцію сміливо можна назвати «Читання поезії Антонича з висоти пташиного польоту». Окрім того, в кожній кульці чекав сюрприз – вірші поета, які читали усі охочі, луснувши перед цим кульку.

Наприкінці святкування армія прихильників «хлоп'яти із сонцем у кишені» влаштувала акцію «Читаймо Антонича разом!». Молодь роздавала перехожим листівки з портретом та віршами Антонича. Листівки були особливими, бо були виготовлені власноруч.
 

Матеріал взято з сайту Галицький Кореспондент