категорії: репортаж

Святий Миколай обрав «Гайдамаків» посланцями з подарунками дітям

теґи: Гайдамаки, Олександр Ярмола, Святий Миколай, благочинність

От і наблизився до нас чудовий День Святого Миколая, перше свято з передчуттям справдження новорічних бажань. Миколай приходить до всіх дітей і нагороджує їх по заслугах, даруючи гостинці. Якщо ж дитина поводила себе погано, «у подарунок» вона отримає різочку. Та ми всі знаємо, що поганих дітей не буває. Бо всі вони - янголята, які прийшли в цей світ чистими і невинними.

Аби зберегти усмішки й тепло в серцях дітей, яких Доля якось виділила серед нас, цього року втретє стартувала Всеукраїнська екуменічна благочинна акція «Святий Миколай мандрує Україною». У 2006 році понад 6 тисяч дітей по всій Україні отримали подарунки та особисті листи від Святого Миколая, у 2007 - понад 16 тисяч. Організаторами акції виступили Молодіжна християнська організація «Витанія», Міжнародний благодійний фонд «Україна 3000», Благодійний фонд «Приятелі дітей» та Спілка Української Молоді в Україні, які цього року запланували охопити вже 20 тисяч дітей із малозабезпечених сімей, сиріт і неповносправних діток. Подарунки привозили приватні особи, школи, організації, компанії, що хотіли допомогти, але й цього поки що не вистачає. Найактивнішим часом для збирання гостинців видався початок листопада.

Оскільки Миколаю самостійно важко за одну добу здійснити турне всіма домівками України, то він цього року зробив своїми посланцями хлопців із гурту «Гайдамаки».

Святий Чудотворець та його помічники завітають до сиротинців, інтернатів та дитячих лікарень, щоб зігріти передноворічним теплом кожне серденько, сповнене мрій і сподівань.

Ми побували в офісі Спілки Української Молоді, де Олександр Ярмола, лідер гурту «Гайдамаки», пакував гостинці діткам. Серед подарунків - диск «Кобзар» кожній дитині. Сам Олександр зізнається, що для дитячого вуха краще підійшов би їхній перший альбом, а з цієї платівки їм найбільше сподобається «Маланка».

Сашко дуже ретельно підійшов до підбору подарунків: переглядав кожну книжку, відсортовував гостинці окремо для дітей старших і молодших за віком, замислився над тим, кому ж подарувати примірники Поваляєвої... Усі його філософські думки знімають на фото- і відеокамери. Один із фотографів виявився дуже «скромним»: в кінці зустрічі з лідером «Гайдамаків» безпардонно взяв із коробки диск «Кобзар», призначений діткам, і пішов із ним брати в Сашка автограф. Прикро, що навіть у такій справі знаходяться люди, які явно не розуміють, якими силами все це здобувається.

«Гайдамаки» не вперше беруть участь у заходах такого плану. Позаминулого року була акція «Прочитай дитині казку», де Сашко Ярмола читав твір про двох котиків. Нам зізнався у тому, що полюбляє галичанські казки:

- Вони якісь такі були згущені, насичені подіями... Дитина хай виростає на казках свого народу, потім виросте і буде дивитися всякі там «Шреки». Музика теж має бути народна, позитивна і проста - як для дитини. Вона потім ще наслухається запозичень... А якщо вона в дитинстві народну музику слухала, їй закортить час від часу повертатися до неї.

Сам Сашко згадує про новорічні свята досить оригінально:

- Щось не пригадую, щоб чогось мені конкретно хотілося з подарунків. От на Різдво мені найбільше подобалася домашня ковбаса - кров'янка. Я чекав свят, щоб смачно поїсти.

Сашко Ярмола - один із тих, хто вважає, що зірки мають подавати приклад іншим, роблячи корисну справу, даруючи трошки позитиву таким діткам.

18 грудня о 15.00 у рамках акції «Гайдамаки» відвідають Спеціальну школу-інтернат №15 міста Києва для дітей з наслідками поліомієліту та церебральним паралічем. Посланці Миколая привезуть із собою солодощі, іграшки, одяг, книжки, свій останній музичний альбом, проведуть для дітей майстер-клас співу та гри на музичних інструментах, розкажуть про власні дитячі мрії.

19 грудня о 16.00 у львівському клубі «Міленіум» «Гайдамаки» привітають з Днем Святого Миколая дітей-сиріт та дітей із малозабезпечених сімей Львівської області.

21 грудня «Гайдамаки» візьмуть участь у виставці-аукціоні «Художник дитячої мрії» Благодійного проекту «Шлях дітей-2009». Аукціон, присвячений Дню Святого Миколая, запропонує роботи найкращих художників України, митців художнього кування, картини дітей з Васильківського дитячого будинку «Сонечко» та малюнки відомих людей із різних сфер діяльності. Кошти, вилучені за продаж малюнка Олександра Ярмоли, лідера групи «Гайдамаки», та малюнків інших творців підуть на реалізацію спеціальної освітньої програми для дитячих будинків Київської області. Святковий аукціон відбудеться вУкраїнському центрі народної культури «Музей Івана Гончара», попередньо стартувавши в Інтернеті на сайті www.auction.ua.

Просимо і вас не лишитися байдужими й допомогти діткам якщо не цього, то вже наступного року. Тим більше, що для таких речей не обов'язково шукати привід.

 

Фото Марії Гришко