категорії: музика репортаж

«Куклы Клауса» заспівали все, що знали

теґи: куклы клауса, арт-кафе "Філін"

куклы клауса21-го травня в арт-клубі «Філін» відбувся концерт гурту «Куклы Клауса». Віддані фанати чекали на концерт мужньо й довго. Адже останній сольний концерт гурту був зафіксований історією майже рік тому. І дочекалися!

«Куклы Клауса» були засновані 1995 року, а через десять років перебралися до Києва. Активно концертувати почали рік тому.

У невелике приміщення набився цілий натовп прихильників гурту. Концерт був одночасно домашнім та енергійним. Однак, потанцювати нікому не вдалось через столики, що зайняли місце під сценою й не хотіли поступатись.

Гурт складається з п’яти музикантів: Кіса — вокаліст з гітарою, Кет — дівчина з гучномовцем, Боб — позитив з бас-гітарою, Аня — вокалістка з флейтою, Доктор — барабанщик з барабанами.

kkНа концерті стає очевидно, що всі внутрішні обов’язки в гурту чітко розподілені: Кіса займається соціальною роботою — розмовами з залом; Кет — активними діями — стрибками, криками, сиреною; Боб — сакральною частиною дійства — загадковими танцями, мімікою та поглядами. Але всі разом займають музикою. І їм це не аби як вдається.

Цього вечора були виконані всі пісні гурту. Кожну пісню Кіса коротко та лаконічно оголошував: «Нудная песня», «Грустная песня», «Страшная песня», «Еще одна страшная песня», «Веселая песня». Одна з пісень була оглошена як білий танець, але танцюючих пар помічено не було.


Перед відомою піснею «Песня для женщин про детей» було заявлено: «И пусть первым в меня бросит камень тот, кто скккажет, что женщины и дети неплатежеспособная аудитория». Варто відмітити, що представниць жіночої статі на концерті було вдосталь, а ще залом носилися дві дитини.

Посеред концерту Кіса оголосив: «Щас захуярим блюз, мы устали от панк-рока!» і гурт виконав пісню «дрінк-блюз».

«Куклы Клауса» співають як веселі пісні на алко-нарко-ментівську тематику, так і філософські, а разом з ними ліричні, містичні та загадкові.

Звісно ж, без «бісу» не обійшлось. Хоч Кіса й намагався виправдатись тим, що пісень у гурту більше не залишилось. Однак, порадившись з Бобом, було прийняте рішення грати пісні на біс по другому колу.

Отож, концерт був чудовий, всі залишились задоволені. Хто вже почав жалкувати, що не прийшов — жалкуйте! А пісні гурту можна послухати/скачати на офіційному сайті.