категорії: репортаж

Олеся Теліженко подарувала чоловікам «Дикий простір»

теґи: Віктор Афонін, Дикий простір, Микола Теліженко, Олександр Солонець, Олександр Ярмола, Олеся Теліженко, Руслан Зайченко, Сергій Притула, Тарас Чубай, Український тиждень моди, Черкаси, Мода

_IGP5384-1

Цими вихідними на подіумі Українського тижня моди свою колекцію продемонструвала черкаська дизайнера Олеся Теліженко. Це був своєрідний дебют у світі чоловічої моди, адже Олеся вперше показала переважно одяг для чоловіків. Причому, моделями були не хто-небудь, а учасники відомого гурту «Гайдамаки».

Це вже п’ята колекція Олесі Теліженко. У 2005 році вона вперше здивувала Україну своїм «Древом роду» за мотивами аплікаційних рушників Південно-східної Черкащини. У 2006 була колекція «Мій добрий звір», на створення якої дизайнерку надихнула творчість унікальної народної художниці України Марії Приймаченко. 2007 рік запам’ятався «Скіфією золотою» – колекція була присвячена духові степу, скіфській, сарматській та козацькій вольниці. У 2008 році Олеся зробила колекцію одягу у співавторстві зі своїм батьком – художником Миколою Теліженком («Таткова витинанка»). Як бачимо, черкащанка не зраджує етнічній лінії. Але якщо раніше йшлося про одяг для української жінки, що «йде «в ногу з часом», але в серці зберігає любов до традицій і української культури», то сьогодні Олеся вирішила «взятися» за чоловічу моду. А допомогли їй у цьому учасники гурту «Гайдамаки».

Хлопці вперше в житті вийшли на подіум, щоб представити чоловічий одяг сезону осінь-зима 2010-2011. Щоправда, у 2006 році їхня музика вже звучала на Тижні моди. Тоді відбувався показ колекції німецької дизайнерки українського походження Міри Франкевич. Але самі учасники гурту «Гайдамаки» тоді були почесними гостями показу і на подіум не виходили, бо колекція була жіночою.

Цього разу їм пощастило більше. Адже колекція із багатообіцяючою назвою «Дикий простір» віднині асоціюватиметься в українців саме з «Гайдамаками». Щоправда, жіночий одяг теж демонструвався, проте помітно було, що Олеся не акцентувала на ньому увагу. Весняно-літні сарафани та комбінезони із льону й бавовни із поєднанням клітинок і квіточок та пальто-свитка – ось і все, чим зможуть потішитися модниці, які одягаються у Олесі Теліженко. Проте дизайнерка запевнила, що це тільки початок:

– У червні в Одесі буду запускати ще другу лінію, зроблю круїзну колекцію – там буде тільки жіночий одяг, – розповіла Олеся.

Натомість, чоловікам дісталося багато цікавинок. Сорочки, в яких органічно поєднується крій звичайної класичної сорочки і української вишиванки, куртки-плащівки з велетенськими рукавами, а також – куртки, що ввібрали в себе особливості військової шинелі та гуцульського сердака, чудернацькі штанята та комбінезони, тощо. І все це доречно оздоблене вишивкою східного Поділля: блакитною, гірчичною, червоною, жовтою та зеленою – в залежності від кольору тканини. Словом, поєднання українського колориту і сучасної моди в стилі етно-кутюр.

– Хотілося зробити чоловікам подарунок, показати, що є жінки, які їх люблять, – пояснила свою «заангажованість» на чоловіках Олеся Теліженко. І сказала, що не проти розробити військовий одяг, відповідаючи на запитання про те, що в Росії нещодавно затвердили військову форму від відомого дизайнера Валентина Юдашкіна. Мовляв, чому б і не поєднати військовий досвід чоловіка (чоловік Олесі – Руслан Зайченко – голова виконкому УНА-УНСО – В.К.)і талант дизайнера?

Закиди щодо того, що колекція «промислова» Олеся Теліженко пояснила дуже просто:

– Я робила такі речі, які можна носити. Щоб бути ближче до людей.

Учасники гурту «Гайдамаки», схоже, подібне гасло оцінили:

– Нам дуже добре виступається у цих костюмах, комфортно і впевнено. Усі звертають увагу та роблять компліменти, – говорить Олександр Ярмола, лідер гурту.

_IGP5388І хоча дизайнерка напередодні бідкалася, малюючи не дуже привабливий образ сучасних чоловіків, на яких «тримається світ», (мовляв, вони завжди «неголені через хронічну нестачу часу, з втомленими від недосипу очима»), але головні гайдамаки країни хвацько ходили подіумом, викидали колінця і жваво підстрибували, демонструючи свою мужність та вправність.

Але гайдамаки гайдамаками, проте «Дикий простір» створювався не лише для них. Тож чи будуть інші чоловіки носити одяг від Олесі Теліженко? Про це я запитала у тих, хто прийшов на показ колекції:

Сергій Притула, телеведучий:

– Я сподіваюся, що буду в такому одязі невдовзі ходити. Єдине – якщо ніхто раніше за мене не «відірве» той піджак, у якому виходив соліст «Гайдамаків». Він був зеленого кольору.

– Любите зелений колір?

– Я взагалі люблю «зелені».

Віктор Афонін, художник:

– Олеся – молодець! Я лишився дуже задоволений колекцією. Кептарики були дуже гарні. Сорочки, піджаки із вишивкою… І штани куценькі, які я б не наважився одягнути.

Микола Теліженко, батько Олесі, художник:

– Запросто ходив би у такому одязі. Дуже багато всього сподобалося. Надто – костюми. Там багато таких конструктивних моментів – особливо на рукавах. Не знаю, щоправда, як ця технологія називається, але розберемося. Є й карикатурні штани (сміється), їх не носив би. Замовив би собі щось, от тільки Олесю ж не допросишся.

Тарас Чубай, соліст гурту «Плач Єремії»:

– Я наразі ніколи не ходив у одязі від модельєрів. Але зараз я в сорочці, яку шила і моделювала моя дружина. Маю власного дизайнера, у мене все своє. Колекція Олесі симпатична. Дещо було дуже гарне – такі сірі і сріблясті піджаки і штани. Про жіночий одяг не говорю, бо я не спеціаліст. Я більше по чоловічому одязі (сміється).

Руслан Зайченко, чоловік дизайнерки:

– Звичайно, одягатимусь в Олесі. Сподобалося все – орнаменти дуже гарні. Але носитиму щось тільки із корективами.

 

Фото: Олександр СОЛОНЕЦЬ