Juno Reactor в Києві зіграли на шаманських трубах
18 квітня в Києві відшуміло шоу зірок трансової музики світового рівня - британського гурту «Juno Reactor».
Проект «Juno Reactor», котрий популяризує стиль «гоа-транс», з’явився на початку 90-х як творче об’єднання художників та скульпторів, що стали музикантами, та перебуває у пошуках нового саунду до сьогодні. Гурт відомий своїми «бойовими» темами, що звучать у фільмах «Смертельна битва» («Mortal Combat»), «Матриця: революція», «Аніматриця» та поєднує у своій творчості елементи цілком різних культур та епох: присутні в ній і східні мелодії, зіграні на екзотичних інструментах, і африканські ударні, і своєрідна мелодика, властива скоріше рок-музиці. Усе це лідер команди - Бен Уоткінс - успішно міксує в один танцювальний «фірмовий» стиль.
«Батьки» гоа-трансу відвідують Київ удруге (минулого року вони презентували свій альбом «Gods and monsters»). Цього разу їхнє шоу пройшло в «Альта Експо» у передвеликодній вечір, що дещо вплинуло на кількість відвідувачів.
Публіку «розігрівала» українська команда «Banda Arkan», що поєднує в своїй музиці властиві клубній музиці синтезовані ритми з грою на різноманітних народних інструментах: сопілці, трембіті, дримбі, дарбуці та інших, екзотичніших. «Розігрів» тривав близько півтори години і залишив приємні враження від синтезу народних мелодій та «етнічного» вокалу із сучасними музичними віяннями.
Виступ хедлайнерів вечора -«Juno Reactor»- почався з відомої з «Матриці» мелодії «Navras». На сцені розгорнули колоритне дійство учасники гурту: МС Сквід, вокалістка Taz Alexander, гітарист Sugizo,ударники та перкусіоністи Budgie, Michael Ludonga Simpiwe Marele та Mandala Lande (зі справжніми африканськими та «класичними» роковими барабанами) і, нарешті, лідер Бен Уоткінс, який грав на клавішних та гітарі. Складалося стійке враження присутності на рок-концерті: звучали подекуди жорсткі гітарні рифи, потужний вокал Александер, яка застосовувала «фішки» з блюзу та джазу, живі, а не синтезовані, ритми, задані ударником. Навіть «коза» - улюблений жест металістів – постійно використовувався Беном під час гри, що викликало асоціації з концертом хард-рок-легенди DІО. Усі ці елементи сучасного року були успішно змішані з гоа-трансовими ритмами та аранжуванням.
Різноплановий імідж музикантів («готичний» гітарист та «аборигени»-перкусіоністи) цілковито відповідав музикальному наповненню. Звучали мелодії з усіх куточків земної кулі – від «Pistolero» з яскраво вираженою іспанською темою до африканських наспівів. МС Сквід потішив публіку пісеньками, що з’явилися задовго до появи гоа-трансу, а особливо порадував глядачів вихід музикантів «в народ» - троє учасників гурту пройшли залою, награючи одноманітний шаманський мотив на екзотичних трубах. На «біс» музиканти виконали одразу декілька пісень. Поєднанням продуманого звуку, фантастичного світла та своєрідної подачі музики «Juno Reactor» нікого не залишили байдужим того вечора.