«Карпатський Протяг-2011»: Музичний рейс до чистих Карпат
Вдруге прогудів карпатськими горбами й полонинами потяг рейсу «Івано-Франківськ – Рахів» з еко-мистецьким вагоном, пасажири якого у відчайдушний спосіб привертали увагу до засмічення мальовничих Карпат. Другого дня Великодніх свят, який називають Обливаним понеділком, «Карпатський Протяг» символічно відкрив новий літній сезон туризму до чарівних гірських містечок та сіл – туризму без пластикового спаму.
Перший еко-мистецький проект «Карпатський Протяг» пройшов в серпні 2010 року як символічно-відчайдушний спосіб привернути увагу на вивіз пластику з регіону, оскільки сховищ та підприємств його утилізації у нас немає. Проект став гучною мистецькою провокацією для організації налагодженої системи вивозу сміття.
Метою «Карпатського Протягу» є нагадати кожному про те, що «Вакцина від «пластикового сказу» – твоя совість!». Починаючи з цього року й надалі, ця дія відчайдухів відбуватиметься на початку літнього туристичного сезону (25-30 квітня) та наприкінці (25-31 серпня). «Відчайдухи» сподіваються таким нагадуванням в мистецький спосіб виховати в учасників акції, випадкових пасажирів, перехожих на станціях повагу до навколишнього середовища, прищепити кожному туристові еологічну культуру, що стане запорукою чистих Карпат. До слова, навідчайдушнішими еко-поборниками є учасники гурту «КораЛЛі», що вдруге поспіль були ініціаторами, ідейниками й виконавцями такої важливої місії «Карпатського Протягу».
День, що став символічним відкриттям літнього туристичного сезону, видався по-справжньому літнім. Ще ранкове сонце обіцяло добряче пришкварити – і не обдурило.
З самого обливаного ранку люду до вагону набилося щільненько. Поки музиканти налаштовували апаратуру, а пасажири – свої зовнішні (себто, фізичні) й внутрішні (себто, духовно-моральні) вуха, слово мав «диспечтер» еко-рейсу Сергій Архипчук – режисер, ідейний натхненник Маzепа-Фесту, багатогранна й неординарна особистість. Мандруючи вагоном, ведучий «Карпатського Протягу» знайомився сам та перезнайомив між собою різношерстих пасажирів з усієї України: були тут і зовсім юні гімназисти, і мудрі й досвідчені «перші блондини вагону», і київські, і львівські, і донецькі, а от ужгородці, чернівчани та іванофранківці гуртувались чималими бандами.
Музики в драйвовому вагоні «Червоної Рути» (так називають в народі рейс «Івано-Франківськ – Рахів») цього разу було вдвічі більше – для цього було запрошено більше гуртів, що тішили пасажирів насиченою програмою. Першими струсили вагон спекотними рок-ритмами «КораЛЛі». Хлопці наповнили потяг звуками добре відомих та зовсім нових пісень, під які публіка шаленіла в нестримних залізничних танцях – злившись в одне гаряче тіло й розгойдуючи вагон з боку в бік та знизу догори в такт музиці. «КораЛЛі» розпекли атмосферу та повітря настільки, що довелося повідчиняти всі вікна й влаштувати справжнісінькі карпатські протяги.
Чернівецький «Гуцул Каліпсо» розважав дотепністю не лише в текстах своїх пісень, але й розмовами про смішне і про важливе. Веселі буковинські хлопці підняли зі своїх місць навіть «найбільш сидячих» пасажирів – публіка залюбки співала разом з музикантами й повторювала їхні фірмові рухи. А найбільшим сюрпризом від «Гуцул Каліпсо» стала кавер-версія «Дупи джалізової» славнозвісних «Братів Гадюкіних».
Виступ «Гуцула» закінчився прибуттям на залізничну станцію географічного центру Європи. Рахів зустрічав гарячим сонцем, лагідним вітерцем і фантастичними карпатськими краєвидами.
Дорогою до Івано-Франківська емоції закипали – до виступу готувався відомий гурт «Фліт». Поки хлопці налаштовували інструменти й чекали на соліста, який, до речі, любить довго поспати, через що мусів доганяти потяг автомобілем, дотепний «диспетчер» Сергій Архипчук сипав перлами про кондуктора Наталю. До кінця рейсу пані Наталя стала залізничною улюбленицею всіх учасників «Карпатського Протягу».
«Фліт» тішив давніми й не дуже давніми піснями, серед яких чимало – на екологічну тематику. Усім «Карпатським Протягом» дружно співали «Їжачка», «Охоронців лісу», «Спаплюженого», «Мою планету», «Вийди моя люба».
Останній відрізок шляху «заряджати» потяг довелось ужгородському «CHICARRONES SHATOR». Хлопці запалили в потязі таку дискотеку, що здивування людей на залізничних станціях не поміщалося ні на якому пероні. В цих запальних ритмах пасажири еко-мистецького вагону розчинили останні сили своїх гарячих тіл.
Емоційність події не виміряти жодною шкалою. «Карпатський Протяг» зарядив маршрут «Івано-Франківськ – Рахів» енергетикою драйву і непідробної літньої радості, а ще – простими, але такими важливими правилами екологічної культури й відповідальності. Так кожен його пасажир, звідки й куди б він не їхав, прибув на станцію «Чисті Карпати без пластикового спаму».
Фоторепортаж з події дивіться тут
Бред. Как всегда – бред. Проехелись, попиарились, а мусор остался на месте. Лучше бы показали пример и очистили бы от мусора конкретный участок, а посое работы уже агитировали бы поступать также.
приклад прибирання теж був – http://koralli.sumno.com/reportage/karpatskyj-protyag-get-plastspam-daj-shans-gorba-1/
а от ви що робите для екології?