категорії: репортаж

Марію Матіос продали за 2600 гривень

Тетяна та Юрій Логуші18 грудня в Києво-Могилянській академії відбувся щорічний аукціон-презентація вже виданих книжок-переможців літературного конкурсу «Коронація слова - 2007». На аукціоні продавали рукописи цих романів з автографами авторів та членів журі. На отримані гроші, яких цьогоріч зібрали вдвічі більше, ніж минулого року, організатори куплять книги для дитячих будинків.

На конкурс надіслали понад тисячу рукописів, з яких журі ще влітку обрало десять найкращих. Поки видано лиш чотири твори. Це романи Марії Матіос – «Майже ніколи не є навпаки», Ірини Чернової – «Село – не люди», подружжя Олександра та Наталки Шевченків – «Бранцями мороку» та Тетяни Щербаченко – «Вовчик. Мій роман».

Запрошених на захід просили прийти в святкових вечірніх сукнях та костюмах. Більшість гостей прохання проігнорували.

Зал прикрашений сніговиками з тканини – великі стоять на підлозі, маленькі підвішені до стелі. На стінах – фотографії з церемонії нагородження переможців конкурсу. Після заходу шанувальники зривають і забирають собі деякі фото, на яких зображено відомих письменників.

Гурт «Сонцекльош» виконує декілька пісень, потім починається аукціон. До центру залу йдуть двоє чоловіків, котрі грають на трембітах. Глядачі питають одне в одного: «А до чого тут трембіти?». З’ясовується, що гра на трембітах передувала продажу рукопису буковинської письменниці Марії Матіос. Вона здобула на «Коронації слова» перше місце та отримала 20 тисяч гривень. На аукціон письменниця не прийшла.

- Рукописи подаються на конкурс підписані псевдонімами. – розказує Станіслав Бондаренко, член журі. – Матіос обрала псевдо МАМА – перші склади від імені та прізвища. Журі того не знало, та мені здається, що багато хто зрозумів, чий рукопис він читає. Авторку видавав її стиль.

Стартова ціна рукопису Матіос, підписаного авторкою та членами журі,100 гривень. Довго ніхто не хоче давати більше. Торг починає Юрій Логуш, організатор «Коронації слова», він пропонує 200 гривень. Протягом всього вечора він брав а себе роль «рятівника аукціону» - коли торги заходили в глухий кут Логуш накидав сотню-другу і тим, начебто пожвавлював зал, точніш тих гостей, які прийшли на захід з грошима в кишені.

Врешті рукопис Матіос продають за аж 2600 гривень депутату Верховної Ради, організатору полтавського фестивалю «Мазепа-фест», Миколі Кульчинському. До рукопису додається два малюнки-ілюстрації книжки, які під час торгу малювали гості.

- Це єдиний депутат, який за всі роки відвідав наш аукціон! – каже ведучий.

Рукопис Ірини Чернової продали за 1200 гривень Юрію Логушу. Ведучий, представляючи цей твір, розказав про нього, як про книжку, де розказується про збочення малолітніх дівчаток в селі.

- Ви подумайте тільки, - з захватом каже він, – там вже на перших сторінках описується, як дівчинка спить з дорослим другом свого тата! От про що зараз книжки пишуть! – очевидно, ведучий тільки перші сторінки роману й прочитав.

«Бранців мороку» за 500 гривень викупив Олег Климчук, редактор програми «Життя триває» на Першому національному. Ілюстрацію до рукопису малює сам Олександр Шевченко.

Продавати книжку Тетяни Щербаченко «Вовчук. Мій роман» виходить її чоловік, Дмитро Стус.

- Стартова ціна – 10 гривень. – каже він. Не знаю, як цей суто жіночий роман міг перемогти в конкурсі.

Рукопис продають за 1000 гривень письменнику Борису Гуменюку.

- Цьогоріч коштів зібрано вдвічі більше, аніж минулого року, аж 5300 гривень. – повідомляє ведучий й запрошує гостей на фуршет.



Фото: Богдан Логвиненко