Феї, батяри і байкери – вулиця маґодз від Інни Івасюк

теґи: Інна Івасюк, Зелена канапа, Львів, авторська лялька, магодза

 

маґодзаДо 6 червня галереєю «Зелена канапа» прогулюватимуться незвичні персонажі, потискуватимуть одна одній руку маґодзи різних епох, а стіни виставкового залу перетворяться на… вулицю, по яких мчать батяри на ретро-авто та вигулюють мотоцикл на шнурочку романтичні байкери. У «Зеленій канапі» відкрилася виставка «Маґодзи» відомої лялькарки Інни Івасюк. За задумом, нова колекція художниці – це вулиця, якою проходили люди, хтось ще вчора, а хтось і сто років тому.    

– Виставка присвячується моїй прабабці Агафії, у будинку якої здебільшого пройшло моє дитинство, – розповіла Інна Івасюк. – Вона мала на мене вплив, займалася мною, разом ми вишивали. малювали, створювали перші ляльки…  Бабця Фєня (так я  маґодзазверталася до бабусі) завжди мала, що розказати, збирала листи, клеїла альбом з фотографіями, які надихали мене до створення цієї колекції і частково  використані у ній. Йдучи кудись, вона завжди розказувала історію місцевості. Казала: «Це – Никифорові Левади, які успадкували назву від мого прадіда Никифора, а ось тут стояв млин». Тепер на місці млина залишилося тільки кілька каменів. Я йшла, і намагалася собі уявити, як же воно було десятки років тому… Так само і зараз, коли я проходжуся вулицями, то часто уявляю собі, як воно було колись, і які люди прогулювалися Вірменською, Руською чи площею Ринок у той час… Так фантазії переродилися у образи маґодз.   

маґодзаЦього разу окрім зміни іміджу маґодзи, Інна створила їх ще більш реалістичними, і анатомічно довершеними – у лялечок зростом дворічної дитини, з’явилися рухомі пальчики(!).

Серед двох десятків персонажів по «вулиці Інни» гуляють не лише гості з минулого, батярами на ретро-автомобілі, а й казкові герої, як от до прикладу маґодза-фея з кольоровими крилами, штанцями-галіфе та з яворівським дерев’яним коником на шнурочку.

Або й зовсім сучасні персонажі – романтична пара байкерів. Він – крутий дядько у шкіряних штанах, жилетці, футболці з модним принтом і… мотоциклом на шнурочку. Вона – руда, симпатична і бавиться ляльками…       

 маґодза– Ця пара – трішки автобіографічна, – розповіла Інна. – Вона на мене зовсім не схожа на, бо яка ж байкерка бавиться з ляльками, проте її іграшка особлива. Це лялька «Настрій», з одного боку чиста і світла, з іншого вишита чорною ниткою і сумна. Це моя перша робота, яка довгий час висіла над ліжком, і яку я нікому не показувала.  

А відкрила виставку магодза, що зайняла почесне місце над символом галереї зеленою канапою – «жертва моди», на голові якої розмістилася символічна гротескна композиція із бюстом оленя…