категорії: музика репортаж

Grunge-Fest: Справа Кобейна живе і процвітає!

Минулої суботи, 6 вересня, відбувся дебютний тематичний фестиваль від Продюсерського Центру 101Grunge-Fest. В першу чергу, він вразив різноманітністю уявлень виконавців про гранж. Але, як сказав один з виконавців: „Гранж в моєму серці”. І це виявилося правдою.

Більше фото у розділі "МАРМИЗИ"
Фото: Літта-Вікторія Удод

Починаючи з 70-х років, гранж грали Black Sabbath та King Crimson, і тільки в середині 80-х, гранж став розвиватися окремим стилем, завдяки таким гуртам, як Soundgarden, Mudhoney, Nirvana, Pearl Jam та Alice in Chains. Фактично ж, класичний гранж перестав існувати разом з Nirvana і смертю Курта Кобейна в 1994 році.
Але ідеї гранжу не були забуті і розвивалися з середини 90-х вже в руслі post-grunge.
Ось саме такого гранжу, сучасного і доброзичливого, довелося „скуштувати” відвідувачам арт-кафе „Філін”. Гуртів, що виступали, було шестеро – і кожен суттєво різнився один від одного.
Першими виступав "Зvоротній Viдлік" – хлопці, що запам’яталися мені своїм неординарним виступом на фестивалі «Рок у твоєму місті». І цього разу вони завели публіку на ура, а в кінці виступу хлопці навіть імітували погром на сцені – фонили гітарами, вдаряли їми і мікрофоном об підлогу. В цілому – вели себе, як і варто вести себе класичним гранджерам.

Наступним виступав гурт Доріан Грей. І вдалий post-grunge у виконанні хлопців, і гарно підібрані костюми – все залишало приємне враження і сподобалося публіці. Приємним моментом було те, що в цей день у басиста гурту було день народження – з чим і поздоровили глядачі та персонал, а він, натомість, заспівав веселу панківську пісню під акомпанемент свого гурту і радісні крики глядачів.

Далі був гранж в виконанні гурту Strum. Гарний вокал і соло гітара - ось вона, "родзинка" українського гранжу. В прес-релізі ж гурту його жанр був охарактеризований, як melodic-grunge-hard-ukr-pop-rock. Після виступу залишилося лише констатувати - так воно і є.

Гості з Харкова, Гараж Ньютона – продовжили заряджати позитивом присутню публіку. І, не дивлячись на дальню дорогу до Києва, хлопці виглядали на сцені дуже впевнено, живо і весело. Трохи драйву в перших піснях – і публіка, ніби зачарована, вже підтанцьовує і рухається в такт музикантам. Дуже цікаві і привітні хлопці – хоч і виглядали молодо, але відіграли, як справжні „отці”.

Ефір
– назва наступного гурту, що вийшов на сцену. Трохи „важкіший” за всі минулі, але з жіночим вокалом. Що не лише рідкість для гранжу, але й для неформату взагалі. Хоча, склалося враження, що зроби гурт свій формат трохи „м’якішим”, то, якщо не слава, так фанати винесли би вокалістку на руках.

Завершував фестиваль DiGest. Хлопці напередодні концерту змінили барабанщика, але непогано „відлабали” гранж з панківським відтінком, чим підбили деяких глядачів пуститися в пляс. Ось така різноманітність уявлень про гранж була присутня в „Філіні”. Стиль не забувається – і це приємно. А в подальшому, організатори обіцяють кожної суботи представляти вашій увазі стилі, які не часто зустрінеш на ТВ і радіо.
Тож до зустрічі в „Філіні”!

Більше фото у розділі "МАРМИЗИ"
Фото: Літта-Вікторія Удод