категорії: музика репортаж

Cyberfront-2012: шалене свято для поціновувачів гарної музики

теґи: CyberFront, EBM, VNV Nation, dark electro, industrial, synth, фестиваль

PJ5 травня в київському клубі «Бінго» відбувся щорічний весняний міжнародний фестиваль «Cyberfront» для фанів електронної музики, індастріалу та готики. Цікавою фішкою фестивалю є мікс західних груп та  колективів з простору СНГ, тож складовими цьогорічного «музичного меню» стали команди з Молдови, Македонії, Туреччини, Росії, Італії, Великобританії, Німеччини і, звісно ж, України. Хедлайнерами фестивалю виступили легендарні «VNV Nation», що стояли біля витоків electro / futurepop і завжди були бажаними гостями модних клубів по всьому світу.

  Честь відкрити розкішне музичне дійство дісталася російсько-молдовському тандему «UNITY ONE». Хлопці у чорних костюмах з червоними нарукавниками (щось нагадує?) відразу «завели» публіку танцювальними ритмами у стилі futurepop. Наступні гості фесту – македонці «Project 2501», на противагу попередникам, виконали важкі, менш танцювальні композиції, що за стилем були ближчі до індастріалу. Це група кіберпанк-направлення, учасники якої черпають натхнення у прочитанні літератури та перегляді фільмів відповідного напрямку.

  Електронний дует з Туреччини «Art Diktator» виконав якісний концептуальний gothic-industrial. Самі ж музиканти позиціонують  свою творчість як концентрацію такої собі «темної енергії». Костюми музикантів були відповідними – військова форма з відтінком БДСМ у клавішниці і чорні шати гітариста.

Російський проект «Zima23» може бути представлений як «театр одного актора». Звати його Олексій Мостієв і свою творчу діяльність він розпочав ще у 1995 році під впливом таких відомих колективів, як Front 242, Skinny Puppy, Leather Strip. Музикант почав активно концертувати, але у 2002 році існування проекту було припинено. Друге дихання група отрималаPJ у 2011 і до Києва привезла свіжу програму з оновленою концепцією звучання.

Італійці з Industrial-metal проекту «Hate inc.» охоче поділилися з відвідувачами своєю шаленою енергетикою. Особливо хочеться відмітити ударника групи, який не тільки розбив серце автора статті (надто вже він гарненький), але й вразив майстерністю гри на своєму інструменті.

Першими українцями на сцені Cyberfront-2012 стали «Chekarino project». Група являє собою творчий союз двох музикантів з ритмічною самобутньою музикою та англомовними композиціями.

Сусіди з Росії «Totten Mechanismus», за їхніми словами, приїхали пробудити у гостей фестивалю первинні інстинкти за допомогою маршевих воєнних ритмів. Група виконує важку електроніку та являє собою проект у стилі dark-electro/aggrotech. До моїх первинних інстинктів вони майже достукалися.

Музика німців «Head-less», ритмічна і танцювальна, та неймовірна віддача музикантів, їхня здатність безперервно взаємодіяти з публікою,  розворушила усіх без винятку відвідувачів. Виступ же хедлайнерів з «VNV Nation» призвів до вибухового ефекту. Є іще порох у порохівницях. Танцювали всі, і майже всі підспівували. Недарма ж самі учасники колективу характеризують жанр у якому працюють як future-pop. Ключове слово – future, тобто майбутнє. На відміну віVNV Nation д багатьох легендарних колективів, які залишилися у минулому, як кажуть на Заході, стали have been, для майстрів з «VNV Nation» усе тільки починається. Аби тільки до України частіше приїздили.

Важко виступати після хедлайнерів, але «Tyler Milchman» достойно витримали це випробування. Група виступила з новим учасником – Микитою  Стрєлковим. З репертуару мені найбільше запам’яталася кумедна ЕВМ-версія пісні «Самовары-чайнички».

Близько 3-х ночі на сцені з’явилися «Error :: Genesis». Після четвертої пісні у гітариста порвалася струна. Хлопці не розгубилися і увімкнули справжнісіньку сирену часів Другої світової. Так оригінальна задумка стала цікавим та достойним завершенням  цьогорічного кібер-фестивалю.

 Ну а далі тих, хто залишився на ногах після шаленої ночі, розважали діджеї: DJ Cyanide разом з PJ Kassie та PJ Tiarah і DJ Dargaard з PJ Awakened.

Зустрінемось у наступному році!