категорії: репортаж

Перший панк з’їзд: Тараканы, Фліт, Брем Стокер, Серцевий Напад, Пиип на Лиип

теґи: Брем Стокер, Бінго, Перший панк з’їзд, Пиип на Лиип, Серцевий Напад, Тараканы, Фліт

Панк з'їздШостого квітня в клубі «Бінго» відбувся перший, за словами організаторів, панк з’їзд. Чому перший? Адже панки в Україні збираються час від часу. Певно тому, що жодний із попередніх зборів не був офіційно названий першим і цю можливість було використано лише тепер.

Розмах у з’їзду був великий! На одній сцені зустрілися гурти з Рівного, Чернівців, Сімферополя, Івано-Франківську та Москви.

Ще до початку концерту перед «Бінго» юрмилися натовпи неформалів, з вигляду й поведінки яких можна було приблизно сказати, на який гурт вони прийшли. Фанати «Тараканів» вправно начісували ірокези, вставлялися пивом і цигарками і часом дружньо затягували пісні «Кіно» чи щось інше з російського року.

Панк з'їздДебелі хлопці з охоронної служби на вході відраховували по десять чоловік і усміхалися про себе, коли «черга» (назвемо так умовно цей натовп) починала знову співати «Маму Анархію».

Коли простора, одразу прокурена, зала клубу «Бінго» увібрала в себе усіх панків і не панків, з’їзд розпочав чернівецький гурт «Серцевий Напад». Першого квітня гурту виповнилося чотири роки, тож для них це був трохи святковий концерт. Перша виконана пісня була досить символічною у цьому середовищі — «Дорослі Діти». Саме таке визначення ідеально підходило до всіх хто зібрався. Публіка весело підспівувала відому пісню «Фалоімітатор» з якої, власне, і розпочалась кар’єра гурту.

Наприкінці виступу вокаліст гурту Мітрій, вибачився за хворе горло і чернівчани закінчили виступ власним варіантом пісні Green Day «American Idiot».

Далі на сцені з’являються рівняни — «Брем Стокер». Представники українського позитивного ска-панку перш за все подякували «Серцевому Нападу» за виступ, припустивши, якщо в залі є дівчатка, то вони мають бути вже мокрими. Правда не уточнили від чого: від збудження чи від шалених танців.

Панк з'їзд

Варто сказати, що з самого початку публіка поділилася на кілька зон. Перша зона починалася і закінчувалася під самою сценою. Там відбувався слем — веселі стрибки й штовханина під музику. Панківський слем створений лише для сильної статі, бо рідко тендітні дівчачі тіла витримують поштовхи хоч дружніх, проте сильних плечей. Хоча, бувають і виключення, коли дівчатка весело місяться разом із хлопцями. Далі йшла зона помірного слему — без штовханини, з стрибанням, трусінням голови і танцями. Третя зона – очікуючих, тих, хто прийшов на якийсь певний гурт, а решту часу проводив у вичікуючій позиції.

«Брем Стокери» були власниками найкрутіших ірокезів на сцені. Серед публіки така зачіска теж мала популярність, зустрічалися навіть півметрові ірокези.

Під час виступу рівнян з’явилися два літаючих презервативи, але довго не витримали чи то музики, ти то постійного жбурляння і зникли.

Гадаєте такі слова, як «Я устал, хочу любви…» можуть лунати лиш на попсових зборищах? Та ні! Це нова пісня «Брем Стокера», вдалий кавер на «Квест Пістолс». На думку фанів і любителів панку, у «Брем Стокера» пісня вийшла значно кращою за оригінал. Це доводила аудиторія, що не припиняла танців і слему. У слем пішов навіть смітник, що спокійно стояв осторонь. Пострибавши з панками, він був дбайливо поставлений у свій куток.

Третій гурт, що вийшов на сцену, разюче відрізнявся від попередніх. Сімферопольський «Пиип на Лиип» розпочав свій виступ з істеричних зітхань і криків вокаліста. Перенасичені матами пісні, агресивний вокал й надто вільна поведінка не дуже прийшлися до смаку панковій публіці. Постійно доносилися крики «Фу!» і вимагання «Фліту».

Панк з'їздВ один момент виступу гітаристу набридли його червоно-білі штани і він їх позбувся, продовживши виступ в трусах. Цей процес супроводжувався репліками вокаліста на кшталт «Мы его жопу променяли на выступление». Останні пісні «Пилип на лиип» були трохи зіжмакані постійним воланням залу «Фліт!!!».

І ось нарешті всі дочекалися. Веселі іванофранківські хлопці вийшли на сцену. «Фліт» — найвідоміший український гурт на панк з’їзді. За свої сім років «Фліт» набрав шаленої популярності серед українського слухача.

Лише вийшли франківські хлопці, а всім одразу закортіло чути «Їжачка». Цю пісню можна вважати візитною карткою гурту. Навіть ті, хто просто чекав на «Тараканів», не змогли спокійно сидіти під потужну та енергійну музику «Фліту». Публіка слемилась, стрибала, аплодувала, кричала, співала добре знані слова пісень і робила все що могла під музику франківчан.

Закінчили свій виступ «Фліт» піснею з другого альбому «Таблетка». На той час здавалося, що публіка уже на півдороги в космос, без будь-яких таблеток. Гурт двічі змусили виступати на біс і врешті відпустили.

Далі виступали москвичі — «Таракани», що за словами організатора Прохора Коновальчука були головними гостями з’їзду.

Загалом з’їзд можна вважати вдалим. Планується, що він стане щорічним і кожного разу проходитиме в іншому місті.