категорії: репортаж

«Мистецький арсенал»: перший музей сучасного українського мистецтва в Києві

Мистецький Арсенал18 травня на території культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький арсенал», що знаходиться на вулиці Січневого повстання, 28-30, відкрилася виставка проектів фіналістів конкурсу «Музей сучасного мистецтва». Експозиція буде відкрита до 27 травня.

143 учасники з чотирьох країн світу брали участь у конкурсі. Журі, до складу якого входили відомі художники, арт-критики, куратори, мистецтвознавці, обрали лише 21 з них, які були проспонсоровані, реалізовані та виставлені на огляд в музеї.

Мистецький Арсенал«Мистецький арсенал» задумується не просто як ще один музей. Це має бути найкращий музейний комплекс, щонайменше, у Східній Європі, який разом із Лаврою та сусідніми музеями має створити нове культурне обличчя Києва. Дотепер «закрита зона» в історичному центрі Києва відкривається для мистецького експерименту, діалогу, пошуку та творчості.

— Сучасне мистецтво лежить за гранню культурної політики держави і за гранню смаку мас! — Заявила на прес-конференції Катрін Зінгер, віце-президент та Виконавчий директор МБФ «Ейдос». — Ми створюємо музей з метою кардинально покращити культурну ситуацію в країні.

Експонати виставки достатньо різнопланові. Так, наприклад, Андрій Логінов та Валерій Савульчік, запропонували серію сатиричних фото, у яких представляють себе публіці в якості карикатурних представників певного соціального типу, що є сучасною алегорією безглуздості й прямолінійності.

Мистецький АрсеналВолодимир Логутов із Самари запропонував шикарний відео-перфоманс, сюжет якого полягає в тому, що троє підлітків вчаться літати. Перехожі навкруги навіть не помічають цих хлопців та їх намагання — вони просто нікому не потрібні. Світ прискорює свій рух, люди біжать, не в змозі зупинитися, подумати і зрозуміти щось дуже важливе для себе.

— Ми намагалися створити щось таке, що було б і цікаво дивитися, і цікаво здійснювати, – розповідає Ілля Павлов, один з фіналістів конкурсу. — Тому ми придумали наступну концепцію: зробити великі літери, що майже сягають нашого зросту, скласти з них слово «MUSEUM», і сфотографувати їх у різноманітніших місцях. Вічне тяжіння мистецтва до зображення життя дійшло свого апогею і зараз вже відображає мистецтво.

Мистецький АрсеналНа відкритті виставки, було багато художників, письменників, журналістів, відомих діячів культури і мистецтва. Глядачам було запропоновано неймовірне казково-містичне дійство, що не залишило байдужим жодну людину. В той вечір величезна цегляна будівля Арсеналу з розкішними арками вмістила сотні глядачів, які стежили за перфоменсом «Білий босх», котрий творили актори театру «Дах» та етно-хаос гурту «ДахаБраха». Чарівні мавки каталися на гойдалках. Дивні постаті на ходулях, що нагадували монахів, водили хороводи поміж гостей. Завершився перфоменс підпалом великого корабля у вигляді лелеки диваками, повністю обмотаними білими бинтами. Шаманські мотиви «ДахиБрахи» гармонійно доповнювали картину, що нагадувала буття потойбічного світу.
Олег Скрипка
— Сьогодні ми мали нагоду спостерігати відкриття великого державного музею в центрі міста. — прокоментував подію соліст гурту «Воплі Відоплясова» Олег Скрипка. — Це дуже серйозно. Сьогодні — музей, завтра — може якийсь новий концертний майданчик, фестиваль, музичний канал тощо. Все це разом творить сучасну культуру, яку ми дуже поважаємо. Ми маємо бачити французьку, вінгерську, інші культури, але творити свою, українську.

Працює виставка з 10:00 до 19:00 за адресою: вулиця Січневого Повстання, 30.

Фото: Олександра Калашнікова
/// детальний фотозвіт - трошки згодом!