Нічний «Карпатський Протяг-2011»: Еко-арт, Івасюк і «Червона рута» , або Нікому не спати!

теґи: Володимир Івасюк, Карпатський Протяг-2011, Кораллі, Оратанія, Потяг до Яремче, Рахів, Фестивалі, Червона Рута, еко-арт, еко-мистецька акція, еко-толока, екологія, потяг, українське кіно

 

Карпатський Протяг-2011. Закриття літнього сезонуВже втретє прогудів рідними Горбами «Карпатський Протяг». Цього разу – в рамках фестивалю «Потяг до Яремче», на завершення літнього відпочинкового сезону і …глибокої ночі, навіть ближче до світанку. Окрім нестримних нічних танців у «Червоній Руті» – потязі «Івано-Франківськ-Рахів» – еко-відчайдухи прибрали сміття з берега Тиси в Рахові, знялися в фільмі пам’яті Володимира Івасюка, а ще чудово провели час в товаристві однодумців і просто чудових людей.

 

Еко-мистецька дія «Карпатський Протяг», зініційована карпатським вар’яте «КораЛЛі» та підтримана іншими небайдужими до гірської приКарпатський Протяг-2011. Закриття літнього сезонуроди відчайдухами, пройшла вже втретє, а отже – стала доброю традицією. Попередні рази, торік та навесні цього року – до початку літнього сезону відпочинку, дія починалася вранці в Івано-Франківську, звідки переновилась до центру Європи – мальовничого закарпатського Рахова. Завершувався «Протяг» після повернення до «столиці Прикарпаття». Проте цього разу наш залізний карпатський коник «Червона Рута» вирішив поекспериментувати і помчав високо в гори посеред ночі – о 3:30.

 

Розбудити пасажирів потягу від передранкової дрімоти довелося львівському гурту «Оратанія». Хлопці довгенько налаштовували апаратуру, однак розтрусити еко-вагон шаленими танцяКарпатський Протяг-2011. Закриття літнього сезонуми й енергійними веселощами їм вдалося з перших акордів. Спати пасажирам цього вагону не судилося! Принаймні, під час драйвового, хоч і недовгого виступу «Оратанії». Пісня за піснею гості й учасники «Карпатського Протягу» лишали втому позаду. Наостанок – «Дєвочка-мєнт» і добрячий заряд позитиву.

 

А далі про сон тим паче не могло бути й мови, адже вагон вщент заполонили камери – тут знімали кіно. Де ж іще знімати мюзикл «Червона Рута», як не в однойменному потязі! В оновленому фільмі «КораЛЛі» в гурті з іншими українськими музикантами виконують пісні Володимира Івасюка. Символічна й неперевершена «Пісня буде поміж нас» не набридла навіть після багатьох дублів. За вікнКарпатський Протяг-2011. Закриття літнього сезонуом вже пролітали фантастичні краєвиди світанку в горах – натхненнішого знімального майданчика просто не буває.

 

Після зйомок фільму «КораЛЛі» ще довго гуділи свої драйвові й життєрадісні ритми, наповнюючи люд енергією до нескінченних танців та інших позитивних звершень. А після прибуття до Рахова чекала ще одна важлива дія – еко-толока на березі Тиси. Зарядженні музикою, красою гір і бажанням звільнити Карпати від пластикового звіра, відчайдухи зібрали цілу гору з переповнених пластиком гігантських сміттєвих мішків. Рахівчанам і туристам залишився чистий парк над Тисою. Хочеться вірити, що «Карпатському Протягу» вдалося прогнати звідти звіра надовго.

З Рахова поверталися веселі,Карпатський Протяг-2011. Закриття літнього сезону щасливі і з відчуттям доброї, приємної втоми. Гуділи в трембіти й роги, спілкувалися з зацікавленими пасажирами, насолоджувались чарівними мелодіями сопілки, затамовували подих, вдивляючись в красу гір за вікном… і хоч підкошувались ноги, пам’ятали – проспати такі дивовижні миті не можна ніяк.

 

З «Червоної Рути» еко-поборники розлетілися хто куди: хтось зарядився залізничнКарпатський Протяг-2011. Закриття літнього сезонуим драйвом і поїхав фестивалити на «Потяг до Яремче», хтось мандрувати прикарпатськими лісами, річками й долинами, а хтось додому – відсипатися. Нічний експеримент вдався – третій «Карпатський Протяг» набув особливої магічної сили, згуртувавши своїх відчайдухів у велику родину. І нехай з кожною такою еко-мистецькою дією вона лише збільшується і міцнішає. Разом простіше нагадати усім, що «вакцина від пластикового сказу – твоя совість».

 

Тут – кілька фото з події