категорії: репортаж

Фольклорний фестиваль "Сила України".

Сила Україні     Далеко не кожен, мабуть, чув про "Силу Україну". Історія фестивалю налічує всього лише два роки:  вперше -  в 2005 році фестиваль пройшов в Запоріжжі, вдруге – 28 червня 2006 року в Києві. Метою фестивалю є збереження та навчання людей українським традиціям, народному побуту, мистецтву.

     Звісно, кожен подібний захід та його організація заслуговує на повагу, але також відчувається те, що до рівня "Країни мрій" "Силі України" ще далеко... На мою думку те, що "Таврійські Ігри" не вміють організовувати подибни гуляння – факт, ну не їх це профіль...

Сила Україні     Отож, перейдемо до самого фестивалю... В думках про "Силу України" постійно виникають порівняння з "Країною мрій". Зокрема, від минулорічного враження щодо масштабності фольклорної "Країни мрій" з`явилися розчарування у всього лише одній сцені "Сили України"...

     Так, на сцені виступали численні народні ансамблі та гурти зі всієї України, була цікава вистава козаків на конях, менш видовищна театральна вистава – бійки козаків на мечах та в рукопашну, також в окремих ятках привертали увагу майстерні народні вироби. Це все не може не сподобатися, але були й тіньові аспекти заходу... Відверто здивувало участь в фольклорному заході "Роксолани" (як її назвали) – дівчини, яка більше нагадувала стриптизерку (червоний одяг, високі чоботи, коротка спідниця), що танцювала під  закордонну (!!!) пісеньку в стилі Брітні Спірс на розбитих шматочках скла. Також, "не в тему" деякі люди сприймали хлопця, щоСила України показував різноманітні циркові трюки на помості, мабуть, дійсно це не стосується народного фольклору, звичаїв, мистецтва, незважаючи на те, що виступав "хлопчина-акробат" в традиційному народному вбранні... І нарешті, третій мінус – це сувенірні вироби з глини, що продавалися на ятках,  з російськомовними надписами типу "приветик" чи  різними примітивними приколами.

      А взагалі, кожен бажаючий в той день міг приємно провести час в Пирогово, де й проходив фестиваль... Мальовнича природа, пейзажі, народні музичні мотиви, танці... Пирогів – унікальне місце, а в поєднанні з фольклорною атмосферою стає ще краще, тому місце проведення "Сили України" обрано якнайкраще!

      Гарно виглядало оформлення сцени полотнами з назвою фестивалю на візерунками традиційної української вишивки, без величезних полотнищ з назвами СПОНСОРІВ та ОРГАНІЗАТОРІВ, через що, певно, про фестиваль мало хто знав. Ще одна мила дизайнерська деталь -  прикраса лицьової сторони сцени дерев`яним парканом з квіточками... Загальний вигляд попсувала лише захисна залізна огорожа, звична для всіх концертів.

Сила України      Є сподівання, що захід привернув увагу та залишив якусь згадку в пам`яті людей, яких було не так вже й багато, та, можливо, комусь дав поштовх до зацікавленості нашою народною спадщиною та традиціями. Хочеться вірити, що наступного разу організатори, набувши досвіду, зроблять проведення "Сили України" кращим та цікавішим.