Інтелектуальна етносистема «Гайдамаки» пропагує вільне кохання
7 березня великим концертом у «Жовтневому» завершився європейський тур «Гайдамаків» на підтримку нового альбому «Кобзар». Народу на це, здавалося б, довгоочікуване дійство зібралось небагато – організатори навіть не відкривали балкони, і всіх глядачів, незалежно від квитків, відправили в партер та амфітеатр. Зрештою, так було навіть краще: звук був настільки слабкий і непереконливий, що навіть з перших рядів лунали напівжартівливі вигуки: «Зробіть голосніше, нічого не чути!»
Як заведено у культових виконавців, початок концерту трохи затримали, але ніхто з глядачів не висловив жодного невдоволення, мовляв, зірки – вони і є зірки, їм можна пробачити. Тим часом на сцені самотньо стояв великий розмальований барабан і періодично пробігала маленька дівчинка в національному вбранні. Як виявилося згодом, і барабан, і дівча мали зіграти свою роль у дійстві…
От, до речі, дійство й почалося. Під свист і оплески публіки «Гайдамаки» вийшли на сцену – зовсім європейські, без натяку на національне вбрання, та з першими ж віртуозними акордами всіма знаного акордеону всім стало ясно: так, це вони, хоча і в новій формі, але зі старим-добрим «Богуславом». Відома пісня у дещо незвичному, свіжому виконанні викликала у публіки скептичну настороженість, проте вже за кілька хвилин глядачі розтанули. Багато хто повставав з місць, і проходи між секторами партеру скоро вщент заповнились танцюючим народом.Наступною була нова пісня «Чотири двори». До речі, на сцені, позаду музикантів, було встановлено два величезні екрани, на яких синхронно транслювалася нарізка з епізодів студійних днів, урбаністичних пейзажів, концертних записів, етнічних орнаментів, а також кліпів гурту, зокрема й на пісню «Чотири двори» - у ньому учасники гурту їздять містом у ретро-«Чайці» з відкритим верхом.
Однією з перших прозвучала також пісня «Листопад» - соліст гурту Олександр Ярмола нагадав про пам’ятні події революції 2004 року, в контексті яких і було написано цю пісню. Далі хітове свого часу «Полісся», провокаційна «Немає хліба – співай» у свіжому виконанні. Отут став у пригоді вище згаданий великий барабан: Ярмола молотив у нього, тримаючи над головою. Згадав і злободенну тему заробітчанства українців за кордоном, розірваного кохання в пісні «Ефір».Чи не найбільш гарячий відгук залу дістала «Маланка» - як прокоментував її Ярмола, «пісня про маленьку невинну дівчинку, яка вірить в Бога, яка пахне молоком і медом». І справді, пісню виконувала маленька дівчинка у народному вбранні – та сама, що була помічена на сцені перед початком концерту, а Ярмола грав на сопілці. Протягом концерту він постійно брав до рук різні інструменти – окрім сопілки, ще бубон і яскравий великий барабан.
Доріжка про інтелектуальну етносистему прозвучала дуже сучасно і зовсім електронно. Ярмола нагадав, що «Гайдамаки» є воїни світла, і проголосив Свободу, Любов та Музику. Періодично радувало слух чудове соло Євгена Дідика на трубі. Звісно, і віртуозний акордеоніст Іван Леньо не лишився без захоплених вигуків публіки.Новий спалах захвату викликала «Стара Румунія», а після народ уже відверто веселився під «нову пісню про любов». Гайдамацька пропаганда свободи і любові вилилась у сентенцію «Let Love Be Free». Інтригуюче прозвучали з вуст соліста слова «Мені все одно, хлопець ти чи дівчина…»
Наприкінці хлопці заграли ліричної «Прости…» - Ярмола всівся на край сцени поруч із дівчиною з перших рядів, звісив ноги, пригасло світло, і полилась мелодійна, сумна музика… В залі засвітилися підняті над головами запальнички.
Завершився останній концерт європейського туру піснею «Жнива» з першого альбому. Користуючись нагодою, «Гайдамаки» привітали чарівних глядачок з 8 березня і нагадали: «Гайдамацька етносистема вчить не робити зайвих рухів, окрім тих, у яких є потреба в ім’я Отця, Сина і Святого Духа».
«Мені все одно, хлопець ти чи дівчина…»
Жесть...я сковородку скотчем примотаю к _опе, если на йх концерт пойду.....
Мальчик...Девочка...какая в _опу разница! Не,рубить нуно их, Борьку Моисеева, Билана и прочих тому подобных