В НПУ ім. Драгоманова пройшов ювілейний Тиждень мистецтв
Уже вп’яте в стінах Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова було створено культурологічно-мистецький простір, під час якого студенти та викладачі протягом тижня можуть відвідати виставку картин та фотографій, майстер-класи, творчі зустрічі. «Тиждень мистецтв» – інноваційний освітній проект, який проходить на базі Інституту філософської освіти і науки НПУ ім. М.П. Драгоманова, вперше був проведений восени 2006 року.
Цього року на ювілейний «Тиждень мистецтв» завітала плеяда відомих діячів культури та мистецтва: заслужений артист України Анатолій Гнатюк, письменники Ірен Роздобудько, брати Капранови, Сергій Пантюк, фотограф Ігор Гайдай, куратор та директор «Я галерея» Павло Гудімов, керівник проекту «Буквоїд» Сергій Руденко та інші. Щодня заходи відвідували студенти-гуманітарії Драгомановського університету – культурологи, філософи, філологи. Також відвідувачами стали студенти Національного авіаційного університету, Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана та інших провідних вишів міста Києва.
Імена гостей та формат заходу привернув до себе увагу широкої аудиторії. Іван Дробот, директор Інституту філософської освіти і науки, відкриваючи «V Тиждень мистецтв» радісно оголосив, що на урочистостях присутні ректор університету Віктор Андрущенко та народний депутат України, заступник наглядової ради університету Анатолій Толстоухов. Віктор Андрущенко виступаючи з вітальним словом зазначив, що мистецький компонент в навчальному процесі є важливою складовою і саме філософи мають усвідомлювати і нести до людей мистецтво. Анатолій Толстоухов, звертаючись до студентської аудиторії, яка заповнила увесь арт-поверх «15», побажав, щоб «кожного року приїжджало вдвічі більше депутатів, ніж у попередньому році, завжди приходили міністри…». Студентська аудиторія у відповідь схвально зааплодувала, дякуючи за підтримку і розуміння важливості проведення подібних заходів.
Цього року серед заходів «Тижня мистецтв» переважав літературний напрямок – широке коло гостей-письменників, круглий стіл «Інтернет та самвидав як простір творчої реалізації», поетичний вечір лауреатів та членів журі премії «Гранослов», вечір поезії та авторської пісні «Сліва-фест у Драгомановському університеті». Мабуть, це можна пояснити потужним літературним потенціалом студентів та викладачів університету, а також існуванням кількох літературних осередків та проведенням сучасного літературно-мистецького проекту «Щоденник». На сьогодні педагогічний університет є одним з найвідвідуваніших письменниками.
Заходи, які відбулись протягом тижня, були не просто творчими зустрічами з відомими людьми, а мали проблемний характер – роль молоді у мистецьких проектах, вплив мережі Інтернет на читацьку аудиторію та творчу реалізацію, освітні напрямки діяльності окремих організацій, сучасні тенденці в медіа-мистецтві тощо.
Ювілейний «Тиждень мистецтв» був присвячений 175-річчю Національного педагогічного університету, 5-річчю Інституту філософської освіти і науки та 45-річчю кафедри культурології. Та найважливішою присвятою стало свято краси та жінок – 8 березня.
Досвід проведення «Тижня мистецтв» показує необхідність введення подібних проектів у навчально-виховний процес, адже вони сприяють реалізації творчого потенціалу молоді, дають змогу зрозуміти сучасні процеси, що відбуваються у сфері освіти, культури та мистецтва. Зустрічі, що відбуваються в рамках «Тижня мистецтв» надовго закарбовуються у пам’яті студентів. Студентки V курсу Наталія Нос та Ольга Казєва досі згадують зустрічі з Віктором Андрієнко та Данилом Яневським, хоча вони були учасниками «ІV Тижня мистецтв», що відбувався у листопаді 2008 року. Високий рівень організації та проведення лекцій, майстер-класів, зустрічей перетворило «Тиждень мистецтв» у візитну картку університету.
цікавий вийшов Тиждень мистецтв ;)
Ця фотографія якась неправильна. ))) Там зліва має бути голова іншого Капранова.